Malé Karpaty v ohrození

Malé Karpaty v ohrození

Poslaťod sally » 14 Jún 2011, 14:33

Toto nie je hra, ani fun, je to celkom seriózny prúser.

Kód: Vybrať všetko
http://www.facebook.com/event.php?eid=152992361436347


Kód: Vybrať všetko
http://bratislava.sme.sk/c/5900019/chranenej-luke-hrozi-zastavba.html


Kód: Vybrať všetko
http://bratislava.sme.sk/c/5905073/ku-kralovej-hore-bude-verejne-zhromazdenie.html


Developeri si už zvykli, že v meste si môžu robiť čokoľvek sa mi zachce. No betónová džungľa sa im máli a tak chcú stavať "domy" aj v prírode, ktorá slúži občanom na rekreáciu, dokonca práve na mieste, kde je zvláštny ekosystém. Je tu šanca ako tých nenažrancov stopnúť. 16.6. sa koná verejná diskusia o tomto projekte - všetci priatelia lesa a prírody sú týmto pozvaní. Skupina J&T chce zastavať lúku Kukuričák v Malých Karpatoch, nad Dlhými Dielmi - Bratislava.

Možno vás jedna lúka v prírode netrápi, no pre vašich priateľov a známych môže tento kus prírody znamenať veľa. Šírte preto túto správu, prosím, ďalej.

p.s. Ľahko sa pre človeka mimo Ba povie "...aaale, to ale zas Blaváci majú problémy, chcú im za humnom len postaviť zopár domov...," no nech si taký človek uvedomí, že nabudúce mu môžu developeri postaviť domy v "jeho" lese, kam chodí cez víkendy na prechádzky, kde mu cez cestu behá zver a kam si chodí vydýchnuť od civilizácie. S prístupom dnešných developerov budú za chvíľu stavať domy aj na Kriváni - "však je tam pekný výhľad, na magistráte dáme tučný úplatok a ľuďom je to aj tak jedno." Teraz je už konečne čas povedať im: "NÁM TO JEDNO NIE JE!" a ukázať im hranice, za ktoré ich už nepustíme. Preto príďme všetci "les-pozitive" povedať tomuto projektu zástavby Kukuričáku svoje NIE.

EDIT

Debata a hromadné vyjadrenie sa k výstavbe bude definitívne 16.6. o 16:00 (resp. 18:00 stále to prehadzujú) V Karloveskom dome Kultúry na Molecovej.

Záchranu lúky môžte podporiť petíciou či už online (http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=572953) alebo v obchodíkoch a priamo na lúke.

Nebojme sa ich, zdravo nasrdení občania už dosiahli inakšie veci než len záchranu jednej lúky!
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Malé Karpaty v ohrození

Poslaťod prtgeologist » 15 Feb 2015, 20:06

Myslí si snad někdo, že developery a biznismeny pod záštitou státu zastaví před zničením kusu divočiny pár tisíc podpisů a veřejná beseda? Lesy se zachraňují demonstracemi na ulicích, solidaritou, přímou akcí a blokádou. Tedy v situacích, kdy těm sviním nahoře dáváme my neprivilegovaní dole metaforickou kudlu na krk. Besedy jsou navíc ohromnou příležitostí pro korporátní lobisty, kteří jen zahrají masám ty správné noty a hned je naverbujou na svou stranu.

Až teď si všímám, že to bylo už před třemi roky. Jak to dopadlo a jak to vypadá teď v Malých Karpatech?
prtgeologist
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 29 Okt 2014, 08:43
Bydlisko: Les
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 54 x


Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť