Poradte - Bushcraft noz

Témy o nožoch

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod sally » 11 Jún 2012, 22:03

V cene do 50e, pokiaľ to má byť väčší nôž, tak je glock dobrá voľba. Nie je na jemné krájanie (cibuľu na drobno alebo rajčinu na drobno pôjde dosť ťažko nakrájať), no všetko ostatné zvláda s prehľadom, doteraz ľutujem, že môj šiel z domu.

Ten Gerber vyzerá byť dosť v pohode, tie zvyšné dva vo mne svojou konštrukciou a spracovaním (podľa fotiek) vzbudzujú silnú nedôveru.

Otázka znie - potrebuješ/chceš väčší nôž (v tom prípade jasne víťazí Glock, možno ešte nejaký kabar), alebo skôr využiješ menší nôž - vtedy kukni po nejakej more, prípadne mora + laplander pílka (cena spolu cca 30e).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Chris » 11 Jún 2012, 22:34

Ak ti nevadí nosenie dvoch nožov, tak možno by nebolo zlé kúpiť Glock na ťažkú prácu :twisted: a k tomu nejakú Moru. :) Do rozpočtu sa zmestíš a ešte sa ti aj niečo zvýši. :wink:
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod SidewindeR » 12 Jún 2012, 07:35

Hm, ten glock ale asi nebude full tang čo? Neviem prečo ale pôsobí na mňa tak nejak nepevno a neohrabane. Ale keď ho tak odporúčate pôjdem si ho asi pozrieť naživo. Hľadám skor naozaj nejaký kompromis ako ten gerber. Ako tu nieko spomínal, na sekanie veľkých klád slúži sekera.
A k tej More, akosi u nej stúpli ceny keď zistili že ich bushcrafteri majú radi. Za pôvodnú cenu som našiel iba BAHCO čo mi tiež odporúčil jeden človek.
SidewindeR
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Jún 2012, 19:47
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod fremen » 12 Jún 2012, 10:43

Glock neni full tang. Ale je to jeden z mala nozov na trni, ktore ti s kludnym srdcom z vlastnej skusenosti odporucim na hrubu pracu (tabornickej povahy).
Odporucil som ti ho hlavne pre tvoje poziadavky- cena/odolnost/vsestrannost. Maloktory noz v tejto cenovej hladine je tak odolny. Pripadne s morou/bahco... vytvoria naozaj vybornu a vsestrannu kombinaciu. Alebo maly swiss nozik.

Este ta upozornim- glock sa robi z uhlikovej oceli, ma teda sklon chytit hrdzu, ked sa neosetruje. Pre niekoho je to minus, ale ja osobne by som nerez na glocku nechcel.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod SidewindeR » 12 Jún 2012, 17:12

Tak som nakoniec zvážil všetky okolnosti, prečítal nespočetne recenzíí fór a zhliadol desiatky videí a objednal Gerber Gator XDP drop point.
http://www.noze-nuz.com/recenze/gator/gator.php , Ten glock mi skrátka prišiel moc bajonet a desne veľký, na také veci asi budem využívať malú sekerku prípadne nejaké lacné kukri či mačetu.
I keď som niekde skôr čítal, že Sally písal o oceli pri gerbroch nie veľmi pozitívne, mnoho ľudí ho na zahraničných stránkach po dlhoročnom používaní chváli do neba.Uvidíme teda, čo za tých 45E príde. Neskôr sa vyjadrím ako som s ním spokojný. Ďakujem za cenné rady.
SidewindeR
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Jún 2012, 19:47
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod fremen » 12 Jún 2012, 17:32

Vyzera dobre, drzim palce a urcite poreferuj! :yees:
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Chris » 13 Jún 2012, 18:05

Gerber vyzerá fajn, tiež som naň zvedavý :yees:
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Bic0 » 15 Jún 2012, 08:28

SidewindeR píše:A k tej More, akosi u nej stúpli ceny keď zistili že ich bushcrafteri majú radi. Za pôvodnú cenu som našiel iba BAHCO čo mi tiež odporúčil jeden človek.

Co ja viem, dat nejakych 13eur (16eur za nerezovu) za Mora Companion MG mi nepride prehnane. Je pravda ze ich "bushcraft" linia je za vyssiu cenu, ale nevidim dovod kupovat Mora 2000, Mora Bushcraft ci ten Firesteel Knife ked Companion ako nastupca Clipperu poskytne podla mna to iste co tieto ine noze s cenou zacinajucou na 2-3-nasobku.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Micho » 18 Aug 2012, 14:53

ahojte chcem sa opítať či podla vás je toto dobrý nôž http://noziarstvo.sk/sk/pevne-noze/475-fx-bf-007wd.html ?
Ďakujem
Micho
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Aug 2012, 20:49
Bydlisko: Ružomberok- Černová
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 18 Aug 2012, 15:15

Ale hej tie foxy celkom ujdú, aj keď v tej cene by som bral asi radšej nejakú lepšiu moru. Ale ako som už uviedol, ja som už dlhší čas na nože od nožiarov.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Micho » 18 Aug 2012, 21:10

Mam moru 511Q je to parádný nôž a ešte chcem k tej more dáky nôž na ťažšie práce ako battoning a podobne.
Micho
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Aug 2012, 20:49
Bydlisko: Ružomberok- Černová
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Micho » 18 Aug 2012, 21:44

Ešte so našiel aj tento tiež vyzerá celkom dobre http://www.eshop-rychlo.sk/pazba/eshop/ ... ft-Basic-4 ktorý podla vás je lepší z tíchto dvoch a či nepoznáte dáki lepší Bushcraft noz do 3O euro?
Micho
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Aug 2012, 20:49
Bydlisko: Ružomberok- Černová
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Chesus » 18 Aug 2012, 23:28

Micho, ked už by išlo vyslovene o tvrdú prácu, tak za tie peniaze idem radšej než do toho Foxa do Glocka.... a keď už mám vybrať medzi tými dvomi čo si tu postol, tak určite radšej Condor, to má rozhodne ku bushcraftu bližšie ...
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Pája » 19 Aug 2012, 00:13

Jestli chceš nůž na tvrdou práci tohoto charakteru, vykašli se na levné věci typu fox i glock.. okolo 60E pořídíš od Kabaru Cutlas, Heavy Bowie nebo Kukri Machette. Podle uživatelských recenzích na knife je to za relativně málo peněz opravdu hodně muziky. Jenom bohatý si kupuje levné věci. ;-)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 19 Aug 2012, 06:36

Pozor na tie condory. Vrazíš ďalšie prašule do úpravy výbrusu, bo moc nerežú. Ale po úprave by to mohla byť už dobrá kudla /aj keď mne sa nepáči/. Tu robil Kraken recenziu http://www.youtube.com/watch?v=QFLZ-xdM ... e=g-user-u
Ten kabar ako vraví Pája je ok, ale ako som vypozoroval ty chceš asi niečo v tvare woodlore- Tak si kukni ešte tento od Tlima
http://www.tlim.net/445.php
http://www.tlim.net/442.php
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia


cron