Pestovanie chilli papričiek

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod oraj » 12 Júl 2013, 23:30

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 20:33, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod helbo » 15 Júl 2013, 10:07

Ahoj malo by to byt habanero red, mam ich od sallyho, no ten mi nespominal nic take, ze by sa to dakosi lisilo od jeho.
Aktualne bojujem s voskami, kde tu sa ich par objavi na rastlinke.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod oraj » 15 Júl 2013, 21:45

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 20:32, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod root » 15 Júl 2013, 23:47

na vošky je najlepší "postrek" z priemyselného tabaku ( neupravovaný ) - dá sa kúpiť v lepších záhradníckych potrebách vo forme celých listov tabaku v balíčkoch a ako hnojivo sa dá použiť kľudne aj usadenina zo zrnkovej kávy ( to vyluhované čo zostane v pohári ) .. ale pokiaľ máš primerane veľkú nádobu kde je sadenica ( väčší obsah, nie nejaký kelímok ) tak stačí vlastne hnojiť substrát pri jeho príprave ( pri vysadení priesady ) .. Mne sa pri všetkom osvedčila zmes pôdy, popola z sté dreva a slepačieho trusu - taký "primeraný" pomer :lol: .. Ešte aj tie feferóny tak lepšie štípali ... Aj keď som to používal nie len na feferóny, ale aj na pažítku, či husto siaty petržlen ( na zelenú vňať ) .. aj keď sa priznám že tento rok nemám nič, nejak som zmeškal "jar" :roll:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod helbo » 16 Júl 2013, 09:05

oraj píše:"Pozeral som fotky co si daval v maji a habanero je pravdepodobne to v pravo"


Práveže je to tá v ľavo, v pravo bola daka obyčajná chilli.
Vošiek sa skúšam zbaviť s jarovou vodou, nemal som ich tam moc, zatial to vyzerá :yees: .
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod oraj » 16 Júl 2013, 13:02

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 20:31, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod helbo » 16 Júl 2013, 18:02

Mas paradne rastlinky. No oproti tvojem je ta moja este len kinder habanero, no listy sa podobaju tvojmu habaneru. Ved Sally nas tu potom usmerni, papricky som mal od neho.
Obrázok
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod sally » 20 Aug 2013, 13:58

Helbo - táto na fotke vyzerá na okrasné chilli. Pravdepodobne sa mi do semienok habanéra primiešalo zopár aj týchto, pretože na záhrade, kde máme habanéra vyrástlo cca 20 % okrasných papričiek :P Tá druhá je aká? Nezúfaj, prípadne ti posuniem jedno habanéro vyrastené, mám ich aj doma za oknom :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod stormmast3r » 20 Aug 2013, 14:31

Nezabudajte na prepelenie inou odrodou!
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod helbo » 20 Aug 2013, 19:36

Sally opakujem este raz, ze si mi dal cele dve papricky (mali asi tak centimeter a pol velkost), no ak mi posunies original habanero, tak sa potesim :). No jedle budu aj tieto :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod Dufi » 26 Aug 2013, 23:12

helbo píše:Mas paradne rastlinky. No oproti tvojem je ta moja este len kinder habanero, no listy sa podobaju tvojmu habaneru. Ved Sally nas tu potom usmerni, papricky som mal od neho.
Obrázok


Prave tie listy su uplne ine (okrem ineho :D ). To co ma nafotene oraj na prvych dvoch fotkach je chinense (cize napr. to moze byt habanero...velke pomerne leskle listy). Tie dalsie dve fotky su annum. Tie zlte su najskor nejaky frutescens. Tento tyzden nafotim aj ja ak nezabudnem :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod Dufi » 26 Aug 2013, 23:13

stormmast3r píše:Nezabudajte na prepelenie inou odrodou!

Co si tym chcel povedat?
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod stormmast3r » 27 Aug 2013, 11:45

Prepelenie znamená, že sa kvety opelia inou odrodou. Ak zasadiš rôzne odrody papričiek vedľa seba, nebudeš mať dobré vysledky. Nám sa to párkrat stalo na záhradke, kde sme mali feferonky blízko sladkej papriky. Feferonky boli zbytočné veľke a málo štipľavé, na druhej strane paprika bola štipľava a nedosahovala požadované rozmery.

Preto odporúčam pestovať jednotlivé odrody osobytne.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod Dufi » 29 Aug 2013, 17:26

Jasne...pozor na krizenie odrod. I ked niekedy (napr. cielene) to moze byt tiez zaujimava cinnost.

stormmast3r píše:Prepelenie znamená, že sa kvety opelia inou odrodou. Ak zasadiš rôzne odrody papričiek vedľa seba, nebudeš mať dobré vysledky. Nám sa to párkrat stalo na záhradke, kde sme mali feferonky blízko sladkej papriky. Feferonky boli zbytočné veľke a málo štipľavé, na druhej strane paprika bola štipľava a nedosahovala požadované rozmery.

Preto odporúčam pestovať jednotlivé odrody osobytne.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Pestovanie chilli papričiek

Poslaťod helbo » 26 Sep 2013, 22:54

Prišla dáka úroda a ďalšia ešte rastie :D. Časť idem usušiť a časť zavariť.
Obrázok
PS.: Dik Sally, jednu Red som vyskúšal na posedenie, no na štvrtinky bez jadierok :yees:
PSS.: Pomaličky mi môžte písať do SS, kto máte záujem u jadierka na ďalšiu sezónu.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pestovateľstvo a chov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron