Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Bushcraft so psom

Poslaťod ursar » 25 Mar 2011, 18:26

Ahoj, skúšali ste už ísť na bushcraft-výlet so psom?
Podľa mňa aspoň nejaký spoločník (na sólo akciách), aj keď to nie je človek, psychicky pomôže napríklad v ťažkom teréne, keď sa vám už nechce... Alebo väčší pes vás v prípade napadnutia môže ubrániť. Nehovoriac o spaní pri huňatom psovi :D
Na druhú stranu je to istá príťaž, musíte si ho strážiť (pre poľovníkmi, zmijami atď. a aby neplašil zvieratá), vyberáte dvojnásobok kliešťov, treba vziať viac výbavy a hlavne potravy pre zviera :wolf:
Takže aký je váš názor? Skúsili ste to už? Máte nejaké zážitky so psom z prírody? Fotky? Podeľte sa s nami :wink: Alebo sa chystáte vyskúšať? Či ste absolútne proti?
:bear: :camp: :wolf:
Obrázok užívateľa
ursar
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Feb 2011, 23:11
Bydlisko: Pod Kamennou→NM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod atti.hombre » 25 Mar 2011, 19:07

:lol: ...ked som bol mladší tak som o takom niečom uvažoval ( pes,mačka)...ono si človek riadne odľahčí baťoh,kedže obed ide po svojich... :wink: :lol:

Teraz vážne.Veľa ľudí vídam v spoločnosti tvora s viacerými nohami po lesoch a lúkach.No ak to nie je poľovník tak by pes mal byť na vodítku-voľne pobehovať nesmie...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Domino » 25 Mar 2011, 20:38

Ursar zobral si mi tému z "klavesnice" na jednodňových výletoch mám psa stále zo sebou síce nie je výchovani je starý a malý ale sem tam sa mu podarí niečo zaujímavé nájsť alebo upozorniť ma na niečo čo som si nevšimol inak mám srnčieho ratlíka a má niečo aj z jazvečíka a je to vlastne ona
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 25 Mar 2011, 21:59

Tak a toto je moja tema. Mozem za seba prehlasit ze som sa narodil zo psom... :P Uz ako 15 rocny som pripravoval farbiarov pre polovnikov na skusky. Do nedavna som si ani nevedel predstavit pobyt v lese bez psa. Jednoducho som ho bral ako moje oci a usi v lese. Ide hlavne o to aky vztah je medzi vami a psom. Nie som celkom za to aby pes bol pri potulkach lesom na vodzke. Aj ked by to tak malo byt... :roll: Moj postoj k tomu je asi taky ze pes musi byt uplne oddanny vam a musi presne vediet co sa od neho ocakava a co moze a co nie. V jednoduchosti povedane. Moje psi sli v takej vzdialenosti odo mna aku som im dovolil. Nikdy som nemusel na nich kricat ked som ich chcel privolat k sebe. Jednoducho mi stacilo aby som ,,cukol" jemne piskol alebo vydal nejaky zvyseny ton aby sa na mna pes pozrel a posunkom mu dal najavo co od neho chcem. Tak isto to platilo naopak. Pokial pes "vystavil" nieco co som ja nevidel tak mi tym daval najavo ze je nieco co na rozdiel odo mna on registruje... :wink: Jednoducho. Moj nazor je asi taky ze pokial ste zo psom jedna dusa tak je to v pohode ale pokial nedokazete odvolat psa od utekajuceho zajaca ci macky tak by ste mali zvazit spolocne prechadzky lesom bez vodzky.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 26 Mar 2011, 16:15

juraj1974 - a možno by nebolo od veci, ak si dotyčný cení život svojho 4 nohého miláčika, aby ho mal na vôdzke aj keď sú s ním jedna duša a jedna myseľ. Od svojich známych som počul a na nete čítal stovky príbehov o tom, ako srnojebi (tá zlá časť poľovníkov) zastrelili psa ktorý bol 5m od svojho majiteľa (majiteľky). Inak s tvojim príspevkom ohľadom toho, kedy môže byť pes pustený v lese na voľno plne a maximálne súhlasím.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 26 Mar 2011, 16:33

Ja si osobne neviem predstavit (a ani nechcem...) ze co by sa stalo keby nejaky "srnojeb" zastrelil mojho psa ktory sa pohybuje 5m odo mna. V tom pripade by musel zastrelit aj mna. A to myslim smrtelne vazne. Jednoducho jeden z nas by z tej hory urcite nevysiel po svojich. Ako som ale uz napisal nechcem si to ani predstavit.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod stormmast3r » 26 Mar 2011, 16:34

ot: ako sa na tomto fore ujal ten vyraz pre polovnika :D



Sally: termín "srnojeb" používam pre tú zlú sortu poľovníkov. Dosť pochybujem, že by nejaký slušný poľovník strieľal po psovi, keď vidí jeho pána a ten pes nič zlého nerobí. Ale srnojeb bude strieľať už preto, že On je pánom lesa, On má právo veta a len a len On má pravdu. Ak ju nemá, platí predošlá veta.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

V prírode so psom

Poslaťod ursar » 26 Mar 2011, 21:09

So psom v Kalnickych vrchoch :wolf:




A pod Plesivcom :yees:

:bear: :camp: :wolf:
Obrázok užívateľa
ursar
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Feb 2011, 23:11
Bydlisko: Pod Kamennou→NM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Astacus » 16 Apr 2011, 19:45

roky som chodil so Zlatym retrieverom, neboli problemos, zver si nevsimal, len parkrat mi odbehol, vzdy vratil... problem je len s polovnikmi, co si myslia, ze im les patri....
a taktiez ze pes je hlucny, kto ide do lesa len pre relaxovat pes mu bude dobry spolocnik, kto chce vidiet, fotit, stopovat zver psa neodporucam.
Astacus
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16 Apr 2011, 18:21
Bydlisko: Poloniny, Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: V prírode so psom

Poslaťod juraj1974 » 17 Apr 2011, 21:36

[quote="ursar"]So psom v Kalnickych vrchoch :wolf:

Ursar. Krasny spolocnik do prirody. Rodézsky ridgeback je nadherny nielen svojou musculaturov ale aj povahou. Tento ,,levi,, pes je idealny do prirody ako spolocnik.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod ursar » 28 Apr 2011, 15:04

Hej, navyse mam pocit ze on do prirody patri, nie ako yorkshirek alebo co, rr je polovnicky pes, instinkty svojich predkov este nestratil a je to vidno, dava pozor na kazde suchnutie, jednoducho prechadzky s nim su uzasne, pohodove a niekedy aj napinave :D
:bear: :camp: :wolf:
Obrázok užívateľa
ursar
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Feb 2011, 23:11
Bydlisko: Pod Kamennou→NM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod kacenak » 28 Apr 2011, 15:13

Ja mám psíka zmieŠanca, polovice pudla, a treba uznať, že ako psychická podpora sa nenájde nič lepšie, ako šťastný pes, otázka je však viac dňový výlet
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod marked » 28 Apr 2011, 18:22

Tiez casto chodievame s nasou akitou.. :)
Prílohy
DSCF0712.JPG
DSC00202.JPG
marked
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Apr 2011, 20:38
Bydlisko: nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod me2dik » 17 Máj 2011, 21:22

Na Bachurni a v Lacnove je nova moda medzi polovnikmi strielat bezdovodne psov a toto snad nepotrebuje ani komentar : http://www.countrycross.sk/?gallery=vie ... y=2010&m=6 :lool: :axe:
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 17 Máj 2011, 21:32

Zastrelit psa je samo o sebe max. hovadina ak navyse ide s panom vedla neho to je snad jasne ale co ten link??
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Ďalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia