Stránka 1 z 2

Kone

PoslaťNapísal: 07 Jan 2012, 23:08
od Budy
Robíte niekto viacdňové jazdy na koňoch s prespaním pod širákom?

Re: Kone

PoslaťNapísal: 07 Jan 2012, 23:23
od sally
Žiaľ nie, no je to môj sen. Kde by sa také dačo dalo zrealizovať? (= kde mi zapožičajú koňa?) Na koni ma učili jazdiť, no už je tomu zopár rokov. Ak by sa dal takto požičať kôň aj s inštruktorom, tak by sa vďačne pridala aj moja prítulka, tá na koni ešte prakticky nesedela, no veľmi po tom túži. :yees:

Re: Kone

PoslaťNapísal: 08 Jan 2012, 00:21
od Budy
Ak si dávno nesedel na koni, najskôr by to chcelo pojazdiť na párhodinových výletoch pod dohľadom niekoho skúseného a poskúšať si jazdu a vedenie koňa pešo cez rôzne krkaháje - hore-dole strmým svahom, cez potok či rieku, po blate, hlbokej tráve, po ceste popri autách, cez most atď. Ak by si išiel rovno na dlhú jazdu, veľmi by si si ju neužil. O(d)sedlať a obriadiť koňa, naučiť sa uviazať na neho náklad - všetko samostatne - to patrí k tomu.

Kone sa dajú požičať aj so sprievodcom, stačí pohľadať na nete. Na viac dní je to ale drahý špás, najlepšie osloviť niekoho známeho, čo sa venuje jazdeniu, alebo má vlastného koňa.

Re: Kone

PoslaťNapísal: 08 Jan 2012, 03:05
od Kapo
Budy a ty si na tom ako?

U mna túžba vlastniť koňa a chodiť s ním na štýlové čundre drží niekolko desiatok rokov. Ale až teraz som kúpil pozemok, s pekným okolím, kde sa to bude dať konečne zrealizovať. Tak možno už toto leto, ak sa podarí, budem vlastniť aj koníka. Potom samozrejme začne to, čo si popisoval.
Mám aj veľkú výhodu, že dcéra je do koní uplný fanatik a manželka to aspon podporuje.

Re: Kone

PoslaťNapísal: 08 Jan 2012, 20:55
od Nataniel
No pozrite na túto stránku robia aj viac dňové výlety http://www.hucul.sk/jazdecka-turistika/ .

Re: Kone

PoslaťNapísal: 08 Jan 2012, 23:58
od buffalo
aj mna to strasne laka,uz nejaku dobu jazdim na koni,ale ako tu uz bolo pisane nie je to najlacnejsia zalezitost... :( chcelo by to znamosti aby sa dala dat nejaka kamaratska cena.

Re: Kone

PoslaťNapísal: 12 Jan 2012, 13:59
od Budy
Kapo, koňa mám vlastného - spolu s kamošovými ich chováme celoročne navoľno - vo výbehu s prístreškom, bez podkov. Kočovali sme pár rokov po prenajatých pozemkoch, minulý rok sme konečne zakotvili.

Jazda na koni zatraktívni miesta, kam by sa človek pešo nevybral. Z chrbta je to iná perspektíva; kôň nesie všetok náklad a večer, keď zješ oveľa menej ako s batohom na chrbte, zistíš že nie si zďaleka tak uťahaný.

Ak nad tým už dlhšie špekuluješ a máš podporu v rodine, určite choď do toho.

Re: Kone

PoslaťNapísal: 12 Jan 2012, 19:26
od Kapo
Budy, tak to ti už vcelku závidím. Ale len tak dobrosrdečne.
Ja som sa chcel práve vyhnúť tomu ustajnovaniu v podnájme. Teraz mám vlastný hektárik uprostred obrovských lúk. Niečo časom ešte prikúpim a niečo zoberiem do prenájmu. Aby ich bolo aspon 10.
Na jar idem pomaličky stavať ohrady a chystať potrebné stavby pre kone a skladovanie sena. Až keď bude všetko pripravené, budem zháňať koníky. Nerád by som ich trápil zanedbávaním. A rád by som si to už len vychutnával.
Taktiež ich chcem mať na voľno celý rok na pasienku.

Aké plemeno máš?

Re: Kone

PoslaťNapísal: 12 Jan 2012, 19:34
od atti.hombre
:yees: chlapci dobre sa to číta!...tak držím palce aby sa to čo chcete aj zhmotnilo a podarilo dotiahnuť do zdárneho konca! :wink:

Re: Kone

PoslaťNapísal: 13 Jan 2012, 01:29
od Budy
Hektárik-desaťhektárik, konečne normálna záhrada podľa môjho gusta, kde sa už niečo dá robiť. To sa Ti hádam oplatí vybaviť aj SHR.

Plemeno koňa je stredoeurópsky chladnobastardokrvník - veľkosť športiaka, srsť hucula, 1 noha z araba a žerie ako štajerák :)

Atti - zo 2 roky dozadu sme s koňmi boli Bacilovi vyžrať kus záhradu.

Re: Kone

PoslaťNapísal: 13 Jan 2012, 07:09
od atti.hombre
:mrgreen: to spomínal-chválil sa,že mal v dvore kone!... :yees:

Re: Kone

PoslaťNapísal: 13 Jan 2012, 09:10
od juraj1974
A ja debil som si to plemeno dal do googl.... ](*,)

Re: Kone

PoslaťNapísal: 13 Jan 2012, 14:25
od buffalo
:lol: :lol: :lol:
juraj1974 píše:A ja debil som si to plemeno dal do googl.... ](*,)

Re: Kone

PoslaťNapísal: 04 Feb 2012, 13:17
od Kapo
Ak by sa niekto chcel dozvedieť viac o koňoch... :mrgreen:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007041603

........
Jízda: Zvláštností jízdy koňmo je, že jezdec nesedí uvnitř koně, ale na něm. Nabízí se zde přirovnání k motocyklu, ovšem není to přesné. Kůň je vybaven samonavigačním systémem, takže pokud často jezdíte určitou trasu, nemusíte se vůbec věnovat řízení a bez problémů si můžete za jízdy číst nebo telefonovat. Určitou pozornost jízdě je nutné věnovat pouze v případě neobvyklých okolností, například náhlé vyběhnutí zvěře z křoví. V takovém případě bývá navigační systém zmaten neobvyklou informací a může neočekávaně změnit směr nebo rychlost pohybu. .....................


A pre tých, ktorým sa nesce čítac:

Re: Kone

PoslaťNapísal: 04 Feb 2012, 15:51
od macakv
Tak koníky možem...Najlepšie okolo 200 a 16ventil.....Kapo ten koník je aj s obsluhou?..supeeeer :supz: