OZNAMY!

OZNAMY!

Poslaťod SKW » 18 Feb 2012, 23:44

Chcel by som dať do pozornosti niektoré funkcie na fóre, pretože som si všimol, že užívatelia o nich nevedia (česť výnimkám). Prvou veľmi dobrou funkciou je ohlasovanie príspevkov. Ak uvidíte na fóre príspevok, ktorý je nejakým spôsobom nevhodný, neobsahuje hodnotné informácie (je zbytočný), je po gramatickej stránke nečitateľný, alebo nesúvisí s témou, v ktorej sa nachádza, ohláste to. Moderátorovi to zasvieti a hneď koná. Týmto sa všetci môžu podieľať na bezproblémovom a plynulom fungovaní fóra. Niekoľkokrát sme mali možnosť vidieť, ako na taký príspevok náhle reagujú viacerí starší užívatelia a strhne sa flame a kopa zbytočného off-topicu. Keby namiesto toho radšej príspevok nahlásili, tak to moderátori vyriešia ešte v zárodku a v konečnom dôsledku sa to potom odzrkadlí na celkovej prehľadnosti témy/fóra.

Tlačidlo na ohlásenie sa nachádza na každom príspevku a je to ten výkričník naľavo od tlačidla citovať:
Obrázok

Druhou, veľmi zaujímavou funkciou je Mini-Chat. Až mi je divné, že toto musím dávať do pozornosti, pretože tá červená ikonka priam bije do očí pri prihlasovaní, no dnes prišiel do minichatu užívateľ, ktorý sa registroval pred pár mesiacmi, zapájal sa do diskusií, no tento čet si všimol až teraz a bol z toho prekvapený. Určite je takých viac a preto to sem dávam. Ktokoľvek má chuť voľne si pokecať ho hocičom bushcraftovom i nebushcraftovom je v našom čete vítaný. :) Mini-Chat bol vlastne vytvorený s cieľom vyventilovať určitú skupinu ľudí, ktorí majú potrebu za každú cenu niečo písať, aby tak nečinili priamo vo fóre, keďže také príspevky zvyčajne nemajú nejakú významnejšiu informačnú hodnotu a vzniká iba zbytočný bordel. Inak povedané, ak potrebujete s čímkoľvek poradiť a máte nejaké jednoduché otázky, ktoré nestoja zato aby sa zakladalo nové vlákno, zamierte na čet, kde sa neustále nachádzajú ľudia, ktorí vám radi odpovedia, poradia :yees: Je to rýchle a prispieva to k čistote fóra.

Do Mini-Chatu vstúpite kliknutím na červenú ikonku vpravo hore pri ikonke prihlásenie:
Obrázok

Tip: Ak chcete pri písaní na čete niekomu adresovať príspevok, tak najprv kliknite na malý zavináč @ pred jeho nickom a potom píšte čo máte na jazyku. Tiež sú tu k dispozícii rovnaké funkcie ako pri písaní normálneho príspevku na fóre (funguje vkladanie obrázkov, videa, url atď.) a tiež archív. Stačí si otvoriť lištu kliknutím na niektoré z tlačidiel Smajlíci, BBkódy atď.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: OZNAM!

Poslaťod SKW » 19 Feb 2012, 13:44

Je tu ešte jedna vec, na ktorú by som chcel poukázať a to je citovanie príspevkov. Na diskusných fórach platí nepísaná zásada, že posledný príspevok sa necituje, pretože nasledujúci príspevok automaticky odpovedá tomu predchádzajúcemu.
Ak chcete reagovať na posledný príspevok vo vlákne, tak namiesto citácie použite tlačidlo Obrázok vľavo dole. Citácia sa používa vtedy, keď chcete reagovať na nejaký starší príspevok vo vlákne, ktorý sa nachádza o niekoľko čísel vyššie, prípadne ak z toho posledného reagujete len na určitú jeho časť. Ak chcete citovať príspevok, v ktorom sa už nejaká citácia nachádza, mali ju upraviť tak, aby ste citovali len samotnú odpoveď (bez citácie na ktorú bolo odpovedané).

Treba si uvedomiť, že citovanie posledných a nedajbože celých príspevkov s už obsahujúcou citáciou potom zbytočne zneprehľadňuje tému.

Vďaka za pochopenie!
:camp:
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: OZNAM!

Poslaťod helbo » 19 Feb 2012, 14:24

tak isto sa snazte nepouzivat odpoved typu " :D " alebo " :yees: " ci " :mrgreen: " a im podobnym (ako super!, take si aj ja niekdy kupit, aj ja som si kupil a tak) ... tieto odpovede nemaju informacnu hodnotu (neporadia) a zbytocne sa predlzuje vlakno
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: OZNAM!

Poslaťod Rafael Ingvis » 19 Feb 2012, 14:27

helbo.... čítaj....
Mini-Chat bol vlastne vytvorený s cieľom vyventilovať určitú skupinu ľudí, ktorí majú potrebu za každú cenu niečo písať, aby tak nečinili priamo vo fóre, keďže také príspevky zvyčajne nemajú nejakú významnejšiu informačnú hodnotu a vzniká iba zbytočný bordel.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod SKW » 12 Apr 2012, 22:28

Ahojte! Ako ste si už viacerí z vás iste všimli, spustili sme na fóre nový mód Thanks (Ďakujem). Teraz môžete jednoducho a rýchlo poďakovať hociktorému užívateľovi za konkrétny príspevok. Pod príspevkom sa následne zobrazia nicky všetkých, ktorí zaň autorovi poďakovali a tiež pribudla nová štatistika pod avatarom. Popisy sú už preložené do slovenčiny, no musím smutne oznámiť, že sa nám zatiaľ nepodarilo upraviť ten modul tak, aby bolo možné plne zobraziť novú "nefejsbukovskú" ikonu, takže nateraz ostáva palec hore/dolu.

Možno si kladiete otázku načo sú nám dva podobné módy, keďže tu už dlhšie máme aj mód Hodnotenie. Ide o to, že tento mód by sa mal po správnosti používať hlavne ako nástroj na všeobecné ohodnotenie konkrétneho užívateľa, niečo ako jeho celková karma. Prípadne ako spôsob poďakovania užívateľovi za niečo, čo nesúvisí s nijakým príspevkom na fóre, napríklad za nejakú službu, alebo niečo významné na zrazoch a podobne.

Ohodnotenie jednotlivých príspevkov rieši vlastne tento mód Ďakujem, pretože počet poďakovaní pod príspevkom nám pekne ukazuje aký užitočný bol pre ostatných členov. Taktiež sa módom prispieva k celkovej prehľadnosti tém, pretože sa čiastočne obmedzí výskyt jednoslovných príspevkov typu "vďaka", "ďakujem" a podobne. Samozrejme týmto vás nechceme nijako obmedziť v písaní príspevkov, ak pociťujete skutočne potrebu vyjadriť niekomu vďaku slovami, príspevkom, prípadne sa niečo opýtať, pokojne do toho :) Robilo sa to predsa doteraz a všetko bolo v pohode. No ak chceme udržať fórum prehľadné a atraktívne na čítanie, musíme preto niečo urobiť, ale tým správnym spôsobom. Za seba môžem povedať, že mód ďakujem budem určite veľmi často využívať a dúfam, že mu aj ostatní užívatelia dajú šancu ;-) .

Vďaka!
skw
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod rafoo » 13 Apr 2012, 07:25

Asi som slepý, ale kde sa ta ikonka nachádza?
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod matus » 13 Apr 2012, 07:43

rafoo vedla ikonky citovať vpravo :camp:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod Pája » 12 Mar 2013, 17:15

Pokud ještě někdo nestihl zaregistrovat, před pár dny Kilian nahodil novou podsekci fóra Přírodní zdroje pro Pěstitelství a chov. Budeme rádi, když se tam sejdou naši místní zahrádkáři a chovatelé čeholiv a podělí se o své úspěchy. ;-)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1304
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1235 x
Dostal Ďakujem: 1715 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod Pája » 06 Sep 2013, 09:22

Oznamuji další kolo čištění inzerce. Inzeráty založené před r. 2013, jejichž stav nebude do 15.9. aktualizován, budou smazány. Děkuji za pochopení.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1304
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1235 x
Dostal Ďakujem: 1715 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod Marcela » 20 Jan 2015, 03:13

...To sa tu len tak mazu veci bez upozornenia?

V případě, že jsou porušovány pravidla fóra, tak ano 8)

Ani mě moc nepřekvapuje, že někteří žádná pravidla vůbec nečtou. Někteří si například ani nepřečtou/neprostudují vlákna, kde se na něco dotazují, a kolikrát mají třeba i odpověď přímo před očima - v předchozím/posledním příspěvku. A možná, že nikdo z těch, kterých se to týká, nebudou číst ani tuto moji reakci, natož všechny zdejší „oznamy“.
Kromě těch základních pravidel pro užívání fóra, která jsou běžně k přečtení v každém přihlašovacím/registračním okně, tu ještě existují jasně daná pravidla pro inzerci, ta jsou přímo v sekci bazar...
Všeobecně ale také platí, že příspěvek nesmí obsahovat odkaz na nelegální anebo kradený software, a neměl by mít za účel propagaci webové stránky anebo jiného produktu! Jakýkoliv příspěvek v rozporu s pravidly tak může být smazán bez předchozího upozornění :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod Pája » 20 Jan 2015, 10:02

Dotyčný příspěvek jsem mazala já. Obsahoval nepokrytou reklamu na vlastní eshop. Ty mažeme bez pardonu. Pokud měl jeho autor zájem tazateli pomoci, měl mu kdyžtak poslat soukromou zprávu.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1304
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1235 x
Dostal Ďakujem: 1715 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod ImreSVK » 28 Feb 2015, 23:16

Ten reklamný baner, už asi nebude aktuálny :roll: viď.:

MSN.png
zdroj: http://www.msmarmy.sk/
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Nová pravidla pro recenze

Poslaťod Pája » 23 Mar 2015, 00:02

Ahoj všichni,

prosím o věnování pozornosti následujícím pravidlům pro uveřejňování recenzí, které budou nově závazné pro veškeré příspěvky v dané sekci.

Vzhledem k tomu, že nyní se mezi recenzemi objevují i takové, které novým pravidlům nebudou vyhovovat, necháváme prostor do 1. 5. tohoto roku, aby autoři své texty doplnili či aktualizovali. Po uplynutí ochranné lhůty provedeme očistu sekce, aby zůstaly pouze relevantní texty.

Případné relevantní příspěvky z diskuzí pod recenzemi nebudou smazány, ale přesunuty do příslušných vláken v tematických subfórech, k ztrátě dobrých informací tedy nedojde.

Děkujeme za pochopení.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1304
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1235 x
Dostal Ďakujem: 1715 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod atti.hombre » 23 Aug 2016, 13:36

Oznam pre spamerov:

Od dnešného večera do samého konca tohoto týždňa budem preč a portál je bez dozoru,lebo tu normálne nikoho neni a nieto ešte teraz ked ja tu nebudem :mrgreen: Tak sa môžete činiť- máte voľnú ruku!

:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1989
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1869 x
Dostal Ďakujem: 2249 x

Re: OZNAMY!

Poslaťod Pája » 23 Aug 2016, 21:24

Bacha, vartu přebírám já. :turtle2:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1304
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1235 x
Dostal Ďakujem: 1715 x

Ďalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia