Nápady na vylepšenie?

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod dvidec » 30 Jún 2014, 20:15

onee ten tapatalk je fakt dobra vec ja som vôbec nečakal že niečo čo ma 4 MB môže byt take prehliadne , jednoduche a je tam toho fakt dost , o niečom takom som doteras nevedel . Diki moc !! :)
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod root » 21 Apr 2015, 23:06

už by chcelo prepísať vo viewtopic.php

toto:

'MESSAGE' => $message,
'SIGNATURE' => ($row['enable_sig']) ? $user_cache[$poster_id]['sig'] : '',


na toto:


'MESSAGE' => str_replace('class="postlink"', 'class="postlink" target="_blank"', $message),
'SIGNATURE' => ($row['enable_sig']) ? str_replace('class="postlink"',
'class="postlink" target="_blank"', $user_cache[$poster_id]['sig']) : '',


nech sa externé odkazy otvárajú v novom okne, aby si užívateľ, čo chce iba nakuknúť, čo je to na (externom) linku nezavrel fórum ..
Naposledy upravil root dňa 24 Mar 2016, 12:49, celkovo upravené 3
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod prtgeologist » 23 Apr 2015, 19:35

Dá se někde nastavit, aby mě to z fóra furt neodhlašovalo? Tuhle jsem psal kurevsky dlouhý příspěvek (recenze dvou výborných knih) asi dvě hodiny, stiskl jsem tlačítko odeslat, vyžadovalo to po mě přihlášení, přihlásil jsem se a text v prdeli. Já si teď rvu vlasy, proč jsem původní příspěvek nenapsal do Wordu a pak to jen nezkopíroval. Tlačítko zpět nepomohlo a to prosím používám optimalizovaný Firefox, kde na takové případy to tlačidlo pomáhá.
prtgeologist
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 29 Okt 2014, 08:43
Bydlisko: Les
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 54 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod root » 23 Apr 2015, 21:37

prtgeologist
zložité, či obsiahle príspevky si treba písať " na nečisto " - trebárs do Wordu, či jednoduchšie ( v každej inštalácií Windovs ) Wordpadu a až potom hotové kopírovať do fóra.
Ale dá sa pri prihlasovaní začiarknuť box, tam pod tým ako píšeš meno a heslo, volá sa to že " Automatické prihlásenie pri každej návšteve "..

Odhlasovať ťa môže aj tvoj prehliadač internetu, fórum nemusí s tým mať nič spoločné ! Záleží ako máš nastavenú bezpečnosť ( povolenie ponechávať Cookies, doba ich platnosti a podobne ). Upraviť bezpečnosť ti mohol aj program tretej strany, nejaký bojovník s malware a spyware .. Téma je to tak obšírna a individuálna že by asi bolo lepšie osloviť nejakého "domáceho odborníka na PC" :wink:

Čítam že máš Firefox, teda možno by pomohlo ťuknúť na možnosti ( Firefoxu ), vybrať položku SÚKROMIE a začiarknuť Povoliť serverom nastavovať cookies

V prípade písania do fóra tlačítko späť nepomôže. Prehliadač ti vráti síce stránku, ale s prázdnym formulárom, Ono pokiaľ ho neodošleš, fórum ( server a datábáza ) si nemajú čo pamätať :-D
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Elév » 24 Mar 2016, 12:08

Mám takýto nápad na vylepšenie:
Keby mohol niekto kompetentný nastaviť v administrácii fóra otváranie obrázkov, odkazov a príloh v novom okne. :idea:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 24 Mar 2016, 12:29

CTRL + klik na odkaz ( jedna z možností kedy to otvorí v novej karte )
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod root » 24 Mar 2016, 12:50

Elév píše:Mám takýto nápad na vylepšenie:
Keby mohol niekto kompetentný nastaviť v administrácii fóra otváranie obrázkov, odkazov a príloh v novom okne. :idea:


kúsok nad tebou som im aj napísal kód .. a to už hodne dávno!!! :-D Poznáš to o tom hrachu a stene ? :-D
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod fatal_error » 24 Mar 2016, 17:52

CTRL+click ako spomenul atti alebo klikni kolieskom na myske. Menit kod je zbytocne ked to ide takto jednoducho :)
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod root » 24 Mar 2016, 19:29

čo je jednoduchšie, aby 1000 užívateľov muselo denno - denne dlhé roky klikať s CTRL, alebo jeden admin si cez FTP stiahol súbor viewtopic.php, zmazal dva riadky a nakopíroval tam tri ?!
- pomocou CTRL+C a CTRL+V a bol s tým naveky pokoj ? Celé to trvá tak 2 minúty :-)

PEACE
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod fatal_error » 25 Mar 2016, 10:22

Podla mna uplne narovnako...1 klik kolieskom na myske alebo 1 normalny klik....je to jeeeedno :D :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Gondil » 25 Mar 2016, 18:43

Súhlasím, že je lepšie keď to nie je spravené tak, že sa to má otvárať v novej karte. Potom je v tom bordel. Ja keď klikám na nejaký link tak očakávam že sa mi otvorí v aktuálnej karte. Keď niečo chcem otvoriť v novej tak klikám kolečkom. Vyslovene ma irituje, keď sa mi niečo na klik otvorí v novej karte. A to nehovorím keď ma to hneď aj do nej presunie a nemôžem si tak naraz naklikať povedzme fotky z nejakého vandru za sebou.

Tým sa dáva používateľom najavo : "Serieme na to, čo chcete. Bude to takto." Teraz je to v duchu: "Spraví to presne to, čo by ste od toho očakávali."

Keď sa robia takéto kraviny vzniká na webe nekonzistencia lebo každá stránka sa správa pri kliknutí na link úplne inak. čo by podľa môjho osobného názoru nemala. Otváranie okna v novej karte pomocou kolečka je všeobecná konvencia a v dnešnej dobe by sme už asi len ťažko hľadali myšku bez neho tak ako to bývalo pred možno 15-20 rokmi. Takže sa nedá vyhovárať na to, že sa kolečko nedá použiť.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod root » 25 Mar 2016, 20:06

Gondil
na jednej strana sa dovolávaš aby stránka dodržiavala konvencie (zaužívané pravidlá) a na druhej to popieraš. Určite si profík, už si spravil kopec web stránok a máš naštudovanú problematiku - toš to by si mohol aj uznať (ne)písané pravidlo že interný odkaz sa otvára v tom istom okne a externý sa má otvoriť v novom. Ako to má fungovať si môžeš overiť na veľa web stránkach ktoré niečo znamenajú. Napríklad taký facebook .. A vhodné to je najmä na web stránkach ako táto, kde si si niečo naklikal a nalistoval a ukliknutím sa potom stáva že hľadáš ako puk "kde som to vlastne bol" .

Je mi úplne voľno či ten kód niekto upraví, či nie, je to len a len na vlastníkovi fóra, ale určite - ako vidieť - nie som sám komu niečo také chýba či ho to irituje. Svojou troškou - kódom ako upraviť viewtopic.php som prispel, vyjadril som aj názor na vec (myslím že aj trošku podporený skúsenosťami, nie len tým "čo si myslím") a tým to pre mňa zhaslo ...

howgh
Naposledy upravil root dňa 25 Mar 2016, 20:31, celkovo upravené 2
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Gondil » 25 Mar 2016, 20:19

Ja sa nehádam, len hovorím svoj názor na celú vec. Keď chcem aby sa mi niečo otvorilo v novej karte tak kliknem tak aby sa tak stalo (kolečko), keď chcem aby sa mi to otvorilo v tej istej tak kliknem tiež tak aby sa tak stalo (ľavým). Jednoducho od stránky očakávam, aby sa správala tak ako jej poviem, naozaj neštudujem či daný link je interný alebo externý. Vždy použijem pravidlo, ktoré je už zakódované v prste a nemusím nad tým rozmýšľať (klik ľavým alebo kolečkom?) - bum a spraví to presne to čo chcem a nie mi otvorí tuto hento a toto mi otvorí inde. Každopádne, proti gustu žiaden dišputát. Môžeme si všetci členovia fóra zahlasovať v ankete a vždy bude skupinka ľudí, ktorá bude nespokojná alebo si zvykne. Problem solved (skoro :D). Každopádne rešpektujem aj potreby iných akurát, že ja také potreby nemám no čo sa zabijem.. :D

A nie nemám nakódený ani jeden web i keď je to trošku trapas pri študentovi informatiky :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2016, 22:05

Skusal som otvorit link kolieckom. Podarilo sa mi to na piaty krat :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Gondil » 25 Mar 2016, 22:52

Stáva sa. Otázka je, či je chyba v kolečku alebo v prste :D Ale nie, len sa mi už zdá, že to tu zbytočne moc rozoberáme. Je už asi len na administrátoroch ako to uchopia a čo s tým spravia a či vôbec.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia