EDC nôž

Témy o nožoch

Re: EDC nôž

Poslaťod joche » 09 Feb 2011, 22:10

Pani zistil som, ze by som vedel zohnat nejake victorinoxy v celkom dobrych cenach - Spartan cerveny 12 funkcii - 11EUR, Huntsman cerveny 12 funkcii - 20 EUR, Trailmaster zeleny 12 funkcii - 24 EUR. Noze su nove dodaci termin cca 1 tyzden, pri vacsej objednavke by mohla byt este mierna korekcia cien. Skusim zistit aj nejake ine modely. :D
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: EDC nôž

Poslaťod seredan.fcst » 10 Feb 2011, 11:38

Mamarcel píše:Neviete mi prosim niekto poradit ci existuje victorinox (nieco ako je spartan) ktory ma iba pilku a noz + otvaraky a bodec? Nechcem tie drahe za 30Eur s mnozstvom pre mna zbytocnych veci ako vyvrtka, hak a pod. Nieco tak do cca 10 eur hlavne s nozom a pilkou???


skus pozret Victorinox Farmer ma presne to co chces
seredan.fcst
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Feb 2011, 11:26
Bydlisko: Sered
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Mamarcel » 10 Feb 2011, 11:59

hmm... ibaze za 30eur... Kupil som si darcekovy viacucelovy nozik "nieco v style victorinox" made in china za 3E :lol: okrem tradicneho vybavenia ma aj pilku - aj ked pomerne kratku ale reze sa s nou prekvapivo dobre. Noz sa mi sice pretocil aj na opacnu stranu kde je poistka, bo tie spajacie pliesky su velmi tekne a makke. Ale zatial mi staci aj ta mala pilka :P
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: EDC nôž

Poslaťod seredan.fcst » 10 Feb 2011, 12:19

Mamarcel píše:hmm... ibaze za 30eur... Kupil som si darcekovy viacucelovy nozik "nieco v style victorinox" made in china za 3E :lol: okrem tradicneho vybavenia ma aj pilku - aj ked pomerne kratku ale reze sa s nou prekvapivo dobre. Noz sa mi sice pretocil aj na opacnu stranu kde je poistka, bo tie spajacie pliesky su velmi tekne a makke. Ale zatial mi staci aj ta mala pilka :P

ja mam takuto matematiku:
cigaretle stacia Golden Gate nemusia byt Marlborky
pivo je dobre aj Corgon nemusi byt heineken
nozik ALE musi byt Victorinox
:D
seredan.fcst
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Feb 2011, 11:26
Bydlisko: Sered
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: EDC nôž

Poslaťod stormmast3r » 10 Feb 2011, 12:58

seredan.fcst píše:
Mamarcel píše:hmm... ibaze za 30eur... Kupil som si darcekovy viacucelovy nozik "nieco v style victorinox" made in china za 3E :lol: okrem tradicneho vybavenia ma aj pilku - aj ked pomerne kratku ale reze sa s nou prekvapivo dobre. Noz sa mi sice pretocil aj na opacnu stranu kde je poistka, bo tie spajacie pliesky su velmi tekne a makke. Ale zatial mi staci aj ta mala pilka :P

ja mam takuto matematiku:
cigaretle stacia Golden Gate nemusia byt Marlborky
pivo je dobre aj Corgon nemusi byt heineken
nozik ALE musi byt Victorinox
:D



Je to otázka priorit. Ja mám doma asi 3 prdele (rozumej 6 polovičných) reklamných nožíkov ktoré som použil 1-2x a už su nepoužiteľne :mrgreen: Obyčajného spartana používam denne a nejak ho nešetrím a stále na ňom niesu známky opotrebenia a holi. :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: EDC nôž

Poslaťod sally » 10 Feb 2011, 23:15

Dnes som sa bol prevetrať v lese nad Dlhými Dielmi a pri tej príležitosti som nafotil aj nového mazlíka: crkt m21 04 Nosím ho denne vo vrecku, vždy poruke. Na všetky činnosti robené zatváracím nožom zvláda s prehľadom a vďaka dobrému výbrusu má skvelú rezivosť. Na trhu sú k dostaniu podľa veku rôzne verzie: bez autolawks so 4 dierami na oboch stranách a polohovatelným klipom, verzia s autolawks s 3 dierami na jednej strane (na druhej sú 4 diery) bez polohovateľného klipu a táto moja - autolawks, na jednej strane 3 diery a polohovateľný klip. Vraj je to najnovšia verzia - neviem posúdiť, tvrdí to predajca z USA, borci z knife.cz v tom majú sami zmätok. Ja som s ním plne spokojný, myslím, že iný zatvárací edc nôž mi už netreba. :) (na fotke je to tá šedá kudla s dierkovanou rukoväťou)
Prílohy
m21 a  fínka od Blacka.jpg
m21 a fínka od Blacka.jpg (625.74 KiB) Zobrazené 4476 krát
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: EDC nôž

Poslaťod seredan.fcst » 11 Feb 2011, 12:57

sally píše:Dnes som sa bol prevetrať v lese nad Dlhými Dielmi a pri tej príležitosti som nafotil aj nového mazlíka: crkt m21 04 Nosím ho denne vo vrecku, vždy poruke. Na všetky činnosti robené zatváracím nožom zvláda s prehľadom a vďaka dobrému výbrusu má skvelú rezivosť. Na trhu sú k dostaniu podľa veku rôzne verzie: bez autolawks so 4 dierami na oboch stranách a polohovatelným klipom, verzia s autolawks s 3 dierami na jednej strane (na druhej sú 4 diery) bez polohovateľného klipu a táto moja - autolawks, na jednej strane 3 diery a polohovateľný klip. Vraj je to najnovšia verzia - neviem posúdiť, tvrdí to predajca z USA, borci z knife.cz v tom majú sami zmätok. Ja som s ním plne spokojný, myslím, že iný zatvárací edc nôž mi už netreba. :) (na fotke je to tá šedá kudla s dierkovanou rukoväťou)

cistenie asi nebue najjednoduchsie
seredan.fcst
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Feb 2011, 11:26
Bydlisko: Sered
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: EDC nôž

Poslaťod venco » 11 Feb 2011, 13:19

Čistenie v pohodke. Opláchneš pod vodou, pretrieš obrúskom príp. necháš vyschnúť na radiátore, na paličku s vatou /na čistenie sluchovodov/ si kvapneš trochu oleja pretrieš čap a hotovo. Mal som /aj mám/ kopu zatvarákov a tento sa mi zdá /pomer cena-výkon /najlepší a je aj môj najobľúbenejší. A to som mal tri spyderca, cold steel, rat 1, BM 710 a kopu iných...
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: EDC nôž

Poslaťod seredan.fcst » 11 Feb 2011, 14:27

venco píše:Čistenie v pohodke. Opláchneš pod vodou, pretrieš obrúskom príp. necháš vyschnúť na radiátore, na paličku s vatou /na čistenie sluchovodov/ si kvapneš trochu oleja pretrieš čap a hotovo. Mal som /aj mám/ kopu zatvarákov a tento sa mi zdá /pomer cena-výkon /najlepší a je aj môj najobľúbenejší. A to som mal tri spyderca, cold steel, rat 1, BM 710 a kopu iných...

myslel som tie diery. Ci sa vnich neusadza spina,ale vpodstate cistenie nozov beriem ako zabavu a nie pracu :)
seredan.fcst
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Feb 2011, 11:26
Bydlisko: Sered
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: EDC nôž

Poslaťod matus » 11 Feb 2011, 15:07

ja mam tiez s dierkamy a ešte som ho nečistil neni špinavy
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: EDC nôž

Poslaťod joche » 25 Feb 2011, 20:37

Ak by niekto zhanal akykolvek victorinox tak uz mam dobry zdroj a vieme sa dohodnut na zaujimavej cene. :D
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: EDC nôž

Poslaťod poldajko » 01 Mar 2011, 00:21

Po dlhšom čase a po rôznych skúsenostiach (a plnom šuplíku nožov) mi v kapse skončil tento mazel:ONTARIO, RANDALLS ADVENTURE TRAINING, Model 1 (RAT1) :) myslím si, že v pomere cena, funkčnosť a výkon je bez konkurencie samozrejme podľa mňa. Teda ak niekomu nevadí že v kapsy nosí 5" macka :twisted: ma neskutočnú ergonómiu neveril som tomu keď som čítal recenzie, ale keď ho chytíte do ruky je to iná hudba, oceľ AUS-8 úplne postačuje :)
Prílohy
RAT1.JPG
To je on mého sedce šampión :D
RAT1.JPG (172.06 KiB) Zobrazené 4633 krát
poldajko
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 27 Feb 2011, 23:48
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: EDC nôž

Poslaťod venco » 07 Mar 2011, 16:02

A mne robil Paľo Jarabica nôž do roboty, oceľ N695, 10 cm, rúčka G10 + red fiber. Je to terazky môj miláčik do služby. Dá sa uchytiť na taktickú vestu, ja ho nosím vzadu v pravo na opasku....
Prílohy
BlackHawk EDC5.jpg
BlackHawk EDC5.jpg (27.86 KiB) Zobrazené 4581 krát
BlackHawk EDC1.jpg
BlackHawk EDC1.jpg (23.07 KiB) Zobrazené 4581 krát
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: EDC nôž

Poslaťod addo77 » 08 Mar 2011, 09:47

venco co pekne robis ? ak sa mozem spytat , ked potrebujes pekne noze k praci ? :yees:
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: EDC nôž

Poslaťod venco » 08 Mar 2011, 20:44

Nič pekné, robím ľuďom zle...... :oops:
Kontrolná mobilná skupina Colnej správy :wolf:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia