Custom noze alebo noze na zakazku

Témy o nožoch

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Jozzo » 19 Jan 2014, 11:41

mea culpa, niečo staršie má aj tu http://www.mototechna.net/ino.html ale ružové len na fb :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Elév » 23 Jan 2014, 14:21

Jozzo píše:...


Hej, hej, Rišo je šikulík...

Mám tu takýto - frontmen in blek, rawhajd puzdro na to síce nevyzerá, ale je to zatial moje najkomplikovanejšie šitie:

Obrázok
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 03 Feb 2014, 19:00

Vazeni kolegovia a kolegine.Teraz chcem oslovit ludi s fora,ktori uz vlasnite portalovku.Chcel by som vediet vas nazor alebo skusenosti s portalovym nozom.O co ide?...Pri poslednej vystave nozov v Bratislave som narazil na nemenovaneho noziara,ktory tvrdil,ze jeho noz je presnou kopiou Woodlore(az na male detaily)...porovnal som velkost nasej portalovky a vyslo mi,ze nas noz je fakt mensi.Uchop a celkove sedenie rucky bolo lepsie.Nechapal som preco to tak je(hrubka crienok identicka)Po prichode domov som vsetko zmeral(surovy vypalok)...zaujimave, rozmery sedeli !!!....kde je pes zakopany?..potom som si pri podrobnom prezerani vsimol jednu vec.Pri vyrezavani vodnym lucom dochadza k podrezavaniu materialu a vzniku ukosu.To znamena,ze vodny luc je sice kolmy na material,ale pri prebruseni,alebo prerezani materialu odrezie este aj kusom pod rozmer(5-6 stupnov)a to je vlasne to co musim odbrusit rucne aby bol chrbat a vsetko okolo zarovnane...a to je 1-1.5mm a to je rozdiel v rozmeroch (od originalu).Ani Juraj ani ten co robil navrh do pocitacovej formy pre rezanie nemohol o tomto vedie(malo skusenosti).Je jasne ze noz, ktory nesedi v ruke,hlavne pri dlhodobejsej praci,sposobuje bolesti a otlaky... trebars vyrezavanie a podobne.Preto by som vas chcel poprosit o vas nazor na portalovku(moze byt aj nejake foto uchopu)..nemame vsetci rovnake ruky.A chcem poprosit aj moderatorov o otvorenie trejdu "portalovy noz"nech sa mozu vyjadrit.Dakujem za pochopenie.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod tatinko » 10 Feb 2014, 09:24

Pripájam fotky mojho portálového noža. Moje domy z jeho používania sú: nôž sedí v ruke tak akurát, dobre sa s ním pracuje ako v kuchyni, tak aj vonku. Oceľ použitá na nôž sa relatívne rýchlo pri práci otupí. Púzdro je fantastické. Musím všetkým chalanom/dievčatám čo sa na jeho výrobe podieľali podakovať. :D

Peter
Prílohy
IMG_2371.JPG
IMG_2402.JPG
IMG_2369.JPG
IMG_2378.JPG
IMG_2394.JPG
IMG_2406.JPG
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod rkw » 11 Feb 2014, 18:30

rychlo sa otupi ? :shock: to ma prekvapilo .. brusil si ho doma ? ci si nahodou nevybrusil tupsi uhol ako bol .. neber ma vzlom len sa mi nezda ze by pouzil vito ocel co sa stupy tak rychlo
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod oraj » 11 Feb 2014, 22:37

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 20:25, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod tatinko » 12 Feb 2014, 07:01

Ahojte, nôž po obtiahnuti na koži so zelenou pastou reže ako nový. Inak som ho nebrúsil.
Výraz "relatívne rýchlo otupí" to iba z môjho pohladu, pocitovo.
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod rkw » 12 Feb 2014, 18:19

aha jasne :) mne sa len nezdalo ze by macak spravil noz s materialu co sa rychlo tupy .. samozrejme co je rychlo ... :D
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 12 Feb 2014, 19:16

Snad by som sa mal k tomu vyjadrit asi....ze?:-)...Portalovka ako taka bola navrhovana tak,aby bola brusitelna aj v terene bez pouzitia nejakych speci brusiek....proste aj na kameni z potoka.Material z ktoreho je vyrobena sa da zakalit aj tak,ze si ani nebrknes.To by asi nebolo moc dobre.Z tvrdostou stupa sice vydrz ostria ale na druhej strane je ostrie nachylne na vystrbenie respektive vylamovanie.Vsetko je este podmienene tipom vybrusu.Cim je ostrie stihlejsie,tym je nachylnejsie na poskodenie.Pri navrhu sme museli volit kompromis a to bolo mensia tvrdost na ukor mensieho drzania ostria,ale zase na druhej strane huzevnatost a brusitelnost v terene.Polozim otazku...naco ti je noz,ktory nevies nabrusit v terene?...niekto moze povedat,ved mam brusku...ja odpoviem takto....v terene sa noz nebrusi....iba sa udrziava ostrie...a to je to co chceme....
Este pre Simona....matetial je dany a ja mozem urobit iba jednu vec......urobit ho tak aby boli zohladnene a vyzdvihnute jeho klady a utlmit jeho zapory....a to je vec o ktoru sa snazia vsetci noziari,lebo idealny material neexistije.....
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod rkw » 13 Feb 2014, 09:27

stym co napisal Vito mozem iba suhlasit .. napr f1 drzi ostrie dost dlho ale tazsie sa brusi a v prirode by som ju urcite na kameni nenabrusil .. vzdy je to o kompromisoch a o tom co komu vyhovuje :camp:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod keres » 16 Feb 2014, 00:25

Viťo, ak môžem poprosiť už sa neospravedlňuj. Keby som ťa nepoznal tak budem myslieť že podľa recenzie si nožík odflákol. Keby som nože občas nerobil tak tym dristom uverím. PS: chlapci nôž za 50eur v takejto kvalite nenájdete. Na svoj sa neskutočne teším. :yees:
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod rkw » 16 Feb 2014, 21:23

ja som portalovku drzal asi pol mimutky na vystavte v blave noze san 1decmbra ak to bola portalovka no kazdopadne to bol vitov nozik .. bral ho tam niekomu cepel bola v kartonovom obale ako som ju vytiahol prerezal som karton aj porezal moju ruku :) :D takze tak vito dotiahne noz do finisu .. ta ceplka bola skalpel
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 21 Feb 2014, 07:57

Ako na filework....mala ukazka na portalovke..noz pre Maca.
Prvy sa urobi zaklad kresby (valcovy pilnik)
Obrázok

Potom hranou trojuholnikoveho pilnika sa dorobia okraje

Obrázok

celkovy vysledok
Obrázok

a este spodok rucky(valcovy pilnik+trojuholnikovy)

Obrázok

Nieje to nic narocne,len to chce trosku cvik.Zaklad je vsetko presne rozmerat.
Na zaver raster pred rykasom(dremelka s diamantovym hrotom)

Obrázok
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod fatal_error » 21 Feb 2014, 13:37

Fakt paradna robota :yees: Je to osobite a aj esteticky super. Ja uz sa tesim na ten svoj. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Maco » 21 Feb 2014, 21:13

náááádhera Vito už sa nemozem dočkať :) :yees:
Obrázok užívateľa
Maco
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 23 Apr 2012, 22:22
Bydlisko: Trencin
Dal Ďakujem: 345 x
Dostal Ďakujem: 91 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron