Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod pacho » 06 Sep 2012, 10:40

Čo si myslíte o tejto Slovenskej firme a o ich veciach ? Máte niekto skúsenosť? http://eshop.zajo.sk/sk
pacho
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Mar 2012, 18:16
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Bic0 » 06 Sep 2012, 11:13

Mam od Zajo flisku, kamarat ma zase nejake nepremokave bundy a gate. Co sa tyka materialov pouzivaju rovnake ako konkurencne firmy v danej cenovej kategorii. Kvalita pokial viem (a mozem sudit) je slusna, opat porovnatelna s konkurenciou v danej cene. Produkty Zajo sa daju casto kupit v roznych akciach, nedavno som videl v PK bundy v cene vyrazne nizsej ako su tie internetove (vypredaj starych modelov).
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod sally » 06 Sep 2012, 21:34

Zajo má veci šité dobre. Ich nevýhoda je v používaní membrány Torraytex (či jak sa to volá), ktorá je na to síce dobre papierovo, no reálne moc nevyniká - pokulháva najmä v priedyšnosti.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Chesus » 07 Sep 2012, 16:56

Ja mám od nich trekingové ponožky Coolmax Xtralife a spokojnosť. Už si toho prešli dosť ... Len neviem do akej miery je to slovenská firma, resp. slovenské výrobky, kedže som na nich mal vycapené "Made in China"
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Chameleon_sk » 09 Sep 2012, 17:20

Prave prebieha akcia u vyrobcu Klimatex na vsetok druh tovaru. Akcia je: 2+1gratis.
Samozrejme, gratis mate najlacnejsi vyrobok (tak ako to robia asi vsetci)

http://www.klimatex.cz
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod berg » 09 Okt 2012, 09:58

Mohli by ste obsirnejsie zhodnotit termopradlo OSSR?
da kupit do 10e. Zaujimalo by ma ci je pouzitelne aj lete
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod cleric7 » 19 Dec 2012, 14:26

ja z vlastnej skúsenosti odporúčam merino, v princípe je jedno od akého výrobcu. Vyskúšal som OTARU od Geoff ANDERSON,

ale úplne postačuje aj slovenský TERMOVEL. Pohodlné rovnako, a cenovo výrazný rozdiel.
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Pája » 24 Máj 2013, 17:05

Merino triko Devold multisport nosím už nějakou dobu, tak ho si dovolím krátce zhodnotit. Teď mám druhé, na předchozím byl výrobní defekt, odhalený již po pár dnech užívání. Od výměny jsem merino v chladnějších dnech nosila velmi intenzivně, kdo ví, jak jsou lezavá rána na vinobraní, by mohl o potřebě teplého prádla vyprávět. Díky izolačním schopnostem je pro statickou práci merino velmi výhodné. Zima letos nebyla moc extrémní, takže na výšlapy po lese jsem na triko obvykle nahodila fleecovou vestu nebo tenký svetr a softshellku a většinou mi bylo teplo až moc, nebo minimálně tak akorát. Při teplotě okolo 10°C stačí samotné, do zálohy jako další vrstva jen tenká sofshellka. Teplotní určení -10 - +10°C tedy odpovídá.

Každopádně díky tomu, že i relativně vlhká vlna je stále schopná udržovat tepelnou pohodu, mi v triku byla zima snad jednou, dvakrát, když jsem podcenila situaci (mráz pod -10°C/ moc mokro). Na nějaké intenzivní sportování to není, člověku je hned horko. Na statické činnosti nebo výšlapy je celkem ideální, vzhledem k tomu, že pod batohem nestudí.

I po téměř 3/4 roku nošení vypadá jako nové, žádné žmolky, prodření, vytahané nitky. Peru vždycky v ruce jádrovým mýdlem a nesuším vyvěšené, ale rozprostřené na ručníku, aby se nevytáhlo. Takže zatím můžu konstatovat spokojenost. Jediná nevýhoda je bohužel běžná pořizovací cena okolo 50€. Pokud se mně ovšem poštěstí narazit na nějaký výprodej, koupím si ještě jedno, tentokrát s krátkým rukávem.

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Marcela » 24 Máj 2013, 17:28

Mám, mimo jiné (mám toho už od Devoldu víc), to samý triko jako Pája a úplnej souhlas :wink:
Akorát ho peru v pračce s běžným prádlem, tedy i v běžným pracím prostředku, a suším normálně jako všechny trička s dlouhým rukávem - není potřeba se stresovat žádnou extra péčí jako třeba se svetrem.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod jura_czech » 29 Máj 2013, 22:04

Jelikož mám tu výhodu, že funkční prádlo fasujeme v práci, tak za ty roky můžu asi trochu porovnávat. Zkoušel jsem Moiru, Devold (kombinace vlna + Lenzing vlákna), Craft a teď nově jsem nafasoval i čistý merino od Lastingu tak jsem na něj zvědavej. Za mě doteď vedl Craft - za prvý je pro mě příjemný na těle, za druhý fakt dobře odvádí vlhkost, za třetí rychle schne a za čtvrtý je tak o čtvrtinu lehčí než Devold (váženo na domácí váze - triko s dl. rukávem Craft XL 195 g vs. Devold 252 g). Devold ve výše uvedeným provedení na můj vkus dlouho schne, jinak je na těle příjemnej. Moira mi přišla na těle taková jako trochu škrabavá, ale to je asi jen subjektivní pocit a dá se na to zvyknout, jinak funguje dobře akorát se poměrně rychle vytahává. Teď jsem zvědavej na 100% merino - ještě jsem to krom vyzkoušení nevzal na sebe, tak uvidíme....
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod jura_czech » 04 Feb 2014, 20:02

jura_czech píše:Jelikož mám tu výhodu, že funkční prádlo fasujeme v práci, tak za ty roky můžu asi trochu porovnávat. Zkoušel jsem Moiru, Devold (kombinace vlna + Lenzing vlákna), Craft a teď nově jsem nafasoval i čistý merino od Lastingu tak jsem na něj zvědavej. Za mě doteď vedl Craft - za prvý je pro mě příjemný na těle, za druhý fakt dobře odvádí vlhkost, za třetí rychle schne a za čtvrtý je tak o čtvrtinu lehčí než Devold (váženo na domácí váze - triko s dl. rukávem Craft XL 195 g vs. Devold 252 g). Devold ve výše uvedeným provedení na můj vkus dlouho schne, jinak je na těle příjemnej. Moira mi přišla na těle taková jako trochu škrabavá, ale to je asi jen subjektivní pocit a dá se na to zvyknout, jinak funguje dobře akorát se poměrně rychle vytahává. Teď jsem zvědavej na 100% merino - ještě jsem to krom vyzkoušení nevzal na sebe, tak uvidíme....

¨
Tak přidávám zkušenosti se 100% merinem od Lastingu. Příjemný, je v něm dobře i když navlhne potem, nesmrdí potem i po fyzické zátěži :skaut: (samozřejmě po několika dnech jo, ale oproti ostatním je to někde jinde), lehounký, teď v zimě hodně příjemný třeba pod košili. Doporučuju
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Pigi_caj » 02 Mar 2016, 23:22

pacho píše:Čo si myslíte o tejto Slovenskej firme a o ich veciach ? Máte niekto skúsenosť? http://eshop.zajo.sk/sk

Zajo ale i Treksport majú výrobu v Číne,hoci sú slovenské značky a obidve začínali na SK.Mám od Treksportu Essence Jacket a zatiaľ spokojnosť.

Inak funkčné prádlo mám Devold kompletík(100% merino vlna),veľmi príjemná záležitosť, vrchný diel do -10 a spodný do -50 celzia.
Ku zvieratám používam umelinu zo Sportsdirectu, tam je jedno,či smrdím od hnoja,alebo vlastných štiav. :wolf:
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Gondil » 02 Mar 2016, 23:58

Mám od nich iba jedny spodky. Nosím ich celkom rád lebo sú to najlepšie spodky z 2 ktoré mám a tie druhé sú z Metra :D Bráško mal od nich zimnú bundu dlhé roky. Osobne mi ale viac imponuje Treksport. Neviem prečo, je to asi len také subjektívne, reálne od TrekSportu mám iba zatiaľ ani raz oblečené hardshellové nohavice. Viac sa mi pozdáva vyhotovenie vecí od Treksportu, nepočul som zatiaľ na nich nič zlé ale zato na Zajo som už počul že niektoré veci majú odfušované. Každopádne je smutné že Slovenské firmy si nechávajú šiť veci v Číne. Viem je to lacnejšie ale je to postavené na hlavu. Nehovoriac o tom, ako všetci nadávajú na to, že je na Slovensku nezamestnanosť, bodaj by nie keď Slováci zamestnávajú číňanov.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod Robinsonka » 23 Okt 2017, 11:06

Mám skvelú skúsenosť so značkou X-bionic, mam odtial veľa veci a aj po dlhodobom použivani plnia svoju funkciu skvelo.
Robinsonka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Okt 2017, 23:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, trencle, tielka...

Poslaťod fatal_error » 23 Okt 2017, 11:17

U mna co sa tyka pomeru, funkcnost/material/cena/kvalita/prevedenie/farby/strih/dizajn vedie jednoznacne ICEBREAKER. https://eu.icebreaker.com/en/home

Zatial top zo vsetkeho, co som vyskusal.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia