Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod mlino319 » 01 Mar 2018, 17:15

Čaute, tak som tu nový, síce mladý ročník 00, ale mám veľmi rád prírodu aj keď v nej netrávim toľko času ako by som chcel, max tak 3 pár denné prespávačky do roka v stane na lúke uprostred lesa a občas nejaké vychádzky...
Ale zato, mám veľmi rád nože ku ktorým ma priviedol môj dedo, síce vtedy som nemal žiadne kvalitné ale teraz už premňa majú nevyčísliteľnú hodnotu... momentálne mám najradšej Victorinoxy a menšie EDC zatváraky.
Veľmi rád mám adrenalínové a aj tímové športy, moje srdce bije pre hasičinu :) Taktiež urbex nieje na zahodenie.
Ak by som sa mal zaradiť do nejakej skupiny, skôr by som bol nejaký urban stalker/ prepper ako zálesák :D
Na toto fórum som zavítal len tak zo zvedavosti, rád čítam zaujímavé skutočné články ktoré majú nejakú hodnotu, v poslednom čase by som sa chcel zlepšiť v zdravotnej príprave kedže zraneniam sa nik nevyhne :D
Skôr budem čítať ako prispievať kedže veľa skúsenosti zatiaľ nemám...
To je asi tak všetko...ďakujem....
Naposledy upravil mlino319 dňa 01 Mar 2018, 21:53, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
mlino319
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 01 Mar 2018, 17:01
Bydlisko: Východ SR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 01 Mar 2018, 17:21

Vitaj na fóre priateľu a budeme radi,ak si odtialto niečo hodnotné i odnesieš ( čítaním ). A zároveň ti ďakujem za super napísaný úvodný príspevok ! to nezvládnu veľa krát ani staršie ročníky :wolf:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 01 Mar 2018, 17:26

Buď pozdraveny nozofilny tulák z východu čo občas hasi aj za iných čo ho nepáli.. :wink: verím že si prisadnes k nášmu spoločnému ohňu a nacerpas čo najviac informácií ktoré ťa zaujímajú. Ešte raz vitaj v našej komunite. Cit sa tu ako v lese.. :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod zbojnik » 23 Mar 2018, 09:01

Ahojte, po pár príspevkoch som sa dopátral aj k predstaveniu:) Takže v skratke k prírode ma to ťahalo od jak živa keďže pochádzam z rodu poľovníkov.
Som začínajúci buscrafter takže len zisťujem a učím sa, doteraz to boli hlavne túry a prechádzky. Držím sa hesla keď už niečo zničiť zabiť snažím sa to
zužitkovať na 100% alebo čo najmenej poškodiť. Verím, že príroda má neskutočnú uzdravovaciu a omlaďovaciu silu :D.
Mám rád prácu s drevom, kožou či sa jedná o strúhanie alebo o prplavejšiu robotu dobre sa pritom odreagujem.
Sem som prišiel načerpať nové vedomosti a poznatky či sa jedná o recepty, výstroj vlastné poznatky z praxe :camp:
Takže ďakujem za tieto možnosti. :D
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 23 Mar 2018, 11:16

Vitaj Zbojnik co predkov lovcov mal. Sadni nasavaj a cerpaj vedomosti skryte v tomto fore... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 25 Mar 2018, 09:13

Vítej! :camp:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod beaster » 26 Mar 2018, 11:20

Vitaj zbojnik :yees:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Elmi » 08 Apr 2018, 10:23

Ahojte ;) rad vyrabam veci z dreva, koze a inych prirodnych materialov a takisto mam blizko k prirode. Teda nie ze by som to robil nejak dlho, venujem sa vyrobe doma na kolene vo volnom case cca rok. Prave sa venujem vyrobe vlasneho bushcraft noza :D tak som objavil toto forko a celkom ma zaujali clanky, tak sa asi budeme vidat castejsie ;)
„Šťastie je priestor medzi príliš málo a príliš mnoho. Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a svoju silu. Ak nenájdeš dôvod na vďaku, vina je v tebe samotnom.“
Obrázok užívateľa
Elmi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 08 Apr 2018, 10:17
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Poutnik » 08 Apr 2018, 10:52

Vitaj na fore, Elmi!
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod PeterZv » 30 Júl 2018, 21:38

Ahojte!
Takže som tu nový. V bushcrafte novic. Volám sa Petera a som zo Zvoelena. Dosť ľudí ma pozná pod prezývkou Krtek. Kedy si som vandroval. Robil som aj historický šerm, takže som si nejaké veci z kože vyrábal aj sám. Naďalej sa pohybujem v lese. Momentálne sa venujem orientačným športom. Takže mám skúsenosti z čítaním kvalitných máp v mierkach od 1:15000 (lesné) do 1:2800 (mestské). Do lesa ma to stále ťahá, hoci momentálne si neviem nájsť čas na túry a bivaky.
PeterZv
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Júl 2018, 21:24
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Majo » 30 Júl 2018, 22:04

:camp: Vitaj na fóre Peter!
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 31 Júl 2018, 04:49

8) Krto vitaj na fore... :mrgreen: dúfam, že sa tu rýchlo z orientuješ :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod beaster » 31 Júl 2018, 21:59

Vitaj Peto :camp: a nezufaj to pozname viaceri. Jeden rok sa mi podari kopec akcii a dalsi rok ledva naskrabem 10 noci vonku. Tiez mam teraz obdobie, ze v praci je toho vela, rodina po mne chce vela a tak tento rok okrem 3 dnovej cyklotury a dvoch viachodinových tur v lese mam len same kratucke (max 30 minutove) prechadzky na dobitie bateriek. Lesu zdar :D
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod PeterZv » 01 Aug 2018, 20:37

Dakujem za uvitanie, pani! Potesilo ma to. Budem nasavat info od skusenejsich. A nieco uzitocne dufam aj pridam. Napriklad moj prvy prispevok do map.. No, nie celkom zufam. Pravidelne som v lese. Hoci len na pretekoch. A tie mi dokazuju, ze sa viem stratit na 200m. Len ten vandrik mi uz chyba. Ale to donutim Attiho, aby ma niekde vzal...
PeterZv
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Júl 2018, 21:24
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod PeterB » 21 Aug 2018, 07:45

Zdravím.
Som Peter Babuša 25 ročný chren z Považskej Bystrice. :D Profesiou zdravotnícky záchranár. Voľnočasovo sa venujem kovaniu chladných zbraní, turistike, feratam, crossfitu, kraw mage a v podstate akejkoľvek dostatočne šialenej kravine, ktorá sa mi naskytne 8) . Súčasťou mojich dlhodobych plánov je najneskôr do 30-ky prejsť s baglom Škótsku vysočinu a Nórsko. Prihlásil som sa skrz záujem o ziskavanie a zdieľanie informácií o pobyte mimo civilizácie. Ako aj v dôsledku hľadania zaujímavých akcií.
PeterB
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21 Aug 2018, 07:24
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia