Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod Chodes » 15 Apr 2012, 13:54

Dakujem pekne. Pleno do ohna prilozene bude. :)
Chodes
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Apr 2012, 12:45
Bydlisko: Prakovce
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Luboss » 17 Apr 2012, 12:38

Ahojte,

Volam s Lubo, čo je zjavne z mojho nicku :D
Som 79 ročnik, žijem vo Vajnoroch pri Bratislave, som ženatý, mám skoro 2,5 ročneho syna. Veľmi fandim bushcraftu, survival-u, army a aktívne sa venujem hlavne survivalu, paraš., paraglidingu a potápaniu. Na výlety chodím najradšej spôsobom že neviem kadial, neviem kam a neviem kedy sa vrátim :D ....proste sa zbalím a idem....
Mojim snom je žiť spôsobom našich prastarých a starých otcov a mám- žiť z toho čo si dochovám a vypestujem.
Rád tu stretnem ludi s ktorými by som si mal čo povedať a možno aj niekam vyraziť...
Sila v človeku spočíva v umení prežiť....kdekoľvek a kedykoľvek.
Obrázok užívateľa
Luboss
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 09 Apr 2012, 11:05
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 17 Apr 2012, 12:49

Ahoj Lubos. Dovol mi aby som ta tu privital. Si moja krvna skupina co sa navratu ku starym tradiciam tyka. Posad sa a nasavaj prijemnu atmosferu naseho ohna... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod dale » 17 Apr 2012, 23:40

Nazdar,
volám sa Dano. Bývam v Brusne pri BB . Máme tu z jednej strany Nízke Tatry a zdruhej Rudohorie pre mňa idealny zálesacky areal, v ktorom fungujem od mala.Okrem toho trochu fotím,skialpujem, strielam, ale momentálne robím hlavne survival instruktora pre svoje deti: 4 a 7 rokov. Sú vo veku, kedy najviac potrebuju vštepovať úctu k prírode.
Na portal som zablúdil náhodou hľadajúc info o nožíkoch a našiel som tu veľa užitočného od pohodových ľudí.. Nedávno sa mi zmenil štýl prace na plný indoor za PC, tak sa teším,že môžem aspoň čítať o veciach, ktoré mám rád..
dale
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 16 Apr 2012, 13:21
Bydlisko: Brusno
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod B-Boy » 18 Apr 2012, 06:43

Vitaj medzi nami! :D :yees:
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod kastan » 18 Apr 2012, 20:43

Ahoj všem milovníkům přírody! Jsem silný ročník 70 ... :mrgreen: . Mým domovem je severní podhůří Jizerských hor. Říkám jim kapesní hory :D . Za den je přejdete a za půl dne je objedete na kole. Jsou přecpané cyklisty,turisty, v zimě běžkaři. Přesto mají kouzelná místa, kde nikoho nepotkáte. 6 let jsem venku nespal. Nebyl čas. Mám 4,5 letého syna, kterého chci trochu přitáhnout k přírodě. Proto jsem i zde. Začal jsem sledovat, jaké jsou dnes trendy a vybavení a dostal jsem se až sem. Moc dobré stránky :yees: , které pročítam a nacházím spoustu nových věcí, inspirace a vychytávek. Díky!
Snad mi to vyjde a a kluka to chytne. Přeju všem krásné zážitky v přírodě :camp:
Obrázok užívateľa
kastan
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Apr 2012, 16:46
Bydlisko: Liberecko, ČR
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 18 Apr 2012, 20:52

:mrgreen: tak ťa tu vítam...LIAZ má dačo spoločné s Libercom... :mrgreen: ako často som vo výrobe myslel na šum lístia v korunách stromov...
cíť sa tu ako doma a prajem príjemné čítanie. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1988
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2233 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod včelár » 22 Apr 2012, 21:41

Zdravím komunitu zálesákov, (dnes som sa sem náhodne dostal keď som hľadal niečo o Pálke širokolistej)

Kto som? Som človek ktorý už od chlapca s batohom na chrbte rád spoznával zákutia
naších lesov a hôr Rokoša. Moja láska k prírode začala v dectve keď som bol vodený do naších voňavých lúk bratom staréh otca a ktorý ma učil
kde sú bylinky a daroval mi moju prvú sekeru. Mal som ju zabalenú v papiery a schovanú pod starou almarou aby ju mama nenašla.
Obšas som si ju tajne vybalil a obzeral ako niečo veľmi vzácne a užitočné v čom je vpísané umenie prežiť.
Keďže som mal len okolo 10 rokov tak som ju tajil lebo v takom veku by mi ju zobrali a to bolo dobrodružné.
Dostávalo ma to do sveta starých otcov ktorí boli s týmto nástrojom celoživotne zžití, bolo to niečo čo je ako žezlo
ktoré sa podáva chlapcom odjakživa. Očarilo ma v prírode všetko, od rastlín cez živočíchy lesov, polí a lúk, voda prameňa ako aj vôňa živice pri ohníku.
Momentálne sa snažim začať produkovať potraviny spôsobom obrábania pôdy ale rád kedy-tedy, kde-čo zušlachtím a zasadím aj
v prírode aby sme si tam našli niečo pod zub keď bude zle nedobre. Ráz som si bez zápaliek nevedel založiť oheň počas dažďa a uvedomil som si
že neviem prežiť iba s nožíkom. Darmo občan-decivilizovaný človek, výtvor stratenej kontinuity tej ozajstnej civilizácie prírody.
Kúpil som si vojenské kresadlo ale umenie roznietiť oheň bez podobných pomôcok sa ešte musím doučiť.
Som záhradník ovocinár. Otázka ako prežiť s minimálnym vybavením a maximálnymi
skúsenosťami v prírode je čoraz viac aktuálnejšia. Zaoberám sa ňou sám už dlho, som nesmierne potešený
že nie som sám že som vás našiel. Ak dovolíte rád sa k vám aspoň takto pridám a niečo sa priučím. V príspevku ako ste kempovali
na Rokoši viem že z rodného okolia sú tu ľudia čo majú podobné záujmy.
Rád by som sa spoznal s podobnými ľuďmi a možno sa aj zúčastnil na podobnej akcii alebo práce v lese tu alebo aj inde.
S pozdravom Robo1979 alias včelár
Naposledy upravil včelár dňa 22 Apr 2012, 22:29, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
včelár
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22 Apr 2012, 21:17
Bydlisko: 97224
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 22 Apr 2012, 21:46

Ahoj krajan. Pozname sa? Videl si fotky? Si noven? Kuurna ak ano tak je ten svet maly... Aky si datum vyroby? V kazdom pripade ta tu srdecne vitam.... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod jura_czech » 24 Apr 2012, 21:54

Ahoj všichni. Sorry, že jsem se ještě nepředstavil. Žiju na vesnici kousek od Č. Budějovic, a protože les mám od malička rád, tak i profesí jsem se stal lesníkem. Od dětství mě taky lákaly toulky po lesích a dobrodružství v něm prožité, navíc umocněné četbou např. Dvou divochů od E.T. Setona, nebo Foglarovek. Jinak co se jiných zájmů týče, tak nejvíc mě krom lození po lesích baví fotografování (hlavně krajiny), muškaření, práce se dřevem a dřevěnými materiály v mé domácí dílně a jízda na kole. Co se pobytu v přírodě týče, tak je to v současnosti tak, že máme dvě malé ratolesti (5 a 3 roky) a snažíme se s nimi trávit v lese dost času, v létě dovolený pod stanem někde v kempu nebo i mimo kemp. Na nějaký extradlouhý trasy to ještě s dětma není, ale v budoucnu bych chtěl, abychom chodili tak nějak klasicky trampovat :D . Rád bych ještě touto cestou poděkoval všem za cenné rady a přínosné příspěvky. Fakt díky moc. Přidám ještě prosbu lesa k nám lidem:

Prosba lesa


Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou,
opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Šamot » 25 Apr 2012, 21:17

Zdravím Chlapi volám sa Tomáš bývam na východe konkrétne mesto Stará Ľubovňa :bear: na to fórum som sa dostal úplnou náhodou a to pri tom ako som hľadal vhodný batoh. Fórum ma okamžite zaujalo hlavne preto že sa tu dá dostať k cenným informaciam ktoré sú často na nezaplatenie :D patrím do kategórie ľudí ktorí nemajú až také rozsiahle znalosti a preto som strašne rád že môžem kontaktovať ľudí ktorý si v prírode už niečo preskákali :wolf: :)
Obrázok užívateľa
Šamot
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25 Apr 2012, 20:21
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 25 Apr 2012, 21:26

Dovol mi aby som ta tu v mene vsetkych tychto uzastnych ludi privital. Cit sa tu ako v lese.... Priloz na nas ohen a nevahaj sa obratit s tvojim problemom -otazkou na hoci koho... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Maco » 25 Apr 2012, 21:53

caute vsetci k bushcraftu ma doviedol kamarat lebo sme zistili ze mame dost spolocne co sa tyka prirody aj prezita vnej a z vasho portalu som sa podozvedal vela uzitocnich veci ktore som aj pouzil :yees:
Obrázok užívateľa
Maco
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 23 Apr 2012, 22:22
Bydlisko: Trencin
Dal Ďakujem: 345 x
Dostal Ďakujem: 91 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 25 Apr 2012, 21:59

Vitaj a nasavaj... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod jura_czech » 26 Apr 2012, 09:07

Zdarec Tomáši, jak jsem četl Tvůj příspěvek, tak jsem si hned vzpomněl na krásný kraj okolo Staré Ľubovňy, hlavně se mi líbilo okolo Jarabiny a Litmanové - přišlo mi to jako jedno z mála klidných míst, které jsou málo zasažené masovou turistikou jako třeba Tatry. No a pak samozřejmě krásný Ľubovňanský hrad a výhled na krásný kopce ve VVP Javorina. Mám jen dobrý vzpomínky na ty krásný místa.
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia