V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 01 Júl 2013, 08:48

jimmy09 píše:.. mam vsak obavy ci sa mi tie veci pri ohni nevypalia, cim by stratili svoju funkcnost. Zaujimalo by ma ze ci sa to moze stat ze by sa ta bunda vypalila alebo podobne... :


Na toto existuje jedna (avsak draha) odpoved: bavlna Ventile. Ako som tak zbezne cital, material ma dost dlhu tradiciu v Anglicku, odkial aj pochadza. Vyrobcov je tam dost, ako priklad vyberam anorak, ktory ma velmi zaujal:
http://www.countryinnovation.com/review ... dEnefk5lWL

A potom nieco podobne od susedov z Tilaku:
http://www.tilak.cz/produkt/cz/108/odin-ventile-bunda/
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod adamec » 18 Aug 2013, 20:26

Ten Ventile anorak od Tilaku ma uz velmi dlhu dobu laka. Nasiel som iba jednu recenziu a ani neviem, kde by som si ho mohol nazivo ohmatat. Nemate s nim niekto skusenosti?
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Bic0 » 18 Aug 2013, 22:34

Skus pedajne Hudysport-u. U nich na webe som videl Odin Ventile Anorak. Podla webu ale u nich uz len bezi dopredaj, na SK maju v Poprade 1 M-ko a inak nic.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 29 Aug 2013, 19:36

Tieto vyrobky by mali byt k dispozicii v predajniach Hanibal sportu. Nevyhoda - je to v Cechach.
http://www.hanibal.cz/
Na tejto fotke je dost ludi, co ten anorak (Odin) maju obleceny:
http://static.www.hanibal.cz/noRW_/esho ... 1196263760
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod KarpatskyChodec » 02 Nov 2013, 13:49

Ahojte,
rád by som sa opýtal, či nemá niekto skúsenosti s týmto britským kabátom. Hľadám vrchnú vrstvu na zimu do lesa, k ohňu a pod. Kúpil by som do toho ešte prípadne nejakú vložku. Zvažujem aj klasický BW kabát. Uvítam akékoľvek informácie, vďaka.

http://www.armpek.sk/kabat-britsky-sas- ... -pouzivany
Prílohy
mtov5148.jpg
Obrázok užívateľa
KarpatskyChodec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Rolf » 02 Nov 2013, 16:44

S britským kabátom skúsenosti nemám, ale používam nemecký kabát (flecktarn) a rovnako aj blúzy tohto typu a som s nimi spokojný. Veľmi sa mi páči farebné prevedenie a vzorka týchto maskáčov... :yees: Pri častom nosení majú sklony k ošuchávaniu farieb, ale nie je to nič hrozné... Páči sa mi zapínanie na kovové cvoky. Zips kabáta sa začína až niekde v spodnej tretine, čiže na spodku sa zapína iba na cvoky (myslím, že dva), čo sa mne osobne páči, keďže spodné dva cvoky sa dajú podľa potreby bez problémov rozopnúť čím umožňuje lepší pohyb... Materiál: 80 per. bavlna a 20 per. pes. Vonku na hrudi sú dve veľké vrecká vo vnútri jedno a jedno malé je vonku na ľavom rukáve... Vrecká na ruky sú na zips a kabát má napevno našitú kapucňu, ktorá sa dá pomocou šnúrky stiahnúť...

Ja ho používam za chladnejšieho počasia a doteraz som v ňom nosil vložku vz. 60, ale vlani som si dokúpil do neho originál vložku, ktorá je pomerne kvalitná a mne úplne stačí... Materiál je 55 per. Pa a 45 per. Pes. Z vonkajšej strany má na pravej strany hrude vrecko na zips a ja oceňujem vysoký úplet, alebo golier, ktorý po vyhrnutí siaha až po uši, čiže tým pádom nepotrebujem šál... :wink: Zipsy a cvoky držia bezproblémovo, ako majú...

Myslím si, že je to dobrá kúpa za lacný peniaz... :wink: :yees: :wolf:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod sally » 02 Nov 2013, 20:33

Karpatský chodec - isto sa ho neboj. Od britov mám doma prakticky kompletnú výbavu a je to skutočne všestranné a odolné. Čo je presne zač tá blúza, čo si nalinkoval, je otázne. Vo výstroji brit. armády sa "kabát SAS" nenachádza. Majú veľké množstvo smockov, napr. windproof (z bavlny - je úúúžasný no ťažší), S95/2000 (bavlna/poly, rip-stop úprava), temperate (bavlna, ťažší, nezničiteľný a teplý), para (pre paragánov, s "bobrím chvostom" medzi nohami ktorý sa zapína aby počas zoskoku smock nenadfukovalo)...+ ak do toho zapojíme veci z čias bojov o Falklandy a súčasnú MTP (klon multicamu vyvinutý Crye), tak sa dostávame do totálneho chaosu.

Na všetky modernejšie blúzy (smocky) sa dá pripnúť kapuca, pokiaľ už nie je prišitá na pevno (platí pre veci S95 a mladšie). Hlavne na Ebay a spol. sa zvyknú pre "zlepšenie image" niektoré veci označovať ako "para, SAS, Commando..." - ničo ako u nás "spešl fórsis hustokruto prísni démoni zo zeleného pekla." :mrgreen: :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 04 Nov 2013, 09:50

KarpatskyChodec píše:Ahojte,
rád by som sa opýtal, či nemá niekto skúsenosti s týmto britským kabátom. Hľadám vrchnú vrstvu na zimu do lesa, k ohňu a pod. Kúpil by som do toho ešte prípadne nejakú vložku. Zvažujem aj klasický BW kabát. Uvítam akékoľvek informácie, vďaka.


Mam obidva (hento na obrazku* aj BW kabat). Rozdiel je v latke aj v niektorych detailoch.
Nemci maju v podpazusi vetracie otvori na zips, anglani nie. Anglani maju dobre riesene cargo vrecka na velke gombiky, ktore by neodtrhla snad ani gorila. Nemcouri maju klasicke cvocky na prsnych vreckach a zipsy na bedrovych. Latka toho UK smocku je velmi jemne tkana, drsna na omak. Cela vetrovka je prekvapivo lahka a pohodlna. Zee Germans zvolili zrejme platnovu vazbu latky. Ich vetrovka je tak o cosi tazsia a tuhsia. Anglani maju jednu dobru vec v kapuci - drot, ktory si mozes vytvarovat podla potreby.
Jedine vyskusanim a nosenim zistis, co ti sedi a co nie. Hlavne si daj pozor na dlzku rukavov.
Kazdopadne neurobis chybu kupou ziadneho z nich. Urcite zavazi aj cena a dostupnost spravnej velkosti.

*- malo by sa jednat o DPM Smock windproof
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod KarpatskyChodec » 06 Nov 2013, 13:43

Dakujem za rady aj skusenosti. Nakoniec som sa rozhodol pre BW kabat s vlozkou. Je teda aj zateplena za vybornu cenu a dostupna je v dobrej velkosti. Koniec koncov, ked to vyhovuje chlapikovi co zije s vlkmi, mne to musi bohato stacit :wolf:
Prílohy
image.jpg
Werner Freund
Obrázok užívateľa
KarpatskyChodec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Kamarátka » 16 Dec 2013, 22:52

Ahoj, máte niekto skúsenosti s nohavicami HELICON SFU? Na túlanie sa cestou - necestou alebo aj na bežné nosenie?
Kamarátka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Dec 2013, 22:57
Bydlisko: TO
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 17 Dec 2013, 10:26

Na tulacky su to velmi vhodne gate. Vyrabaju sa z bud 100% bavlny alebo 60% bavlna a 40% polyester. Ta druha varianta je podla mna trosku šuštava na moj vskus. Samozrejme co sa materialu tyka tak kazdemu podla chuti. Vsetko ma svoje ,,za,, a aj ,,proti,,
V kazdom pripade ak si ochotna dat 30€-ro penazi za ne tak ti odporucam ich niekde vyskusat (teda ak budes kupovat cez net) lebo maju specificky strih. Ono su site v military style kde sa nepocita asi s beznymi parametrami normalnej nekonfekcnej postavy (pisem za seba ako chlapa... :wink: )
No ale ak si bezna leso lezkyna z beznou postavou lesnej zienky tak v tychto gatiach sa ti na prdel bude kukat kazdy zivy tvor ci uz si pod stromami ale v mestskej dzungli... vela zdaru :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 17 Dec 2013, 21:24

Mam stvoro SFU gaci od Helikonu, vsetky polycotton ripstop. Troje zelene a jedny cierne. Troje su zo starej serie, jedny (zelene) z novej. Ta ma na vnutornej vysacke logo firmy, toho stylizovaneho chameleona. Na cierne zabudni. Farba je hrozna, rychlo sa sperie a nohavie smrdia ako cerstvo asfaltovana cesta. Cierna sa k tymto nohaviciam celkovo nehodi. Mama mi povedala, ze v nich vyzeram ako nemecky tankista :evil: .
Ostatne farby z polycottonu su/boli myslim uz len coyote, ktora im tiez nie celkom pasuje.
Postavy napravo maju oblecene Helikony - treti ma cierne SFU a stvrty coyote SFU:
Obrázok
Stare serie boli 50:50 polycotton. Nove su v nejakom divnom pomere 60:40, ale presne neviem, ci je to v prospech bavlny. Mam pocit, ze skor je tam viac umeliny, co z nich pocitovo robi "PET" flasku.
Gate maju perfektne vyriesene bederne a stehenne vrecka. Vrecka na zadku su podla mna nepouzitelne a vlastne som pre ne nenasiel ani vyuzitie. Latka je lahka, no prekvapivo pevna. V lete sa daju vyhrnut nad kolena, celkom slusne drzia. Ak v nich nahodou zmoknes, tak pomerne rychlo vyschnu. Ak sa ale durch premocia, zabudni na rychle schnutie.
Ako poznacil kolega, SFU-cka ta napriek nenapadnemu strihu velmi rychlo z davu vyclenia najma vdaka stehennym vreckam, ktore su ale uzasne na nosenie predmetov - nalozene nevadia pri pohybe a su akurat na dosah ruky.
Za tu cenu lepsie nohavice na vseobecne pouzitie asi tazko najdes. Ak sa uspokojis s tym, ze je to vyrobene v Cine so vsetkymi pre a proti, odmenou ti budu nohavice, v ktorych sa nemusis hanbit plazit sa v blate alebo sa bat sadnut si na parez (na rozdiel od neskutocne drahych vyrobkov "turistickych" znaciek). Zaroven v nich mozes vybehnut na urad vybavit nejake zalezitosti alebo bez obav nakupovat v obchode medzi ostatnymi obcanmi.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Kamarátka » 18 Dec 2013, 23:35

Ďakujem obidvom, už som trochu viac v obraze. Tiež som si našla nejaké ďalšie info od predajcov, ale prax je prax. A máš recht juraj1974, budem musieť dávať pozor na svoj výzor odzadu :lol: Neviem zohnať coyota, musím čakať do nasledujúcej zásielky tovaru po novom roku :cry:
Kamarátka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Dec 2013, 22:57
Bydlisko: TO
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 19 Dec 2013, 08:25

Coyota nekupuj, je to farba o nicom. Vsak mrkni na tu fotku. Je dost mozne, ze coyota, ktoreho kupis ty budu mat vo farbe kartonoveho papiera.
Navyse u Helikonu je poslednych par rokov zvykom, ze na prezentacnych obrazkoch tie farby vyzeraju inak ako v skutocnosti. Dokonca sa mi predajcovia stazovali, ze je problem poskladat rovnako vyzerajuce SFU nohavice z jednej zasielky - farby nie su rovnake.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Marekk » 20 Dec 2013, 11:30

Jsem tu 5 minut a musím konstatovat, že ty "vaše" maskáče jsou podstatně hezčí, než "naše".
Trošičku závidím :lol:
Až prošoupu vz.95, tak se budu muset virtuálně vypravit po slovenských armyshopech :D
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron