Kliešte

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Kliešte

Poslaťod Bacil » 26 Jan 2016, 10:55

Mne na Čabradi zaberá Tonik (pravý s chinínom) kombinovaný s citrónovým fernetom...cca 3dl denne - a mám kľud :-)
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Kliešte

Poslaťod Rafael Ingvis » 26 Jan 2016, 23:21

:-k mne zasa funguje Bkomplex... a je jedno či 10 alebo 12 °
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Kliešte

Poslaťod Kelko » 29 Jan 2016, 16:52

Bacil píše:Mne na Čabradi zaberá Tonik (pravý s chinínom) kombinovaný s citrónovým fernetom...cca 3dl denne - a mám kľud :-)

toto je určite lepsie ako Bkomplex :yees:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Kliešte

Poslaťod atti.hombre » 05 Jún 2018, 12:29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Panikáááááááááááááá
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/VARO ... elcomepage
Radšej nechoďte von...ak máte rodinu v Blave tak k nej na návštevu nechoďte :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kliešte

Poslaťod Chesus » 08 Jún 2018, 13:19

Poznáte tú fámu o klieštoch žijúcich na stromoch a skákajúcich na svoje obete? Vždy som to samozrejme považoval za úplnú hlúposť. A dnes si tak pri geocachingu civím do telefónu , po stojačky, žiadna vysoká tráva či kríky ....keď tu zrazu vidím, ako mi pred očami niečo pristane na telefóne. Najprv som si pomyslel, že nejaká muška.... pozriem ale bližšie a tam sviňa jedna malá :mrgreen: Nechápem odkiaľ sa tam zrazu vzal. Najlogickejšie mi prišlo vysvetlenie, že ho v kožúšku na nejaký strom vyniesla veverička, či nejaké podobné zvieratko a tam ho striasla, na čo následne zhodou okolností som sa ja ocitol v zlý čas na zlom mieste (resp. môj telefón :D ) a poslúžil mu ako pristávacia dráha. Stalo sa vám niekedy niečo podobné?
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Kliešte

Poslaťod juraj1974 » 11 Jún 2018, 07:24

Posledny vikend...a to len posledna noc. Do dnesneho rana som ich vysklbal 19-- od micro USB po iny-vačši typ pripojenia... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kliešte

Poslaťod 72janik » 11 Jún 2018, 08:53

Jurko, už vieš prečo som mal dlhé gate a radšej som sa potil? :mrgreen:
Ja som mal jedného na krku čo akurát liezol (asi vysadkar), jeden na nohaviciach sa tiež o niečo snažil a jedného si všimol Jurko na mojej ruke.. ostatní pod 15 kliešťov nešli. Podotýkam ja jediný som mal dlhé nohavice s gumičkou (nie ochranou pred počatím) na spodku.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Kliešte

Poslaťod Chesus » 21 Jún 2018, 20:50

Nie je to tak celkom kliešť, i keď sa tomu zvykne nadávať do "lietajúceho kliešťa" . Kuklorodka jelenia. Skúšam kadejaké repelenty proti kliešťom a komárom. Na prírodne báze i chémiu. Väčšinou proti hávedi aspoň ako tak fungujú, no proti tomuto nič čo som doposiaľ skúsil absolútne nefungovalo. Neviem čím to je, ale toto leto sú v mojom okolí extrémne premnožené. Dnes počas niekoľkohodinovej vychádzky som zo seba skoro každých 15 sekúnd nejakého dával dole. Zatiaľ čo ďalší okolo mňa krúžili alebo robili nálety. Žiaden repelent nepomohol. Dokonca bezprostredne ani nie minútu po nastriekaní repelentu mi na postriekané miesto pristáli dvaja hnusáci a očividne im repelent vôbec neprekážal (30% DEET). Pach dymu ani B-komplex voči nim takisto nezaberá. Dokonca si nedali pokoj ani počas dažďa.
Máte niekto tip, ako sa tejto nesmierne otravnej veci zbaviť?
Prílohy
Lipoptena_cervi_1.jpg
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Kliešte

Poslaťod Pája » 21 Jún 2018, 21:22

Na jelení muchy funguje jenom vytrvalé obírání. :lol: Osobně vždycky, když lezu do spacáku, s absolutní jistotou vím, že jakmile začnu usínat, budu muset některou složitě lovit po těle, kde až do doby ulehnutí seděla naprosto nehnutě. :wolf:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Kliešte

Poslaťod mihal » 12 Sep 2018, 15:24

proti jelenej muche nezabera nic,jak si ta vyhliadne bude nalietavat stale dookola. musis ju len chytit a ustipnut jej hlavu je odolna aj proti plesknutiu kladivu a tak dalej :) ale ked kusne stoji to za to...
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Kliešte

Poslaťod Legil » 07 Jún 2019, 13:49

Na nete som narazil na jeden článok o prírodnom repelente na kliešte. Priznám sa, že som o využití tejto rastliny na kliešte nikdy nepočul. Text som len skopíroval a píše sa v ňom toto:

Popri lesných cestách v tieni pod stromami u nás rastie bylinka, ktorá vyniká svojimi schopnosťami. Mnohí ju už poznajú ako skvelého pomocníka na kurie oká, bradavice, pehy a otlaky. Málokto však vie, že odpudzuje nepríjemné parazity - kliešte. Lastovičník väčší je účinný aj na kliešte!

Ako na to?
Nazbierajte si celé rastliny lastovičníka a nastrihajte na menšie kúsky. Následne ich dajte do sklenených pohárov. Vezmite si kuchynský olej, napr. slnečnicový a zalejte kúsky rastlín v pohároch. Dbajte však na to, aby boli všetky časti rastliny ponorené v oleji. Nádoby zavrite a položte na parapetu, na ktorú svieti slnko. Po 2 týždňoch sceďte cez gázu a dobre vytlačte, aby ste získali čo najviac oleja. Každá kvapka je dobrá! Olej skladujte v tmavej miestnosti.
Pred tým, než sa vyberiete do prírody, natrite si olejom ruky, nohy a topánky. Najprv môžete vyskúšať, či nebudete mať nejakú kožnú reakciu, no olej je dobre znášanlivý, takže by ste nemali mať problém.
Funguje aj na domácich maznáčikov, psom stačí natrieť pár kvapiek do srsti.
Tento olej je skvelou náhradou klasických prípravkov, ktoré bývajú obvykle plné chemických látok!

:camp:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Kliešte

Poslaťod Jozzo » 07 Jún 2019, 15:07

Je jedovatý, tak možno aj odpudzuje kliešte. Ale osobne by som sa ním nenatieral.
Ja v lese nedám dopustiť na dlhé nohavice zapravené vo vysokých topánkach. Celoročne, vždy. Funguje to aj na tŕnie :lol:
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Predchádzajúci

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron