Noze Fallkniven

Témy o nožoch

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod fatal_error » 22 Aug 2011, 19:05

hej neberte ma kruto za slovo pos*al no :D..ved som len povedal svoj nazor...doska bola zmrznuta no, ale SKW dik za tip s tym ohrievanim. neviem asi na tom nieco bude. noz je vraj vyrobeny pre svedsku armadu normalne A1, piloti F1 tak by mal vydrzat taketo podla mna bezne survival zaobchadzanie , ked zrovna nemam pri ruke sekeru alebo nieco ine, a myslim ze vo svedsku je -25 niekde na juhu cez august :D (joke) . noz nieje len na rezanie to je obrovsky omyl ved stym sa da urobit kopec roboty prave preto ma napr. A1 6mm hrubku. ale na tom rozhrievani nieco bude...tak vyskusam aj nabudce teda plus ten ohrev :D uvidime co to da. Inac vtedy v zime to bola chata ktora neizolovala tak dobre skor to je len taka letna utulna. doska bola pod nou neosnezena len proste zmrznuta... bola mi po hrud co je asi 150-160cm nie 2metre :D a hruba ako klasicka doska...2-3cm max. vravim len svoju skusenost tak ma nefackujte :)--- noz ale odporucam, presvedcilo ma toto video http://www.youtube.com/watch?v=VleFUGJNAYE (pozrite si vsetkych 7casti - ak to nepoznate uz) a navyse zvlada vsetko co momentalne robim takze ak rozmyslate o kupe tak berte.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Aký máte nôž ....

Poslaťod torak » 31 Okt 2011, 12:21

Ahojte ..... chcem sa len poinformovať aké máte nože a ako ste s nimi spokojný ... ja mám tieto a som s nimi celkom spokojný ... chcel by som Fallkniven F1G3 ale zatiaľ nemám peniaze ... :(
Prílohy
moje_nože.jpg
toto sú moje nože zatiaľ spokojný ... ten S&W je celkom kvalitka nato ako vyzerá
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Aký máte nôž ....

Poslaťod torak » 31 Okt 2011, 12:24

A ten strom čo sú v ňom zapichnute tie nože je už mŕtvy ..... :D chceli sme ho na :camp: :)
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Aký máte nôž ....

Poslaťod venco » 31 Okt 2011, 12:57

Neviem či je múdre zakladať nové vlákno o nožoch aby odpovede neboli duplicitné z iných vlákien. Ale budiž, len u mňa nestojí otázka aký mám nôž ale aké mám nože :P .
Továrne: vinox Huntsman, leatherman wave, opinel carbon 10, BM 710, CRKT M21-04
Od nožiarov: bushcraft od TLIMA, oceľ NC6, traperák od Dohnalov 19191, malý bushcrafťák od O. Kašubu 19356, bushcraft od V. Pokludu RWL 34, black hawk od P. Jarabicu N695 Bohler. v minulosti som vystriedal desiatky iných a pri týchto som zostal a to výsledok ešte nie je konečný. Som už raz taký nože nepotrebujem, ale chcem ich :lol:
So všetkými som veľmi spokojný a v poslednej dobe beriem už len od nožiarov.
Naposledy upravil venco dňa 20 Dec 2011, 10:51, celkovo upravené 1
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Aký máte nôž ....

Poslaťod helbo » 31 Okt 2011, 14:06

Fallkniven S1 ... plna spokojnost, az nato ze som s nim raz trafil samoresku a musel som ho dat prebrusit noziarovi, inak spocka noz, plna spokojnost ...
original http://rc-nitra.sk/mojeveci/s.1.JPG :)
po skrasleni http://rc-nitra.sk/mojeveci/S1zub.JPG
po prebruseni http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/fp01.JPG :) "

no i tak spokojnost :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Ruso11 » 17 Dec 2011, 15:42

Ja som si vybral model Fallkniven S1 so zytelovým puzdrom. K nožu ako takému nieje veľmi čo dodať. Je skvelý - funkčný a nadherný dizajn, špičkové materiály a 100% verný svojmu menu. Po nabrusení (používam Spyderco Tri-Angle a FK DC4) drží dlho ostrie, avšak samotná oceľ je ľahko náchylná k poškriabaniu. Nedávno som našiel na jednej stranke nádhernú variantu S1. Krása ... :yees:
http://www.knivesshipfree.com/product_i ... s_id=13846
"Šťastie praje pripraveným..."
Obrázok užívateľa
Ruso11
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 19 Feb 2011, 19:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Samo » 19 Dec 2011, 21:21

Ok tak sa tu chváľme :lol: !Ja mám už asi týždeň doma čepeľ S1.Čakám na ťaviu kosť z ktorej plánujem rúčku (snáď príde do sviatkov ) a hor sa do práce :lol: .Už sa teším!!!
Obrázok užívateľa
Samo
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19 Mar 2011, 13:22
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Ruso11 » 20 Dec 2011, 22:56

Samo píše:Ok tak sa tu chváľme :lol: !Ja mám už asi týždeň doma čepeľ S1.Čakám na ťaviu kosť z ktorej plánujem rúčku (snáď príde do sviatkov ) a hor sa do práce :lol: .Už sa teším!!!


To je super. Pridaj potom foto, som celkom zvedavý na výsledok... :wink:
"Šťastie praje pripraveným..."
Obrázok užívateľa
Ruso11
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 19 Feb 2011, 19:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Samo » 26 Dec 2011, 14:23

No kosť je už doma :lol: !No snáď si čo najskôr nájdem kus "kľudu" na prácu.Celkom sa teším len aby som to nepo.....No dúfam sa to podarí .
Obrázok užívateľa
Samo
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19 Mar 2011, 13:22
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod goral » 26 Dec 2011, 14:31

Mel bych otazku na fallkniven, konkretne A1
snazil jsem se najit uspokojivou odpoved na ruznych forech, ale nic moc...

Jde mi o brouseni.
mam lanskeho sadu, plus nosim jako nouzovy brousek ten od fallknivena (mensi verzi).
Vim, ze A1cky maji konvexni vybrus a vim, ze teoreticky by se mel opecovavat smirkem na meke podlozce, pripadne kuzi s brusnou pastou.
Ovsem z praktickeho hlediska mi toto nevyhovuje. Nenosim s sebou kozene pasky a rad zustal u brusneho vybaveni ktere mam (opecovavam vic nozu) - navic neumim brousit volnou rukou, proto mi vyhovuje ten lansky.
Je mozne bez nejakeho zavazneho poskozeni, proste lanskym prebrousit A1cku do klasickeho vybrusu? Proste zacvaknout a postupne to prejet od nejhrubsiho k nejmekcimu, s tim ze vybrus se podda?

Neresme to, ze by to byla svatokradez a vubec :) - pro me je to kvalitni nastroj o ktery pecuju v ramci moznosti a ktery je udelan aby mi slouzil - nikoliv abych ja slouzil jemu.
goral
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10 Dec 2011, 19:17
Bydlisko: CSR
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Rafael Ingvis » 26 Dec 2011, 14:47

Hoj... Možné je všetko mno prebrúsenie by malo byť zbytočné. Na fallknivenoch je totiž miniatúrna fazeta (čo som sa dozvedel až po tom čo som ju nechal prebrúsiť na konvex)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod goral » 26 Dec 2011, 15:23

tzn v praxi by stacilo chytit na fallknivenu tu fazetu a drzet se ji v ramci lanskeho sady?
goral
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10 Dec 2011, 19:17
Bydlisko: CSR
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Rafael Ingvis » 26 Dec 2011, 18:55

Áno
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Samo » 13 Mar 2012, 20:31

Tak a je dokonané!Fallkniven S1 a ťavia kosť.Samozrejme podarilo sa mi pár chybičiek :? ale aspoň vidno, že je to "ručná práca".Teda moja aj keď kus nešikovná ale účel nôž určite splní.
Prílohy
13032012478.JPG
Obrázok užívateľa
Samo
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19 Mar 2011, 13:22
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Samo » 13 Mar 2012, 20:34

s1
Prílohy
13032012479.JPG
Naposledy upravil Samo dňa 13 Mar 2012, 20:41, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Samo
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19 Mar 2011, 13:22
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 5 hostia