Fjällräven

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Fjäll Räven

Poslaťod sally » 07 Sep 2011, 14:47

Debata o Gore-tex presunutá do príslušnej témy. Tu by bolo vhodné držať sa témy oblečenie od FR.

A petragasta musím sklamať, matroš od FR gore-tex nie je a nie je ani jeho mutáciou, typom... (tu odporúčam navštíviť stránku firmy Gore, prípadne kuknúť katalógy, chemické zloženie...). Týmto by som túto epizódku rád uzavrel :yees: - toto píšem pre tých, ktorí boli na základe predošlej diskusie zmätení a boli na pochybách, či teda napr. už zmienené nohavice od FR sú z gore-texu alebo nie. A teda, či sú vodeodolné alebo nepremokavé. Výsledok - sú impregnované = vodeodolné, no premokavé = niečo vody a dažďa vydržia, no nemajú vlastnosti hardshellového oblečenia s membránou.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod kubo » 19 Sep 2012, 12:19

Každým pádom pravda....
Materiál G-1000 má už viac prevedení od ozaj plechu po soft..
Je vetru a vode odolný, komáre a podobne nemajú šancu a tak isto ani žiarenie.. (slnko)
Pri bare v krčme vás od žiarenia neochránia :mrgreen:
Je to nahusto utkaná látka v ktorej je viac bavlny.
Na severe v tom ľudia bežkujú motkajú sa po vonku chytajú ryby...proste stále na sebe..
Je to asi najlepšia značka ,,prírodného" typu na trhu. Mám bundy GTX ale určite s GTX končím a idem do Švédov..
Gate som na sebe mal sú neskutočné ušité! Sedia super a dĺžku si doma odstrihneš a máš podľa svojej chuti.
Voskujú sa podľa potreby.. Cez zimu viac sneží prší fúka a na leto priedušný materiál.. :yees:
Chcel som si ich kúpiť ale počkám už na novú kolekciu čo bude... som zvedaf..
Tie krásne zeleno šedé farby je to špica :)

Kubo
kubo.lukas.jakubik@gmail.com

Vidieť trampa bez gitarky je zázrak, ale vidieť buschcraftera s gitarou je neuveriteľné!
kubo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 31 Jan 2012, 00:02
Bydlisko: Solčany
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod finn » 19 Sep 2012, 20:15

FR je nadherna znacka vysokej kvality, no jedinym minusom je cena. Uz dlhsie mam zalusk na nejake nohavice, ale aj bunda by sa zisla :D .
U nas sa da FR zohnat v tychto obchodoch

Kód: Vybrať všetko
http://www.grube.sk/

Kód: Vybrať všetko
http://www.interles.sk/

Kód: Vybrať všetko
http://www.trekland.sk/ic/


alebo viac info na

Kód: Vybrať všetko
http://www.fjallraven.cz/


Este by som chcel poziadat admina o opravu nazvu temy. Ak sa nemylim pise sa to spolu ako jedno slovo Fjällräven. Dakujem.

:camp:

//názov témy upravený
//skw
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Fjällräven

Poslaťod fatal_error » 16 Okt 2013, 16:13

4x voskovane len ramena a 3x zvysok bundy.

Model: Fjallraven - Skogsö Jacket z materialu G-1000 Lite

2minuty nonstop pod sprchou UPLNE CELA BUNDA>>>

http://img4.rajce.idnes.cz/d0407/8/8929/8929496_47695c911a4bfb2a37153d12c422361d/images/DSC08071.jpg?ver=0
http://img4.rajce.idnes.cz/d0407/8/8929/8929496_47695c911a4bfb2a37153d12c422361d/images/DSC08070.jpg?ver=0
http://img4.rajce.idnes.cz/d0407/8/8929/8929496_47695c911a4bfb2a37153d12c422361d/images/DSC08072.jpg?ver=0

Nato ze je to Lite material som spokojny. Bunda paradne sadla a je vzdusna nieje mi v nej prilis teplo ale ani zima. Idealna kombinacia do mesta a lesa od jari po neskoru jesen.
Nechcel som ziadnu GTX bundu tak som zakotvil pri tejto znacke. Na radu Attiho som skusal este bundu Tilak Balder Ventile http://static.www.hanibal.cz/noRW_/eshop/items/fj/12318_full_af33a944b373b586.jpg?cache=1196263760 (rozdiel v cene 78€ - Tilak bol drahsi). Tu ma ale nepresvedcila hrubka materialu. Bolo to proste tenke a pri drsnejsom teriganí sa lesom by sa to podla mna potrhalo. Vnutorna strana po sprche prezila bez ujmy . Na ramenach z vnutornej strany som zbadal asi 6cm mokre flaky. Bunda vyschla za 15 minut volne visiaca vonku.
Viem, ze tu clovek plati dost za znacku, ale tazko na trhu najst nieco co ma:
1.Dobry strih
2.Kvalitny a pevny material
3.Nepremokavost resp. v tomto pripade vodeodolnost
4.Olivovu farbu, ktoru mam najradsej, ale ine znacky maju len tie svoje divoke svietiace mega farby :-)
5.Celkovy vzhlad vhodny do mesta aj do prirody.

Minus je pri tomto asi uz len cena, ale ja kupu nelutujem.

P.S. V sportovych obchodoch kde sa tato znacka predava (v ČR nie SR) sa mi snazili nahovorit , ze bunda je nepremokava atd atd :mrgreen: V original obchode fjallraven mi povedali tak ako to je a to, ze bunda je len vodeodolna a ze budem potrebovat este ponco. Predavac hovoril dalej, ze bunda pekne "dycha"...Na otazku ze ked bundu opatlam voskom tak tazko bude dychat mi zase povedali vyhody iné (ale to som sa uz len tak chechtal popod fuzy). Samozrejme ze som o tom vedel, a aj predavac musi predat a z niecoho zit, ale aj napriek tomu som si tuto bundu kupil. Som spokojny a to je asi najhlavnejsie :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod miky5191 » 17 Okt 2013, 08:13

Adno píše:Petragast, no nechcem sa hadat, ale tak neviem co si mam predstavit pod pojmom "typ gore-texu"* kedze som dost googloval a v spojeni "G1000 a goretex" som nenasiel ani zmienku a kedze tam je 65% polyester a 35% bavlna si to uz nedokazem vobec predstavit. Gore-tex je membrana zlozena z mikroskopickych porov, nie typ latky, ale nanasa sa prave na take tie cisto "umeliny", na bavlnu to nie je mozne pokial viem. Takisto latka G-1000 sa impregnuje voskom, aspon podla tej stranky, co by u Gore-texu, alebo inej porovitej membrany, znamenalo okamzite upchatie porov. Dalej na ich stranke pisu ze G-1000 je len vode-odolny (Water repellent), nie nepremokavy (waterproof). Co som robil skusky s Gore-Texom, tak som ho ponoril aj do vedra vody na polhodinu a neprepustal vodu, a to bol pod stalym hydrostatickym tlakom.

Tym nechcem naznacit, co je lepsie alebo horsie, len proste mi nedalo zareagovat na to :oops: .

*pod "typom gore-texu" by som este chapal ine porovite membrany, napriklad eVent. Firma Fjällräven ma vlastnu kopiu membrany gore-tex pod oznacenim Hydratic, vid tu http://www.fjallraven.com/Materials/Hydratic/ . Ake to je ucinne ale netusim.


Úplne súhlasím, nie je to gore-tex, je to látka, ktorá sa impregnuje voskom. História tejto látky je v použití stanovej látky na oblečenia. Sám používam nohavice Fjällräven Keb a som s nimi veľmi spokojný. V daždi pri chôdzi v mokrej tráve odporúčam použiť návleky - gore-tex v tomto prípade taktiež premokne :-(
Obrázok užívateľa
miky5191
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 30 Júl 2011, 10:32
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Fjällräven

Poslaťod SMOler » 20 Okt 2013, 15:50

fatal_error píše:Model: Fjallraven - Skogsö Jacket z materialu G-1000 Lite
:camp:


Pekná, na koľko ťa vyšla, nejakých 160€+ ?
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Fjällräven

Poslaťod fatal_error » 21 Okt 2013, 10:17

SMOler píše:
fatal_error píše:Model: Fjallraven - Skogsö Jacket z materialu G-1000 Lite
:camp:


Pekná, na koľko ťa vyšla, nejakých 160€+ ?



Zdravim, stala presne 193 € >>> http://www.fjallraven-shop.sk/90-fj%C3%A4llr%C3%A4ven-bunda-skogs%C3%B6.html (Ja som ju kupoval inde) Co som sa naposledy dral lesom tak v pohode. Zopar konarov sa po nej pekne povozilo a neni tam ani naznak poskriabania ci oderu. Zatial :yees:

Tu je hned prva vo videu Vodeodolnost (Dazd je ale nieco ine nez tecuca voda)

P.S. Nechcel som tie co maju strečove materialy pre lepsi pohyb, lebo som dostal echo od viacerych dobrych zdrojov, ze to v pohode vietor prefukne. A iskra z ohna tomu tiez nerobi dobre.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fjällräven

Poslaťod slezacekm » 11 Jún 2014, 11:19

Zdravím vás Slovenští přátelé :)
rád bych reagoval v tématu s pár zkušenostmi, které s vybavením od FJ mám. Nejdříve bych chtěl něco k materiálu G-1000. rozhodně to s gore-texem nemá nic společného (díky bohu). díky tomu, že nové věci jsou již z výroby předvoskované, zatím jsem neměl potřebu jejich voděodolnost zvyšovat. Zkoušel jsem bundu a kalhoty jen z tohoto materiálu v celkem silném dešti. šel jsem rychlou chůzí bez batohu v kopcovitém terénu. 10 minut naprosté sucho. po 15 minutách jsem začal cítit ramena a vršek stehen. 20 minut a zbytek výletu stehna, ramena, krk, hlava durch. Jelikož jsem výlet dělal jen kvůli testování a za hodinu jsem byl doma, neměl jsem s tím problém, nicméně kdybych šel na celý den byl by to problém. K tomu ale to vybavení není určeno (minimálně bez dodatečného voskování).
Při pohybu se celkem potím i v nemembránových věcech, proto jsem velmi spokojený právě s materiály FJ. proti větru funguje skvěle, lehký déšť bez problému a prodyšnost slušná. a ten pocit při doteku materiálu...ten je skvělý.
ty ceny jsou bohužel celkem dost na úrovni

zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s nějakými jejich batohy?
slezacekm
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 11 Jún 2014, 10:58
Bydlisko: Chrudim
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjällräven

Poslaťod Elév » 12 Jún 2014, 10:47

slezacekm píše:...zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s nějakými jejich batohy?


Nevlastním, ale mal som v ruke 65litrovú Kajku a dôkladne som ju preštudoval a myslím si toto: ... chrbát to má moc dobre vymyslený a velice pohodlný, má to netradične drevený rám, čo je mi sympatické... predný vstup je obrovský, v podstate sa to otvorí úplne celé plus spodná komora so samostatným prístupom, moc rôznych serepetičkiek na pripnutie kdejakých harabúrd - páčili sa mi trojzubcové spony na popruhoch, do ktorých sa dá zacvaknúť napr. nejaká ďalšia taštička alebo tak... všetko poctivá robota a kvalita preveliká, len ja by som bral tuhší bederák, ale to je moja výčitka voči všetkým batohom sveta... proste je to bágel, ktorý by podedili a nosili určite ešte deti mojich vnukov (teda ak vydržia zipsy!)... má to len dve chyby - cena 335 euro asi vzhľadom ku kvalite a "dnešným časom" sedí (hoci mám podozrenie, že stovku z tej ceny by som zaplatil len za tú koženú líštičku našitú na vrchlíku 8) ), ale váha cez 3 kilá, to je už na mňa trochu moc!
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Fjällräven

Poslaťod fatal_error » 12 Jún 2014, 12:19

Treba si uvedomit, ze fjallraven ma vyborne zmaknuty marketing a reklamu. Proste stoji to tolko, pretoze platite dost za znacku samotnu. Je to proste znackove oblecenie do lesa. Materialy maju dobre, to je pravda, ale cena mi pride velmi premrstena. Ano vypada so uplne skvele, farby maju krasne tie veci, ale je to skor prisposobne aj Svedskym platom. Ja som dal za svoju bundu Skogso 193€. Je z materialu G1000 LITE. Po dvoch rokoch mozem povedat, ze tento material by som ako funkcne oblecenie, znova nekupil. Neviem o kolko je lepsi klasicky G1000 a G1000 hevy duty, ale tu sa mi stalo ze ma proste prefuklo pri silnejsom vetre aj ked bola bunda dost navoskovana. Bundu som mohol navoskovat aj 6x a stale premokla na istych miestach a to stacil lahsi dazd po dobu 10 minut. Zoberte si, ze vosk od fjallravenu stoji 9€, co je fakt dost vela. Voskovat potrebujete casto. pretoze nenavoskovana bunda je latka, ktora premokne behom par sekund skrz. Je to proste dalsi marketingovy tah od fjallravenu odkial im pritecu peniazky. Viem neni to goretex a do lesa si mozem nad seba nacapit celtu, ale to je zase velka nevyhoda ked sa potrebujete v lese hybat a presuvat lebo jednoducho zmoknete upne a nepride mi normalne davat si bundu na bundu, alebo nosit v batohu dve bundy. Poncho zase nieje take dlhe, takze ked sa poriadne rozprsi nohy mate mokre uplne.... Niektore ich vyrobky mi pridu len ako vychadzkovy odev a nie funkcny. Co je ale super na bunde, je pevnost materialu. Raz som sa fakt skaredo sekol o ostru hranu kovoveho ramu a bunda mala na sebe iba stopu bielej smuhy, ktoru som potom zotrel prstom. Mozno ine ich vyrobky by ma presvedcili, ze za tu cenu tie veci stoja. Gore-tex ma myslim viac vyhod a preto by som ho nabuduce kupil zas. Goretexove bundy co mam su vacsinou vojenske, pripadne mam tmavomodry original americkeho namornictva, ale ten ma reflexne pasy tak ho nenosim casto. Fjallraven som kupil cisto zo zvedavosti, a pouzivam ju teraz len ako bundu do mesta ked neprsi, alebo ked je len velmi slabucky dazd.

P.S. Co sa tyka "dychatelnosti" materialu, tak ja osobne som sa v nom potil ako v normalnej bunde. neni to ziaden zazrak. Ked to navoskujete tak sa potite viac samozrejme, pretoze voskom zapatlate medzery v latke a tym padom pomalsie tie pary vychadzaju von. Ohanaju sa tym, ze bundy krasne dychaju...ano, ale premoknete behom minuty. Chcete vodeodolnost? Navoskujte si bundu - ANO, ale potite sa ako v sacku.

Celkovo zalezi na tom kto co preferuje a komu sa co paci, takze urcite nechcem nikoho odhovarat od kupy oblecenia tejto znacky.

Na nejakych forach som davnejsie cital, ze prave batohy kajka niesu moc dobre, ze sa treba radsej poobzerat po inych znackach. Tak tazko povedat. Najlepsie aby napisal niekto, kto ho pouziva.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fjällräven

Poslaťod slezacekm » 12 Jún 2014, 18:57

Myslím, že to byl velmi dobrý komentář a pod řadu věcí bych se klidně podepsal.
Co se reklamy týče, tu mají myslím opravdu velmi dobře udělanou. Ať už se to prezentace jednotlivých výrobků týká nebo například různé rady (jasně, pro někoho, kdo ví jak se na lopatě sedí, to není asi žádná díra do světa, ale hezké to je). další věcí jsou jejich pořádaný výšlapy, kterým dělají obrovskou mediální podporu a kampaň. co si budeme povídat...funguje to, vypadá to dobře a člověk má potom tak nějak pocit, že v rámci značky patří do rodiny, když od nich něco má. má někdo z nás pocit, že někam patříme, když nosíme něco s gore-texem? :P vím, že to bude možná už trochu moc, ale motorkáři se zdraví...občas mě někdo zastaví a řekne, jéé ty máš FJ, taky od nich něco mám a už to jede...
mimo jiné zrovna gore-tex má reklamní kampaň na podobné úrovni. Těm se to bohužel podařilo dotáhnout tak daleko, že kdo má dnes jinou membránu, není IN (protože přece nemůže fungovat tak jako gore). mám s gore-texem řadu věcí a musím říct, že proti dešti...prostě funguje, paropropustnost...prostě nefunguje. pocitově to je jako pláštěnka (bavím s paclite a XCR) ano, jsou už nové typy, ale finančně jsme také někde jinde. navíc mi do lesa gore-tex tak nějak moc nesedí, na horách je to něco jiného.
další věc je, že jsme začali porovnávat absolutně odlišné věci (možná právě kvůli přehnané snaze prodejců, kteří vnucují všechno a předhánějí se s informacemi). materiál G-1000 není absolutně zamýšlen jako nepromokavý. na to, jak moc vydrží navoskovaný vůči, si každý uživatel udělá náhled sám, výše to bylo psáno. ale FJ má svoje 100% nepromokavé materiály, tam už by přicházelo srovnání s gore-texem v úvahu (alespoň co do určení). jen mě napadlo, že G-1000 má naprosto stejné složení (65 % polyester + 35 % bavlna) jako mají třeba běžné maskáče. zkoušel je už někdo voskovat?
prostě za mě je to tak, že má-li dost peněz, mohu si vybírat co mám na sobě a měnit to. poprchá...vezmu něco, co vydrží slabonký déšť, prší...vezmu něco 100% nepromokavého. ideálně smaozřejmě mít něco, co toto zvládne obojí...a ještě se nebudeme potit. podle popisu jednotlivých značek, včetně FJ, je takových užitečných věcí řada, nicméně sám jsem bohužel nic ideálního ještě nenašel.
co se batohu kajka týče, tak ta cena mi přijde úplně ujetá. je fakt, že nejsem zrovna ten, kdo by ji využil, protože dlouhé výlety natěžko nepodnikám, ale toto je vážně moc. překvapuje mě ta váha. s takovým batohem se snad ani nalehko chodit nedá. kvalita bude asi fajn, ale že až tak fajn...
slezacekm
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 11 Jún 2014, 10:58
Bydlisko: Chrudim
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjällräven

Poslaťod marian160 » 12 Jún 2014, 20:44

slezacekm píše: jen mě napadlo, že G-1000 má naprosto stejné složení (65 % polyester + 35 % bavlna) jako mají třeba běžné maskáče. zkoušel je už někdo voskovat?

skúšal som nohavice od Helikonu SFU voskom od Fjällräven .
Vodoodpudivosť je určite lepšia ale väčší dážď zatiaľ nechytil.
Ak by sa niekto bál priedušnosti asi by stačilo aj navoskovať len napr. spodú časť kôli rose.
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Fjällräven

Poslaťod fatal_error » 12 Jún 2014, 20:52

No...hadam sme to tu vyjasnili aspon trosku :) ... Co sa batohov tyka, osobne by som radsej bral nieco od znacky Millet alebo Arcteryx (vyrabaju aj pre americku armadu). Sem tam sa daju najst aj ne-divoke farby :) (Za Arcteryx si clovek priplati), ale toto uz bude asi patrit do temy - Batohy.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fjällräven

Poslaťod spartan » 15 Jún 2014, 20:11

Damy, pani, rad by som pridal svoj nazor na G-1000. Manzelka si pred rokom kupila tasku - taky messener bag na vlacenie knih do prace/skoly v ciernej farbe. Pouzivala ju naozaj intenzivne kazdy den. Do 4-5 mesiacov slnko "vytiahlo farbu" a messenger bag vyzeral ako keby nasla tasku v kontajneri, resp. "bezdomovec, ktory nasiel 20 rocnu tasku niekde v kontajneri"... Cele zle, tak sme kupili "Fjallraven vosk" ktorym som poctivo s pomocou fenu naniesol niekolko vrstiev a taska vyzerala ako nova... Par tyzdnov. Potom sa utrhol nosny porpuh, co sme vyrieslili nahradny popruhom z 3 rocnej cinskej IBM tasky na notebook. Po par tyzdnoch vyzeral messenger bag ako som spomina... Nebola to lacna taska a zacal som ju nosit ja, najma na outdoor aktivity, kde mi je sumafuk ako vyzera.. Manzelke sme kupili "pustny model", nosi ju pravidelne asi rok a nie su na nej vidiet ziadne znamky pouzivania, neviem ako je na tom s nepremokavostou, asi dost biedne... Teda ak mate v plane kupit si nieco od Fjallraven a nebodaj to bude bunda, tak doporucujem siahnut po svetlejsej farbe, pretoze cierna farba bude casom doslova oranzova! Fakt nechapem ako si firma ako je Fjallraven moze dovolit prist na trh s niecim, co je po par mesiacoch doslova nepouzitelne, resp. to vyzera ako by ste pouzivali material z pred 20-30 rokov... Zlata cordura, resp. "chicken tex" od takeho Crumpleru.
Povodne som mal v merku nohavice, bundu a ciapku od Fjallraven, ale po tejto skusenosti a hodinovej praci s fenom a voskom ma to naozaj preslo :?
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjällräven

Poslaťod slezacekm » 15 Jún 2014, 20:36

díky moc za zkušenosti. no mám doma bundu a kalhoty hádej v jaké barvě :) je pravdou, že je rozhodně nenosím každý den. zatím žádné opotřebení nevidím a třeba ani nepřijde. je pravdou, že občas se např. na eBay najdou nějaké bazarové kousky v černé barvě a občas na nich je vidět "vyšisovanost" asi od sluníčka. co mě ale vážně štve, je, že přeci by člověk neměl řešit podobné věci ohledně barvy u bundy za cca 5-7000 Kč. safra udělali ji v nějaké barvě, tak by taková měla zůstat ne?
obávám se okamžiku, kdy firma Fjällräven přijde s revolučním materiálem G-1000 Vintage. reklamní slogan: "už při koupi materiál vypadá, jako by byl roky používaný"
slezacekm
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 11 Jún 2014, 10:58
Bydlisko: Chrudim
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť