Opinel

Témy o nožoch

Opinel

Poslaťod stormmast3r » 03 Jan 2011, 18:17

Aký mate vzťah k týmto skvelým okrem iného turistickým nožom?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opinel

Poslaťod venco » 03 Jan 2011, 21:12

Ja veľmo pozitívny. Kedysi mi priatelia jeden doniesli z korziky bol to 08 uhlík, len sa mi ho podarilo odpásnuť. Tento rok som bol v lete na super turisickej dovolenke vo francúzsku v Savojsku v mekke týchto nožov a jeden som si kúpil 10 taktiež v uhlíku a som veľmo spokojný, aj keď viac používam iné nože. Za tú cenu /vo francúzsku vyšiel 8 €/ super výhodná kúpa. Mali ich tam všetky druhy a veľkostí rôznych farieb rúčiek /už som videl aj v plaste bŕŕŕ/v inoxe aj karbóne. Ja dávam prednosť tým uhlíkovým.... :P
Prílohy
P7060514.JPG
P7060514.JPG (27.32 KiB) Zobrazené 9654 krát
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Opinel

Poslaťod dodo » 13 Jan 2011, 15:10

Ja som "opinelista",opinel je podľa mňa vrchol dokonalej jednoduchosti-ostatné nože sú proti tomu komplikované "čačky"...
Na turistiku nosím No.10 nerez(kvôli potrave),do lesa No.12 carbon...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Opinel

Poslaťod Mamarcel » 20 Jan 2011, 11:15

Mal som moznost si vcera vyskusat Opinel carbon 10 od kamosa a musim naozaj pochvalit - doteraz som bol trochu skepticky voci opinelom ale ked som ho videl v akcii - jemne vyrezavanie ide ako po masle, velmi dobre sa mi s nim pracovalo, taktiez nakrajat daku klobasku a pod, uplna pohoda. Sice sa o nu budem musiet starat viac nez o nerezovky ale nevadi aspon sa naucim starat sa o svoj noz (doteraz som to flakal az fuj).A naviac sa mi aj paci ta premyslena jednoduchost. Uz som si hned aj jednu carbon 10 objedal do 48 hod ju budem mat tak sa tesim a potestujem. Carbonku som este nemal :P
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Opinel

Poslaťod stormmast3r » 20 Jan 2011, 11:35

Odporučam vám uzamikať čepeľ v protismere hodinových ručičiek. Je to tak pevnejšie, lebo čepel isti vačšia časť poistky. Trocha som na to doplatil keď som hranou čepele tlkol orechy :mrgreen: . Ten vyrez ta uzamykanie zavretej cepele vylomil kusok dreva z ručky.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opinel

Poslaťod Mamarcel » 20 Jan 2011, 13:09

v protismere z mojho pohladu ci od cepele - teda ked ho drzim v pravej ruke tek otocit k sebe ci od seba??? (asi vyzeram ako debil ale toto si vzdy mylim)
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Opinel

Poslaťod stormmast3r » 20 Jan 2011, 13:18

Mamarcel píše:v protismere z mojho pohladu ci od cepele - teda ked ho drzim v pravej ruke tek otocit k sebe ci od seba??? (asi vyzeram ako debil ale toto si vzdy mylim)


sorry, vyjadril som sa nejasne :roll: Poistu otoč do tej strany, na ktorej je na ručke napis
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opinel

Poslaťod riso » 22 Jan 2011, 21:35

ja mam niekolko opinelov a najvecsou vyhodou u nich je hrubka cepele.noz po prvom nabruseni staci uz len vbuducnu obtahovat na keramike alebo kozi a vydrzi donekonecna ostry.vlastne ani si nepametam kedy som opinelka brusil druhy krat na kameni.a je to super darcek.vsetci moji kamosi uz dostali odomna
inox 10.aby nestresovali s patyny.uhlik je uhlik
riso
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31 Dec 2010, 12:40
Bydlisko: pod zoborom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Opinel

Poslaťod Mamarcel » 26 Jan 2011, 15:00

Tak carbonovy milacik N°10 je uz iba moj. Po dokladnom prezreti a osahani som uplne nadseny, vyrezavanie ide ako po masle a to som ho ani nenabrusil. Dlho som nemal taku radost z noza. Uz aby som ho mohol poriadne vyskusat v terene :camp: Za tie peniaze nieje o com - krasny jednoduchy skratka 100% spolahlivy funkcny noz. :prayer: A co ma velmi milo prekvapilo je uzamykanie cepele - perfektne drzi a nepusti, v jednoduchosti je krasa =D> Som rad ze som sa nechal presvedcit na Opinel.
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Opinel

Poslaťod stormmast3r » 26 Jan 2011, 16:15

už vám niekedy navlhol?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opinel

Poslaťod venco » 26 Jan 2011, 17:30

stormmast3r píše:už vám niekedy navlhol?

Stará 08-čka čo som odpásol mi kedysi veľa krát navlhla. Poistka šla niekedy ľahšie, niekedy ťažšie ale keď vyschol bol zas v pohodke. Na http://www.knife.cz knifáci doporučovali rúčku vyšmirglovať a potom tuším nalakovať už si presne nepamatám. Ja svoju uhlíkovú 10-tku neriešim a nechávam ju tak jak je.... :P
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Opinel

Poslaťod Pája » 26 Jan 2011, 18:19

venco píše:Stará 08-čka čo som odpásol mi kedysi veľa krát navlhla. Poistka šla niekedy ľahšie, niekedy ťažšie ale keď vyschol bol zas v pohodke. Na http://www.knife.cz knifáci doporučovali rúčku vyšmirglovať a potom tuším nalakovať už si presne nepamatám. Ja svoju uhlíkovú 10-tku neriešim a nechávam ju tak jak je.... :P


Ne nalakovat, ale namořit teplým lněným nebo olivovým olejem. Stačí ponořit tak na půl hodiny, a pak pověsit za čepel prádelním kolíkem a nechat okapat, přebytečný olej na povrchu otřít. Ani to kapsu nemastí, olej se pěkně zatáhne do pórů. Je lepší před tím sundat pojistku, protože olej smíchaný se špínou umí vytvořit hnusné lepidlo, které ucpe hladký chod.
Mému opinelu ta koupel docela pomohla, od té doby se otevírá lehce a vlhko mu nevadí. 8)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Opinel

Poslaťod venco » 26 Jan 2011, 18:56

hej Pája máš pravdu tak to tam stálo.... :wink:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Opinel

Poslaťod stormmast3r » 26 Jan 2011, 20:10

Pája píše:
venco píše:Stará 08-čka čo som odpásol mi kedysi veľa krát navlhla. Poistka šla niekedy ľahšie, niekedy ťažšie ale keď vyschol bol zas v pohodke. Na http://www.knife.cz knifáci doporučovali rúčku vyšmirglovať a potom tuším nalakovať už si presne nepamatám. Ja svoju uhlíkovú 10-tku neriešim a nechávam ju tak jak je.... :P


Ne nalakovat, ale namořit teplým lněným nebo olivovým olejem. Stačí ponořit tak na půl hodiny, a pak pověsit za čepel prádelním kolíkem a nechat okapat, přebytečný olej na povrchu otřít. Ani to kapsu nemastí, olej se pěkně zatáhne do pórů. Je lepší před tím sundat pojistku, protože olej smíchaný se špínou umí vytvořit hnusné lepidlo, které ucpe hladký chod.
Mému opinelu ta koupel docela pomohla, od té doby se otevírá lehce a vlhko mu nevadí. 8)


Trošku sa bojim dávať poistku dole, neviem či by som ju vratil naspäť. No ten olej znie zaujimavo...viem na knife som už o tom čital ale nejak som ta no už medzičasom zabudol. Kde sa dá kupiť ten ľanovy olej?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opinel

Poslaťod venco » 26 Jan 2011, 20:23

V pohodke sa dá dať dole aj naspať, nie je to žiadna veda. Pekne tam sama zaskočí.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Ďalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia