Komare

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Komare

Poslaťod juraj1974 » 10 Jan 2014, 08:43

Kamarátka píše:Ahojte, skúšali ste obyčajný B-komplex tabletky? Má zvláštnu arómu, ktorá komárom vadí. V lete sa telo potí a komárom ten pot smrdí po b-komplexe a odpudzuje ich to. Pozor, nepredávkujte sa.



Moja skusenost je s B-Komplex forte. Ono je dolezite ho uzivat uz par dni pred tym ako sa clovek dostane do styku s komarmi. Je to ale individualne. Kazdemu metabolizmus funguje inak. Jednemu spaluje tak ze vsetko vyluci stolicou ci mocom a inemu menej a dochadza aj k odparu cez pori v kozi. Prirovnal by som to napr. k cesnaku. Latky v cesnaku ako okrem inych alicin sa v telele uvolnuju a nakolko su silno aromaticke tak ich je citit na cloveku. Jednemu smrdi z ust ked rozprava a iny smrdi po cesnaku aj na fotke.. Je to o tom ako to telo spracuje a akym sposobom sa z tela uvolnuje. To iste plati aj pri vitamine B resp. skupine vitaminov B ako je B-komplex ci B-komplex forte. Je to individualne u kazdeho. Niekomu spaluje tak ze latky v tele vylucuje pormi koze a iny prirodzenym sposobom. Pri vyssich teplotach v lete sa potime a sami musime citit ako pachneme. Mozem si dovolit tvrdit ze je to stravou. A to je asi vsetko... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Komare

Poslaťod macakv » 10 Jan 2014, 22:42

Kto ma poznate viete ze pestujem uhorky.Ked ich oberame tak je tam komarov neuveritelne mnozstvo.Boli sme s manzelkou dostipani strasne a skusali sme vsetko mozne aj nemozne...Bkomplex mne osobne nepomohol.Potom mi kolega z prace doporucil Autan srej a nastal obrat..nechcem tvrdit ze je 100%-ny ale urcite ,aspom v mojom pripade, ucinejsi ako Bkomplex...nehovoriac o tom,ze by som mal 2mesiace cez sezonu uhoriek brat pilule...
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Komare

Poslaťod root » 11 Jan 2014, 13:48

Bkomplex zaberá na kliešte. Neviem prečo to niekto asocioval aj na komáre :-)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Komare

Poslaťod Elév » 12 Jan 2014, 11:00

Keď sa šlo na ryby, dosť dobre mi vždy fungovalo dať si večer pred rybačkou kúsok kvasníc... ale ako všetko, aj toto bude pravdepodobne dosť individuálne...
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Komare

Poslaťod Lesso » 28 Sep 2016, 20:15

Z toho co roste kolem, tak např. řebříček obecný, vratič obecný....Co taky funguje ikdyž to není zrovna z přírody tak alpa(francovka) a v ní naložený hřebíček-hřebíčkovec kořenný, ne železný hřebík :D
Ta francovka je i proti klíšťatům.
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Re: Komare

Poslaťod makara » 29 Sep 2016, 21:33

ja na seba mozem natriet aj "maslo" a aj tak na ma stipu -- jedine co zabera je nejaky chemicky repelent ale nejak
nemusim tie svinstva striekat :)
Obrázok užívateľa
makara
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Jún 2016, 23:34
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 134 x

Re: Komare

Poslaťod kikson » 07 Nov 2017, 15:32

makara píše:ja na seba mozem natriet aj "maslo" a aj tak na ma stipu -- jedine co zabera je nejaky chemicky repelent ale nejak
nemusim tie svinstva striekat :)


viem, o čom píšeš...u mňa to funguje presne tak isto...nič na tie hnusoby komáre nezaberá!
Obrázok užívateľa
kikson
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 13 Sep 2017, 11:33
Bydlisko: Nedožery-Brezany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Komare

Poslaťod atti.hombre » 07 Nov 2017, 15:56

:D Ono by to chcelo i nejaký repelent na citácie posledného príspevku ,ktorý sa samozrejme NECITUJE , ale cituje sa furt ! Chcelo by to niečím postriekať ! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Predchádzajúci

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť