Noze Fallkniven

Témy o nožoch

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod helbo » 26 Dec 2012, 01:23

To fatal_error: mal so podobny problem, najdes tu aj par fotiek. No podla mna mame ne slovensku skvelych noziarov, ak si s tym nevies rady, tak sa na niekoho z nich obrat. Mne vtedy pomohol Filip H. z Malaciek. Urcite by som sa toho nezbavil sam na kamenoch. Najskor som si povedal, ze sa to strati dobou :) ked som zistil, ze sa to nestrati, tak som si ho dal opravit jemu. Ak byva daleko od teba, tak si vyber z asociacie slovenskych noziarov niekoho, kto byva blizsie.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 31 Dec 2012, 09:39

Takže slúbil som recenziu alebo postrehy s používania ak chcete tak ....
Hned na začiatok však musím povedať že som nemal pri struhani nemal foťák ale môžte mi veriť že to čo napíšem som ozaj robil :wink:
Takže F1-notku som dostal na vianoce .Po rozbaleni nožík holil .. nemohol som sa dockat kedy ho vyskusam v roznych druhoch prace.
Najprv som nastiepal asi 3 alebo 4 agatove polienka hrube asi 10 cm. Nožík to zvladol bez akej kolvek ujmi na jeho cepeli teda ziadne zubky alebo nic podobne. Potom som zo spickov pichal do polena na noz krutil a stlacal do prava a lava.Uplne pri spicke ale uplne na hrote sa vylomil asi pol milimetra ocele ale nebolo to skoro ani vidiet a noz pichal stale. Vylomil sa iba ten ihlovi spic .Takze nemozem povedat ze by to bolo nieco vazne. Potom som robil chlpate polienka co bol sice nezvyk s 5mm cepel kedze som mal pred tym mory ale po chvilke cvyku to islo a islo to velmi pekne. Potom som zastruhaval spic ako keby ste robili kolik noz sa zahryzaval velmi hlboko a islo to snim moc dobre. Toto bolo vsetko co som snim robil vonku . V nutri som snim nakrajal na kocky asi pol kila kuracich prs a mozem vam povedat ze z masom je tento nastroj kamarat . Potom som nakrajal rajcinky do salatu noz utrel a dal do puzdra :D Musim povedat ze nozik drzi ostrie pekne aj ked na konci vsetkych tychto ukonov sa mu do papiera islo o poznanie tasie ale predsa ho nakrajal . Po par tahoch na bruske dc4 opat holil. Toto su moje postrehy s nozom fallkniven f1 .






p
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod matus » 31 Dec 2012, 10:22

rkw ? nepomylil si si sekeru a nôž ? agat je tvrde drevo stači jeden uzol a maš zub na noži (vlastna skusenosť) a to pačenie do dreva načo si to robil ? podla mna to je zbytočne a kamarat takto zlomil cepel na polovicu :mrgreen: ale nepol to tak drahy noz . nevie no ale tie agatove polienka :roll:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 31 Dec 2012, 11:16

nie urcite som si ho nepomylil dakujem :wink: je jasne ze s morou alebo tak by som to nerobil ale tak f1 by to mala zvlatnut a aj to zvladla ako som to napisal :D ..
a bodal som a pacil zato lebo to bol test noza nie bezne pouzivanie
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 31 Jan 2013, 09:56

možno iba zaujímavosť ... neviem či ste si to všimli tý čo mate niaký model fallkniven ale prizastite ako zacina cepel je kus takeho ostria ako a chrbte noza a potom nasleduje choil a samotny vybrus . No a prave na tom kusu ocele co je pred choilom ak ten kus umyjete a spravne nastavite noz na svetlo tak tam vidiek vg 10 : v strede je taky a plat a dva bocne vedla neho 420 .... ale to len ako postreh
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 30 Mar 2013, 20:58

pre toho kdo kupuje fallkniven f1 alebo A1 mam pomocku aby nenaletel na falzifikat ktorych je cim dalej tym viac tu je tabulka rozmerov hrubky atd priamo s ich stranky
http://www.fallkniven.com/en/counterfeit
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 15 Máj 2013, 19:50

život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod stormmast3r » 18 Máj 2013, 17:07

Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 18 Máj 2013, 18:54

cinsky smejdi :evil:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod bobo7777 » 20 Máj 2013, 19:30

ahojte
tak ja mam F1 uz par rokov a to som ho vobec nesetril. vydrzal toho pomerne dost vela az na posledne vystrbenie. ( co bola ale moja chyba ) poslal som ho ako tu uz bolo pisane noziarovi Filip H. z Malaciek a ked mi prisiel domov tak som s nim holil a rezal papier ako nic. a to nehovorim o jeho praci. uplne krasne urobene ani som si nevsimol ze s nim bolo nieco robene.
nemyslim si ze Falkniven by si dovolil dat do obehu nejake smejdy ako bolo pisane.
podla mna je to velmi dobry noz .
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Rafael Ingvis » 20 Máj 2013, 19:39

Fejky nedáva do obehu falkniven ale "podnikavci" ktorý sa chcú priživiť na značke. A čo sa týka kvality originálu tak sem tam sa nájdu kusy so zlým zakalením.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod mr_kaktus » 10 Jún 2013, 12:45

Ahojte, planujem si v dohladnej dobe kupit A1 a co som pozeral rozne e-shopy, najlepsie mi z toho vychadza nuz.cz (http://www.nuz.cz/e-obchod/noze/noze-s- ... uzdro.html). Mate niekto skusenosti s tymto online obchodom? Mozno som zbytocne podozrievavy ale zda sa mi ta cena az prehnane nizka oproti ostatnym obchodom, tak ci nie je nahodou niekde pes zakopany :) (napr. ci to nie su nejake napodobeniny predavane ako originaly a pod :)) Dakujem
mr_kaktus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10 Jún 2013, 12:39
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Pája » 10 Jún 2013, 13:27

Když se podíváš do sekce kontakty, uvidíš, že majitel eshopu je provozovatelem několika pražských renomovaných nožířství, takže bych se opravdu nebála.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 31 Aug 2013, 20:49

ak by niekdo mal zaujem ta na knife cz je na ponuke na predaj f1 zo zytelovym puzdrom za 80€
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 18 Nov 2013, 16:44

Ahojte, preco na oficialnej stranke fallkniven.com sa tie noze predavaju drahsie ako u nas? Mam rodinu vo svedsku a chcel som si u nich objednat noz, ze ma vide lacnejsie, ale ako pozeram, tak sa mi to vobec neoplati.
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia