Veľkost podpisov a avatarov

Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod Adno » 19 Mar 2011, 17:24

Poslednú dobu sa tu začali množiť animované obrázky užívateľov, preto som sa rozhodol to obmedziť, keďže to robilo stránku hodne nepriehľadnou + pomalšie natiahnutie. Zakázal som používanie avatarov z externých zdrojov, teda každý si musí nahrať obrázok na náš server, nie linkovať na inú stránku. Ako príklad uvádzam emo_hunterov avatar o veľkosti 4,1MB :shock: . Maximálnu veľkosť avatarov som stanovil na 34000 bajtov. Do avatarov nepoužívajte animované obrázky.

To isté sa týka podpisov. Nepreháňajte to s obrázkami a hlavne nie s animovanými. Maximálne 2 statické obrázky rozumnej veľkosti alebo 1 animovaný. Užívatelia, ktorých sa to týka týmto žiadam o úpravu podpisov, ináč ich budem musieť upraviť ja.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod emo_hunter » 19 Mar 2011, 18:48

Sorry, to som si neuvedomil, že to môže zaťažiť server, o nepriehľadnosti áno no mne to nevadilo a nikto si doteraz nesťažoval. Inak diki za uvdenie ako príklad :P :D . Ihneď to napravím.
Inak prosím Ťa ako napravím, aby som nemal tak veľký obrázok v podpise ? - Externý zdroj.
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod Hunter88 » 19 Mar 2011, 19:27

Hmm fuu :( Tak si to asi trosku skratím . . ale ten avatar ma stve lebo ked som si chcel dat nejaky obrazok tak aj ked som ho pekne zmensil na 120 x 120 mal aj tak viac ako tych 33 KB preto sa to nedalo nahrat sem tak som si to nahral na svoj web aby to nezatazovalo toto forum a tahalo z mojho . . . Hmm škoda a to som mal pekny avatar :camp:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod sally » 19 Mar 2011, 19:33

Hunter88 - ale však Adno dal limit 34kB, takže sa to sem zmestiť musí :) Prípadne to ulož ako .jpg a daj kvalitu niekde okolo 80% - opäť pôjdu kB dolu.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod Adno » 20 Mar 2011, 21:11

Stále to mate dosť veľké. Súčasný podpis Emo_huntera má 2,3MB a Huntera88 má 4MB. Ak by si dal každý takýto podpis tak by kľudne jedna strana príspevkov ľudí s takýmito podpismi mala povedzme 30MB :shock: . Ak uvážime, že dosť ľudí tu chodí aj cez mobil, tak pri EDGE rýchlosti cca 20KB/s to je neskutočne veľa. Takto - najlepšie by teda bolo, ak by ste nemali žiadne animované obrázky v podpise. Neberte to v zlom, nejaký nepohyblivý obrázok alebo link mi nevadia. Ale treba brať ohľad aj na ostatných užívateľov a uskromniť sa :)

Hunter88 - ako to? Dal si ho uložiť vo formáte JPG? 34kB je dostatočne veľa na takýto obrázok. Prípadne mi pošli link, kde máš ten obrázok a ja ti ho upravím na požadovanú veľkosť.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod Trenkinen » 20 Mar 2011, 22:03

Som za zákaz animovaných a veľkých podpisov. Na viacerých fórach sa príspevky strácajú medzi obrovskými a animovanými podpismi. Je to veľmi rušivé . Nie je to síce pravidlo, ale väčšinou sa jedná o prezentáciu "detí" a ľuďí , ktorí chcú byť za každú cenu zaujímaví. Fórum zaprasené takýmito podpismi vyzerá ako nástenka v materskej škole :mrgreen: . Je tu tuším možnosť v nastaveniach vypnúť zobrazovanie podpisov, ale ...

(tento príspevok nemá za cieľ niekoho urážať - len vyjadrujem svoj názor na vec)
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod SKW » 21 Mar 2011, 00:32

Rozhodol som sa ísť príkladom a upraviť podpis za účelom lepšej prehľadnosti fóra. I keď obrázky neboli veľké(60kb), keď človek s takýmto podpisom napíše na jednu stranu 5 príspevkov, tak je to potom preplnené tým istým a dosť neprehľadné.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod emo_hunter » 21 Mar 2011, 09:15

Ok zmažem to ... :x a to bol taký pekný podpis :cry:
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Veľkost podpisov a avatarov

Poslaťod Domino » 27 Mar 2011, 01:04

Ako nič proti gustu ale osobne neuznávam ani dlhé texty a podobne potom to začína byť dosť neprehľadné a tie pohyblivé podpisy ani nehovorím to je hrôza
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x


Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť