Skorocelový sirup (kašeľ)

Skorocelový sirup (kašeľ)

Poslaťod Smithi » 01 Nov 2012, 19:34

Skorocelový sirup (kašeľ)
Obrázok
Natrháme väčšie množstvo mladých sviežich listov skorocelu kopijovitého (v prípade núdze môžeme použiť aj iné druhy skorocelu, ale počítajme so slabším účinkom). Listy opláchneme, resp. osprchujeme, necháme dobre odkvapkať. Celé listy kladieme do pohára so závitovým viečkom a presýpame hrubým kryštálovým cukrom. Vrstva listov, cukor, vrstva listov, dobre utlačiť, opäť vrstva listov, cukor, atď, kým nie je pohár úplne natlačený listami a cukrom až po vrch.

Pohár pevne zaviečkujeme a neháme odstáť na tmavom mieste aspoň mesiac.

Po mesiaci keď sa listy uležali, stmavli a v pohári vznikol hustý žltkastý sirup listy povytláčame, sirup scedíme a odložíme do tmavých fľašiek. Držíme ho v chlade (chladnička, alebo dobrá pivnica). Pri kašli podávame po lyžičkách, deťom najviac tri krát denne, po jedle.

Pri kašli tento sirup výrazne napomáha odhlieňovaniu, je vynikajúci pre deti s ochoreniami priedušiek.
Obrázok užívateľa
Smithi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 31 Jan 2012, 21:48
Bydlisko: Tn
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 26 x

Re: Skorocelový sirup (kašeľ)

Poslaťod mihal » 02 Nov 2012, 21:31

raz som to robil akurat namiesto sirupu som mal cukriky roznych tvarov. boli vyborne len clovek vypluval listy :) v niecom som pochybil
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Skorocelový sirup (kašeľ)

Poslaťod wailer » 10 Jan 2014, 15:22

Robil som sirup pre deti asi sa vydaril ked im chutí :D aj konzistenciu ma ako sirup. Z dvoch 7dcl pohárov bol jeden pohár sirupu. Po precedení som dal skorocelové listy do mraziaka a robim z nich ešte čaj.
Prílohy
DSCF2136.JPG
Obrázok užívateľa
wailer
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 14 Jan 2012, 13:51
Bydlisko: CA,BA,NM.
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 25 x


Späť na Rastliny a ich využitie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron