Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Re: Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Poslaťod zvedavec » 11 Jún 2018, 21:30

Dik hombre, ale v prispevku zo 16.4 t.r. som uz pisal, ze som vzdusne potapanie uviedol do praxe.
Este mesiac a pozriem sa, ci sa mi tam nejake korene ukazali.
Tymto sposobom - zakorenit odrezky - len chcem vyskusat, ci to ide aj takto....zo zelenych letorastov. Ako pisem, vyskusam nic za to nedam.
zvedavec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 14 Sep 2016, 14:40
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Poslaťod atti.hombre » 12 Jún 2018, 04:19

:mrgreen: Sorry... ja som nepoznal termín " vzdušné potápanie " . V každom prípade veľa šťastia... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Poslaťod zvedavec » 16 Júl 2018, 19:45

takze podavam hlasenie:
vzdusne potapanie - 0
pokus o zakorenenie odrezkami - 0
:cry:
pri vzdusnom potapani mi to ani po troch mesiacoch nepustilo korene. Jablon, visna a slivka. Duranciu a dalsiu jablon necham este dva mesiace... co ked 8)
Je zaujimave, ze napriek tomu, ze tam bola kora odstranena a odstranil som aj kambia, konariky sa tvaria ze sa ich to netyka a klude maju listy a aj plody. Korene nikde. Dumam, ci to nie je tym, ze som sa strafil do miesta, kde na konari nebolo ziadne ocko a teda ze tam nebol proste flek na vypustenie korenoveho systemu. Ktohovie.
Nasiel som vsak video, kde rozmnozuju ovocne stromy odrezkami, a mozno pri mojom pokuse spred mesiaca bol zasadny problem v tom, ze som odrezkom nevytvoril mikroklimu a proste uschli. Teraz pojdem podla navodu a som zvedavy :
https://www.youtube.com/watch?v=UxmOVKcREw0
Super je, ze vysledok by mal byt jasny uz po 10 dnoch. Visnu uz mam nalozenu vo flasi s vodou. Dnes je den 1 8)
zvedavec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 14 Sep 2016, 14:40
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Poslaťod zvedavec » 17 Aug 2018, 19:41

Takze podavam hlasenie 8)
Uplynul mesiac co som skusil zkorenit odrezky visne. Po 10 dnoch som ich vybral z flase, a cez gelovy Stimulax III ich napichal do crepnika. Kedze som sa docital, ze pri vrublovani za koru je u visni velkym problemom, ze vrubel vyschne skor ako sa zrastie, tak som odrezkom simuloval parenisko. Sice neuschli,ale ziadny listocek tiez nevyhnali. Nikam neponahlam, takze v parenisku ich budem drzat ete chvilu. Mozno sa to v case 2. polovice leta uz robit nema a skor je to jarna zalezitost. Uvidim, dam vediet.
zvedavec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 14 Sep 2016, 14:40
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Štepenie ovocných drevín a veci s tým súvisiace...

Poslaťod matomato » 15 Aug 2019, 10:54

Ako to dopadlo ? Ci nemam sa radsej pytat ? :D
matomato
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15 Aug 2019, 10:47
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Predchádzajúci

Späť na Pestovateľstvo a chov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron