Komare

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Komare

Poslaťod stormmast3r » 02 Júl 2013, 21:42

Dnes som nahadzal klinceky do alpy, tak uvidim, ci to bude lepsie ako DEET.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Komare

Poslaťod Ferd » 06 Júl 2013, 21:36

Killian píše:Je to Rebricek obycajny (Achillea millefolium).
Jedina skutocne ucinna synteticka latka proti komarom/kliestom je DEET, musi byt priamo naneseny na kozu - zakryva pachovu stopu podla ktorej vas komare vyhladavaju, bol vymysleny povodne pre vojakov vo Vietname. Pozor - lepta plasty, takze pri nanasani pozor napriklad na hodinky. Je sucastou repelentov, treba pozerat zlozenie - napriklad tusim Diffusil ho obsahuje.


Deet je součást snad všech repelentů. NEjde o překrytí pachu, jde o to že komárům "nechutná". Komáři se řídí podle vydýchaného oxidu uhličitého. Bohužel silný repelent se u nás nedá sehnat. Kdysi jsem jeden velmi účinný měl na jednom putování po severským zemích, kde byl v prodeji. Komáři nekousali nicméně jich bylo tolik, že létali do nosu, do očí, naráželi do tváře, šimrali v uších.. Bylo to příšerné. Ale pomstil jsem se jim. Pokaždé když jsem nějakého vdechl, tak jsem ho kašláním a kuckáním umlátil v plicích k smrti :-/ Pomohla až moskytiera. Normální kus monofilu, šíře cca 140cm, délka 1-2 metry. Přehodit přes hlavu a zastršit do kalhot aby pod ním byly i ruce. Chce to klobou s širší krempou, která drží moskytieru dál od těla. Oni mají dlouhé sosáky a těmi choboty dosáhnou až na kůži. Nebo jej přeložit na dvakrát a jak se po sobě ty 2 vrstvy smýkají tak se jim ty sosákový brčka ušmiknou. Pomáhá i proti "midgins"-muchničkám. Dá se přehodit přes otvor ve spacáku či zachytit za čpičku stanu a nechat kolem spacáku splývat, takže se dá pod ním i spát. Celé to váží asi jako jedna lžíce a velké to je jako ponožka-takže žádná velká zátěž.... Pokud to jde tak nespat v lese ale na místě kde profukuje, ve vyšších polohách atd..
Ferd
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 05 Júl 2013, 14:01
Bydlisko: Humpredenelicovskoráhchnievskyživnovsko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Komare

Poslaťod carlos9780 » 09 Júl 2013, 21:09

No cez víkend som bol na splave malého dunaja(piatok-neďela),ako repelent som si vzal len týždeň vyluhovanú alpu s klinčekami.Podmienky na test boli priam ideálne,podvečer po vystúpení z kanoe nás čakal uvítací výbor asi milión komárov na kubík :hrob: .Hneď som sa poriadno vykúpal v pripravenej alpe a začal vešať hamaku,kým som ju postavil tak som bol asi o liter krvi ľahší,v žiadnom prípade som nemal pocit že by ich to odpudzovalo,dokonca sa mi zdalo že ich tá alpa láka :lol: .Až po nastriekaní sa komerčným repelentom zapožičaným od kamaráta mi ako tak dali pokoj,takže toľko ku spomínanému receptu....
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Komare

Poslaťod root » 09 Júl 2013, 22:14

možno sa to nemá natierať, ale vypiť :drinkers:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Komare

Poslaťod radeton » 09 Júl 2013, 23:20

TO carlos: Skús si nabudúce vyluhovať vo vode tabak tak z 2 cigariet v deci vody natri sa a vyskúšaj,ale nevypi to :D :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Komare

Poslaťod 72janik » 08 Dec 2013, 16:08

Viem, že zima ešte len začína a čas na komáre a iný štípajúci hmyz je ďaleko, ale včera ma zaujala vo filme Útek zo Sibíri scéna keď utečencov štípal nejaký hmyz a chodili tam dedinčania s "náhrdelníkmi" alebo ako to nazvať a mali to ako prírodný repelent. Nakoniec ho použili aj utečenci len nebolo spomenuté z čoho ten náhrdelník je. Viem že to je len film, ale nakrútený na základe skutočných udalostí takže predpoklad tejto scény a reality je 50:50.
Aj som googlil, ale nejako sa nedarí, takže otázka do fóra:
Nevie niekto čo to mohlo byť. Prosím Vás odpovede typu sprav si masť alebo vyluhuj klinčeky alebo rozmarín nemusíte dávať nakoľko je tu toho o tom popísané dosť.
Ďakujem za seriózne odpovede.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Komare

Poslaťod bobek » 08 Dec 2013, 21:24

Taky s troškou do mlýna...
Už moje babička dávala na noc do misky trochu vody, do vody svíčku (voda proti požáru) a na druhou stranu lůžka rozkrojený citrón.
Světlo svíčky láká komáry a spálí jim to křidla (ráno jich bylo dost v té vodě).
No a citrón odpuzuje některé létající potvůrky.
Snad proto se dá koupit "lampový olej s citrónovou vůní" a ten mám odzkoušený i já, dvě louče vedle stanu (v dostatečné vzdálenosti) a uvnitř nebyl ani jeden komár.
No počkáme do jara a vyzkouším ten citrón na vlastní kůži.
Pokud však někdo má info jak to efektivněji využít tak sem s ním....
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Komare

Poslaťod 72janik » 08 Dec 2013, 21:32

Áno to poznám tiež. Ale zaujal ma ten konkrétny náhrdelník z čoho asi mohol byť? Bolo to príliš svetlo hnede a asi aj dosť presušené na vratič.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Komare

Poslaťod Pája » 08 Dec 2013, 21:55

Ahoj, ty náhrdelníky jsou založené na skutečnosti, dělá se to z plodů jednoho keře. Teď si nemůžu vzpomenout na název, ale zkusím to najít.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Komare

Poslaťod kuny » 08 Dec 2013, 23:19

Ja keď som bol malý a spával som u babky, tak mi dala na noc vedľa postele rozmačkané orechové listy a tiež to pomohlo. Teda mal som ten pocit :-).
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Komare

Poslaťod bobek » 10 Dec 2013, 08:46

kuny píše:Ja keď som bol malý a spával som u babky, tak mi dala na noc vedľa postele rozmačkané orechové listy a tiež to pomohlo. Teda mal som ten pocit :-).

Ano ořešák jako takový odpuzuje, snad proto se sadil k hnojišti nebo kompostu ,kde se ty mršky drží...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Komare

Poslaťod Pája » 10 Dec 2013, 22:26

Tak jsem našla, měl by to být rojovník bahenní(rojovník močiarný)

Obrázok

Kód: Vybrať všetko
http://botany.cz/cs/ledum-palustre/
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Komare

Poslaťod prales » 10 Dec 2013, 23:32

Brezový decht je výborný prostriedok proti komárom. Má špecifickú nie veľmi príjemnú arómu ale 100% účinok. Na ruky a krk stačí roztrieť pár kvapiek a na tvár zriedený napríklad pleťovým krémom. Kvôli jeho zápachu je vhodné mať zo sebou mydlo a pred návratom do civilizácie sa umyť.
prales
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 10 Dec 2013, 12:22
Bydlisko: Čerín/Grodås
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Komare

Poslaťod Kamarátka » 09 Jan 2014, 22:29

Ahojte, skúšali ste obyčajný B-komplex tabletky? Má zvláštnu arómu, ktorá komárom vadí. V lete sa telo potí a komárom ten pot smrdí po b-komplexe a odpudzuje ich to. Pozor, nepredávkujte sa.
Kamarátka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Dec 2013, 22:57
Bydlisko: TO
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Komare

Poslaťod Chesus » 10 Jan 2014, 00:48

Skúšal a u mňa to teda rozhodne nefungovalo :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


cron