Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Rafael Ingvis » 26 Apr 2014, 13:08

root píše:....


=D>

Niekedy je až groteskné ako človek pri obrane svojich práv zabúda na svoje povinnosti
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod lubo.k » 26 Apr 2014, 15:40

root píše:j@bnutý sebecký prístup .. ja ..

Stretnúť ťa v lese s pusteným čoklom v čase hájenia - vyvádzania mláďať ( marec až jún ) tak ho nesieš domov v batohu.



pises rozumne ale aj tak sa mi zda ze trochu zvelicujes...
Obrázok užívateľa
lubo.k
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:40
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Nils Holgersson » 26 Apr 2014, 16:02

root píše:j@bnutý sebecký prístup .. ja ..


Vysrať sa na všetko a každého. Ja a môj čokel .. Len blbec si myslí že je v lese doma a môže robiť čo sa mu páči ...


... a toto nie je len o lese, 80 % psíčkarov sa takto správa aj v najbližšom extraviláne mesta alebo priamo v ňom, my mávame bitky so psami do krvi viac menej pravidelne každé 3 mesiace, pretože takmer každý majiteľ si vypustí svojho nezvládnutého psa na voľno a čaká čo bude... :evil: niektorí telefonujú, iní sa vlečú za psom 30 -50 metrov, nesledujú či pes odbehne za nejakú prekážku kde netušia čo - kto sa tam skrýva, je im jedno, že pes inštinktívne prenasleduje bežcov, cyklistov...proste serú na všetko čo je okolo nich. ja som (ešte kedysi) najprv prosil, potom vysvetľoval, žiadal, potom nadával, teraz pri seba - psa obrane púšťam psa na voľno a ťahám nôž z vrecka a funguje to. Tu naokolí sme už známi a tak si na nás dajú miestni exoti pozor, horšie je to s tými, ktorí prídu autom a vypustia si svoju argentínu, cane corso alebo niečo podobné... V každom prípade aj ako dlhoročný majiteľ psov a a člen niekoľkých kynologických klubov mám zato, že pri akomkoľvek z vyššie popísaných ohrození psom mám právo chrániť svoje zdravie a život, a to aj za cenu ublíženia či usmrtenia útočiaceho zvieraťa... :idea:
Niekoľkokrát som si vymieňal názory s jedným idiotom a zdá sa, že som ohlúpol !
Obrázok užívateľa
Nils Holgersson
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 09 Mar 2013, 11:23
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 26 Apr 2014, 16:17

Nils Holgersson .. verím ti, ale tu by sme sa mali držať témy psa a bushcraftu .. aj keď si myslím že ja nie som bushcrafter :oops: lebo ak to začneme preberať takto od podlahy, amen tma :D
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Nils Holgersson » 26 Apr 2014, 19:17

root píše:Nils Holgersson .. verím ti, ale tu by sme sa mali držať témy psa a bushcraftu .. aj keď si myslím že ja nie som bushcrafter :oops: lebo ak to začneme preberať takto od podlahy, amen tma :D


ja mám les a kopce 8 min od domu, takže i keď tiež nie som bushhcrafter podobné situácie zažívam i v lese :cry:
Niekoľkokrát som si vymieňal názory s jedným idiotom a zdá sa, že som ohlúpol !
Obrázok užívateľa
Nils Holgersson
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 09 Mar 2013, 11:23
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 26 Apr 2014, 23:45

...len na margo oháňania sa dodržiavaním zákonov: verím, že každý, kto sa nimi oháňa, nezakladá oheň mimo vyhradených miest, pohybuje sa len po značených cestách (tam, kde je to vyžadované), nechodí autom po lesných cestách a podobne :camp:

Páči sa mi táto debata, padlo tu už veľa rozumných názorov a informácii. No možno by napr. Juraj mohol viacej zapojiť trocha slušnosti a ľudského prístupu (z "protistrany" som zatiaľ osočovanie nepostrehol).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 27 Apr 2014, 09:13

Sally. zákon sa dá porušiť viacerými spôsobmi. Uvediem príklad zo života, porušenie pravidiel cestnej premávky:
Prvé porušenie: ideš po diaľnici rýchlosťou 140 km za hodinu miesto zákonom stanovených 130...
Druhé porušenie: zásadne nevyhadzuješ pri výjazde z kruhového objazdu, či pri zmene smeru jazdy smerovku.

Samozrejme obe porušenia konáš na vlastnú zodpovednosť a každý si musí byť vedomý zodpovednosti za prípadnú škodu. Ale - a v tom to je, v prvom prípade nikomu neuberáš jeho práva. V druhom prípade obmedzuješ neustále druhých, ktorí musia zbytočne čakať, brzdiť, či zastavovať... Dúfam že je pochopená zjednodušená schéma. A tak keď si niekto zapáli oheň mimo vyznačeného miesta a následne uviedol všetko do stavu ako treba, nie je porovnateľné s tým ako keď niekto nechá pobehovať po lese voľne psa. Iste, pol dňa sa nič nedeje. Alebo aj celý deň, ale nabudúce vybehnuvší pes vystraší nič netušiacu rodinku s deckami... V prvom prípade nikto nezažije šok ako to decko, strach matky keď zbadá ako jed decko vreští keď sa k nemu ženie hrajúci sa pes a hnev otca nad bezmocnosťou pred idiotskou aroganciou majiteľa psa a stratenou atmosférou ..

Ak sa to JURAJ týkalo aj mňa, lebo nás je tu viac Jurajov čo reagovali ( aj keď asi nie, môj príspevok sa ti "páči" ):
Pokiaľ niekto myslí že takéto ( mnou použité ) pomenovanie je neslušné, neviem čo k tomu dodať. Podľa mňa, ak si to niekto nechce a nevie uvedomiť, dokonca opakovane a po upozornení kopcom diskutujúcich a uvedení X pádnych argumentov tvrdí že JEHO PSOVI nikto nebude zakazovať, či nezabráni aby voľne behal po lese ma výstižnejšía definícia a pomenovanie takéhoto správania nenapadlo...

Každý si všimol že v mojich, myslím už dosť početných príspevkoch som sa vždy zdržal nejakých výraznejších invektív, či vulgarizmov. V prípade keď sa niekto správa arogantne - to je najpresnejšia definícia - nebudem hádzať chlebom, ale kameňom. Nemám vo zvyku "byť slušný" k niekomu kto si nedá povedať a kto srší aroganciou, či háji svoje práva na úkor práv množstva iných. Vždy som sa ozval a ozvem. Aj v tomto prípade som si vedomý že za svoje činy, nech sú akékoľvek vždy nesieme zodpovednosť a aj v tomto prípade neurobím výnimku. Pokiaľ sa niekomu zdá že som prekročil hranicu, stačí slovko a nezostane tu po mne ani smrad či bodka. Chodil som do lesa skôr ako vôbec existoval internet a na tom sa nič nezmení, tak ako sa nezmením ja ...

PS: a tak ako je rozdiel v porušení a porušení zákona, je rozdiel aj v "urážke" .. Je rozdiel niekomu povedať že je idiot, alebo povedať že sa správa ako idiot .. Keď mi kamarát ( a tu sme vlastne taká jedna parta ) povie že sa správam ako idiot, tak sa neurazím, ale zamyslím .. Predpokladám že tak spraví každý .
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Pája » 27 Apr 2014, 11:56

Dovolím se vmísit - Roote, ta Sallyho poznámka byla jistě mířena vůči Jurajovi1974, ne proti Tobě. Jinak za sebe jsem ráda, že Tvé příspěvky jsou věcné a většinou velmi trefné. Díky. :camp:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 27 Apr 2014, 12:54

Root - píšeš veľmi slušne a v mnohých veciach s tebou súhlasím (alebo ako by povedal klasik z filmu: "podepisuji v plném rozsahu"). Môj príspevok smeroval na iného Juraja. Verím, že jeho, podľa môjho názoru nevhodne a vulgárne formulovaný príspevok, bol zapríčinený iba nedostatkom spánku, keďže je čerstvý tato :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod helbo » 27 Apr 2014, 14:54

Napr. uz dlhsie sledujem na YT jednu holku. Ma psa a chodi s nim neustale do lesa (asi aby jej necvrklo, neviem). Je to hravy pes, no buhuzial blby. V kopu videach chyti roha, jak raketa a vrati sa niekedy az ku koncu videa. Vsade sa tam obtiera ako had, zanechava tam svoj pach. Kedze je polovnicka, tak by som od nej ocakaval aj vychovaneho psa. No nieje tomu tak.
V 90% sa jedna o hlupich majitelov, takze sa tak spravaju aj hafanovia.
Pre zaujimavost, jej kanal https://www.youtube.com/user/alonewolverine1984/videos .
Takze ja som za, pes ma byt na vodzke. Vybeh ma mat len na sukromnom pozemku, ci na mieste tomu urcenom (cvicisko a verejne vybehy).
Bohuzial niekolko rokov som chodil na strednu skolu okolo ciganskych domov, takze ak by na mna vybehol v lese pes, tak je mi jedno ci chce zautocit alebo ci sa chce hrat.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Chameleon_sk » 27 Apr 2014, 18:25

Verím, že jeho, podľa môjho názoru nevhodne a vulgárne formulovaný príspevok, bol zapríčinený iba nedostatkom spánku, keďže je čerstvý tato :yees:


Podla mojho nazoru je tvoj prispevok tiez nevhodne formulovany, bo ta houby do toho v akom kto je rozpolozeni. Prejavil svoj nazor.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 27 Apr 2014, 20:45

No takto.. Moje rozpolozenie a podla niekoho ,,akoze kompetentneho,, nedostatok spanku nema vplyv na ziadne moje reakcie ci komentare. Ak je moj prispevok brany ako arogantny a dokonca vulgarny tam si dovolim sa uprimne ospravedlnit. Moj prispevok je nic ine ako reakcia na podla mna absolutne neprofesionalne dedukovanie cloveka ze on si bude robit v lese zo svojim psom len to co bude sam brat za vhodne a nic ine nie je pravda len to co on uzna za vhodne. Niekolko krat som poukazal na odbornost cloveka co zvlada svojho psa a prejavil som svoj respekt k nemu. Ale--- Ale tu nejde o to ci sa mi niekto paci alebo nie ale o to ci suhlasim s niekym v jeho myslienkach alebo nie. V tomto si ale dovolim doslova nesuhlasit v konstatovani s clovekom ktory tvrdi ze on si svojho psa neda v lese na vodzku lebo jeho pes nic nerobi a nijak neohrozuje faunu v lese. Je tu tolko argumentov o tom co vsetko volne behajuci pes pri svojom patrani v lese vsetko sposobuje, ze kazdy aspon trosku normalne a realne zmyslajuci clovek pochopi ze to nie je spravne a uz vobec vhodne. Ale samozrejme reakcie na to ,,odbornikov,, co davaju zrat psom co ich maju doma tu je vela a samozrejme patricne s vlastnou odbornostou...
Trvam na tom ze volne pobehujuci pes v lese nema co robit a suhlasim z ludmi a ich reakciami na volne sa bliziaceho psa pri snahe odvolat ho svojim nezodpovednym panom ktore vedu k priamemu ataku takehoto psa. Je mi jedno ci sa pes chce hrat alebo nie ale v kazdom pripade pes ktory nereaguje na svojho pana aby siel k nemu je pre mna absolutne a bez akehokolvel vahania ten co atakuje mna ci moju rodinu a tym padom absolutny cakatel na vlastnu destrukciu bez zavahania... Je mi jedno ako to znie vulgarne ci nejako sprosto alebo nejak tak aby to bolo brane na moju reakciu bez spanku ale je to reakcia ktora je vo mne a cudoval by som sa ak by bola ina ako reakcia bezneho sudneho cloveka napadnuta domacim maznacikom...
Je mi luto ak som niekoho urazil alebo ak som sposobil v niekom vulgarne a arogantne spravanie ale moj vek a cas straveny v lese hovori za mna a moje skusenosti su blizke k ludom co zazili stret s volne pustenym psom. Verim ze zdrarvy rozum zvitazi nad vlastnym egom...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod opossum » 28 Apr 2014, 09:38

crobs

dobre, že si toto napísal
to že nevieš komunikovať so psom NIE JE tvoja vina a tvoj problém! to všetko ide za majitelom ktorý má mať psa naučeného, zvládnutého a vychovaného!!! JA ako majitel psa musím predvídať a riešiť každú situáciu! to že niekto má psa ako módny doplnok alebo termofor pri televízore, s tým nespraví nič žiaden zákon bohužial..

tým končím konfrontačnú debatu... :) :skaut:
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 28 Apr 2014, 11:11

Ešte skúsim niečo doplniť, len ideu, lebo nie som epidemiológ, lekár, mikrobiológ, či nejaký iný lóg a ani nemám inú skúsenosť z praxe, ale inšpirovala ma k tomu včerajšia podvečerná debata s jedným známym ktorý prestal s chovom psa, donútila ho k tomu manželka, keď ich ( tuším ) 5 ročnej dcére boli minulý rok 2x extrahovať kliešťa na pohotovosti, dokonca raz aj napriek tomu že dcéra nebola pre chorobu 3 dni vonku. Kliešťa zrejme priniesol ich v byte chovaný pes, s ktorým bol jeho majiteľ na niekoľkohodinovej prechádzke v lese a na lúkach za mestom a po príchode sa šiel do detskej s ňou zvítať ... A taká bolerióza u vlastného decka, zanechávajúca trvalé stopy po celý život nestojí za to , že ?!

Ak človek popremýšľa, tak ho napadnú ďalšie variéty ohrozenia - pobehujúci pes, inak žijúci v tesnom kontakte s majiteľom a jeho deťmi môže naraziť na trus, či na zdochlinu, a kontakt s ňou ho premení na prenášača ochorenia, či parazitov ...

http://zpravy.idnes.cz/cerv-svalovec-ze-zveriny-muze-zabijet-dxh-/domaci.aspx?c=A010531_181337_ostr_zpravy_zem

http://www.svps.sk/potraviny/info_Trichinely.asp

a nezanedbateľnou hrozbou môže byť aj napriek očkovaniu psa besnota ..

Ono aj ten najposlušnejší a najlepšie vycvičený pes s X CACIB-mi neodolá strčiť nos do hovna, či uhynutého lesného tvora , na rozdiel od jeho majiteľa, ktorého zápach skôr odplaší, ako priláka :lol:

................. fine .................
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Tito » 28 Apr 2014, 13:29

Tak teraz uz fakt neviem co mam robit. :lol:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia