Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod mato70 » 23 Okt 2020, 23:05

Zdravím všetkých, vidim že s piatimi krížikmi na krku tu budem mimo vekového priemeru. Ale čo. Volám sa Martin, láske k prírode ma naučil môj otec. Často sme chodili na výlety, Male Karpaty/som z Ba/ a cez prazdniny kde kade po SK. Na strednej som sa s kamarátmi dostal k trampingu a kedykoľvek sa to dalo tak sme bruzgali po slovenskych lesoch, niekedy weekend a niekedy aj dva tyzdne pod sirakom. leto ci zima bolo nam to jedno. a tak mi to zostalo. Potom prislo aj rybarcenie, no a teraz aj polovnictvo. No a dnes som to ja co chcem odovzdat pochodeň môjmu osemročnému synovi. Uz pomaličky 18 rokov žijem vo Francúzsku kde som zostal žiť po rokoch odkrutenych v legii. Kupil som tu v malej dedinke dom a tak si mozem dovolit konecne ten luksus chodit do poli a lesa denne.Aj ked len na prechadzku zo psom.
Pekny vecer
Martin
Obrázok užívateľa
mato70
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Okt 2020, 19:23
Bydlisko: francuzsko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 24 Okt 2020, 08:10

Maťo vitaj na fóre. 5X je tu bežný vek :-D tak zapadneš...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 24 Okt 2020, 10:00

Ahoj, vítej na fóru a neboj se, že bys nezapadnul. ;)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Majo » 24 Okt 2020, 15:21

Ahoj Martin!

Vitaj na buškraftportáli a cíť sa tu dobre.
Je pravda, že vekový priemer obyvateľov tohoto fóra je pomerne nízky, ale stretneš tu ľudí všetkých vekových kategórií a určite tu nebudeš najstarší.

Majo
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod benluben » 25 Okt 2020, 12:56

Taktiež Ťa vítam na fóre a krížiky nech Ťa netrápia ja ich tiež mám 5 a plus ešte niečo. Hlavne aby sa Ti tu páčilo a našiel si čo potrebuješ. :yees:
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Piter » 11 Nov 2020, 13:13

Ahoj! Ja som Peťo, začínajúci zálesák z Mojzesova, mám 18 rokov, takže veľa učenia je ešte predo mnou :) Začal som v lese iba celodennými prechádzkami lesom, teraz sa chcem začať učiť aj zakladať oheň pomocou škrtadla a iných podobných metód, ktoré sa zídu aj v prípade nejakej situácie, ktorá ma určite raz prekvapí :D Zaujímam sa aj ďalej aj o military, o dejiny od rozpadu Rakúsko-Uhorska po studenú vojnu, okrajovo aj o ňu.

Ak sa tu nájde niekto kľudne aj starší, čo by rád vybehol na celý deň niekam do prírody, ozvite sa, najlepšie moje okolie čiže Nitra, Šurany, Vráble, Nové Zámky, budem iba rád rozšíriť si svoje vedomosti a skúsenosti :)
Piter
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10 Nov 2020, 23:10
Bydlisko: okres Nové Zámky, blízko Šurian
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 11 Nov 2020, 14:49

Vitaj Peťo na tomto fóre. Myslím, že tu v témach najdeš veľa užitočných informácií. Z dolniakov tu pár ľudí je- uvidíš či sa snimi bude dať skontaktovať.
:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 12 Nov 2020, 08:10

Piter píše:Ahoj! Ja som Peťo, začínajúci zálesák z Mojzesova, mám 18 rokov, takže veľa učenia je ešte predo mnou :)
Ak sa tu nájde niekto kľudne aj starší, čo by rád vybehol na celý deň niekam do prírody, ozvite sa, najlepšie moje okolie čiže Nitra, Šurany, Vráble, Nové Zámky, budem iba rád rozšíriť si svoje vedomosti a skúsenosti :)




Vitaj clovek v nasom spolku.. Posad sa k našmu ohnu a nasavaj atmosferu tohto fora. :camp: Ja som od Levic a ak budes chciet tak mozme niekedy vybehnut do kopcov... A nie len na jeden den.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 12 Nov 2020, 12:10

Ahoj a vítej! Nestyď se psát. :)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod benluben » 12 Nov 2020, 12:26

Tak aj za mňa vitaj medzi nami a tak ako napísala Pája nehanbi sa písať a ja dodám nehanbi sa aj pýtať.
Hovorí sa že, kto sa veľa pýta veľa sa dozvie a vzhľadom na to že, na tomto fóre je strašne veľa skvelých ľudí a skúsených čo sa týka buchcraftu určite sa dozvieš odpovede na svoje otázky. :yees:
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 12 Nov 2020, 17:26

benluben píše:... a ja dodám nehanbi sa aj pýtať. Hovorí sa že, kto sa veľa pýta veľa sa dozvie ...


:mrgreen: Alebo raz dostane po papuli :mrgreen:

Piter Nemaj obavy ... a ak by dačo, tak na mini-chate je stále niekto kto by mohol otázky zodpovedať. Budeme radi keď prispeješ svojimi postrehmi do niektorých z tém.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Zápalka » 05 Jan 2021, 16:55

Ahojte,
zima je taká uhorková sezóna na vandre, tak ma to nejak zatiahlo sem. Som vandrák a potulný remeselník-tesár. K bushcraftu ako takému ma to zavialo až teraz, ale túlam sa aktívne už od 16. Ak by tu bol niekto z okolia Zvolena, kto by rád dakedy vybehol do lesa, budem rada. Taktiež som dosť často na uhrovskom hrade ako dobrovoľník, takže ak by niekto potreboval prespať na hrade, dá sa vybaviť :)
Obrázok užívateľa
Zápalka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Dec 2020, 21:43
Bydlisko: ZV, NR
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 05 Jan 2021, 17:42

Vitaj na fore Zápalka! Zvolenčanov je tu kopa... teda kopa regnutých,ale do lesa som ich ešte nedostal :-D ... iná vec je na pivo. Ja som teraz taký chromý vandrák,ale určite sa ti ozvem,ked sa pôjdeme potúlať. Chodíš von i na víkend táboriť? Či len jednodňovky po lesoch?
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Zápalka » 05 Jan 2021, 18:07

Ďakujem. No, tak ono ani to pivo nie je zlé, ale teraz to tak nejak vyšlo, že vypiť si plecháča v lese je asi jediná a najpríjemnejšia varianta :) Chodím aj na viac dní a ako študent našťastie ani nie som viazaná na víkendy (aj teraz sa už veziem vo vlaku, smer kopce). Chromí vandráci vandrujú z obyvačky do kuchyne, alebo prstom na mape? :)
Obrázok užívateľa
Zápalka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Dec 2020, 21:43
Bydlisko: ZV, NR
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 05 Jan 2021, 18:10

:D Prajem úspešný vander... :-D Jo chromáci len tak dištančne na diaľku z kresla :-D ale ešte čo to poplazím i v teréne...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť