Kliešte

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Kliešte

Poslaťod helbo » 28 Aug 2011, 12:49

vzdy ked si precitam nieco o kliestoch napadne ma toto http://www.youtube.com/watch?v=GYKthDFkSTY .... fuj ... inak si ich tiez vytahujem len prstami a tocenim ... potom si poskodene miesto nabrblem 378smickou ...
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Kliešte

Poslaťod Chris » 28 Aug 2011, 12:58

helbo píše:vzdy ked si precitam nieco o kliestoch napadne ma toto http://www.youtube.com/watch?v=GYKthDFkSTY .... fuj ... inak si ich tiez vytahujem len prstami a tocenim ... potom si poskodene miesto nabrblem 378smickou ...


To je teda riadny macek :D
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kliešte

Poslaťod surino » 06 Okt 2011, 12:20

No stary dobry recept je brake spray , klasicky z lidla alebo hocico...na pouzivam finsku autokozmetiku Korrek, nastriekam na kliesta pockam chvilocku posucham a ten odpadne.
Dlhe roky som to pouzival na psoch a samozrejme mam to overene aj na sebe funguje to na 101%
Ten kdo neveri , nech vyskusa a podeli sa aj s ostatnymi. :camp:
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kliešte

Poslaťod mihal » 16 Nov 2011, 09:44

kliešťa níčím nenatierať chytiť pri hlavičke a vykývať netreba ani točiť.. a vakcína je strasná sračka, vačšia ako proti chrípke.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Kliešte

Poslaťod Budy » 18 Nov 2011, 20:16

mihal píše:kliešťa níčím nenatierať chytiť pri hlavičke a vykývať netreba ani točiť.. a vakcína je strasná sračka, vačšia ako proti chrípke.


Súhlasím úplne s Mihalom, zvykneme ešte roztiahnuť prstami kožu okolo kliešťa a potom ho vytiahnuť, infektologička mi to potvrdila. Do 24 hodín vytiahnutý kliešť má tuším o 90% menšiu šancu infikovať aj keď sa vygrcia. Skúšali sme ich vytiahnuť aj lepiacou páskou (prelepiť a hneď zošklbnúť), ale to nefungovalo.
Budy
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 17 Nov 2011, 20:13
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Kliešte

Poslaťod maros3 » 10 Jan 2012, 10:29

Aku mate skusenost s prevenciou proti kliestom ? Kdesi som cital, ze samozrejme okrem vhodneho oblecenia dost, pomaha uzivat b-komplex. Ja som to skusil, bral som kazde rano jednu tabletku a kliesta som nemal. Vacsina z nas ale kliestov mala. Kedze dost pritahujem hmyz ako klieste, komare a pod. / zrejme kvoli krvnej skupine /, neviem ci som mal iba stastie, alebo to naozaj funguje. Ma s tym niekto nejaku skusenost, pripadne alternativu, okrem repelentov ?
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kliešte

Poslaťod matus » 10 Jan 2012, 10:31

viewtopic.php?f=36&t=65 používaj hladať :wink:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Kliešte

Poslaťod sally » 10 Jan 2012, 10:42

Maros3 a Matus - téma spojená :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kliešte

Poslaťod emo_hunter » 15 Jan 2012, 17:29

Čo hovoríte na toto? Dnes mi to prišlo mailom:


Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kliešte

Poslaťod sally » 15 Jan 2012, 18:47

Emohunter - ty ešte žiješ? Som ťa tu už dlho nevidel :camp: Fungovať to môže - prečo nie :) Treba vyskúšať a uvidíš - napr. alpa + klinčeky na komáre funguje viac než dobre.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kliešte

Poslaťod juraj1974 » 23 Apr 2012, 11:00

Len posuvam co sa ku mne dostalo

http://www.ixoderm.cz/
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kliešte

Poslaťod Chesus » 16 Máj 2012, 16:12

Včera som si akorát jedného hnusného maleho hajzla vytiahol z pupku. Netuším ako sa mi tam mohol dostať. Striekal som sa repelentom proti kliešťom, dokonca som vždy postriekal pre istotu aj zem v blizkom okoli taborenia, nosil dlhé nohavice, nedával nikdy oblečenie len tak na zem a ten malý šmejd sa na mna aj tak dostal :| Pred dvoma rokmi som si poležal týžden na infekčnom kôli borelióze, vtedy mi veru nebolo všetko jedno... Nehccem riskovať a zajtra asi zájdem tiež na vyšetrenie a rovno sa popýtam na očkovanie a hned potom ten Ixoderm do lekárne ... Pozerám, že ten Ixoderm nie je zrovna najlacnejší, ale myslím, že v takomto prípade sa oplatí investovať
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Kliešte

Poslaťod rafoo » 16 Máj 2012, 16:39

Hm ja sa momentálne liečim z boreliozy a musim povedať, že ju neprenášajú len kliešte ale aj napríklad komáre. + To, že ak vás pohryzie komár/kliešť z boreliózou tak sa vám okolo rany vytvorí červený fľak platí len pri 40 percentách populácie.
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Kliešte

Poslaťod stormmast3r » 16 Máj 2012, 18:50

rafoo píše:Hm ja sa momentálne liečim z boreliozy a musim povedať, že ju neprenášajú len kliešte ale aj napríklad komáre. + To, že ak vás pohryzie komár/kliešť z boreliózou tak sa vám okolo rany vytvorí červený fľak platí len pri 40 percentách populácie.

Ako si teda zistil, ze ju mas?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kliešte

Poslaťod rafoo » 17 Máj 2012, 21:10

Všeliak. Tŕpnutie nôh-MRI hlavy- nález nejakého ložiska- odbery krvi a likôru na rôzne veci- zistenie borélií v krvi. Takže asi tak. Mne učiteľka biológie rozprávala, že boli na dovolenke a, že ich dohrýzli komáre. Jej syn mal ranu začervenanú a zistili mu boreliózu. Jej sa neukázalo nič ale mala príznaky ako pri chrípke. Tj. bola unavená, bolela ju hlava a mala teploty do 37,8. Doktorka jej povedala, že paralen a vyležať ale ona si vydupala vyšetrenie na boreliózu a mala ho pozitívne.
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia