Ponožky

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Ponožky

Poslaťod sally » 13 Jún 2010, 02:00

Adno - tie Trek od Moiry určite kúp, stoja okolo 10eur (kupoval som nový pár v ČR a stáli 290kč) a naozaj sa oplatia. Nevidím význam kupovať ponožky Lorpen a iné superznačky za skoro 30eur, keď službu spravia rovnakú. Dostal som darom Bridgedale Trail a sú super do teplého počasia, uvidíme ako budú na tom so životnosťou, keďže vrch majú z takého chlpatého tenkého matroša.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, ponožky, trencle, tielka...

Poslaťod Zvero » 13 Jún 2010, 18:42

Používam ponožky ASR (bavlnené). Strašne pohodlne sa mi nosia....
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Funkčné prádlo - tričká, ponožky, trencle, tielka...

Poslaťod atti.hombre » 15 Jún 2010, 17:05

Bol som v mrazoch celý víkend vonku a neskutočne sa mi osvedčili ponožky od českej firmy Lasting a to model TKO.Stoja okolo 11€ a ani ked som dlhšie v snehu postával v obyčajných turistických botách bez membrány,tak mi chladno nebolo.Odporúčam.Robia ešte jeden model do mrazu,ale to si nespomínam presné označenie.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Ponožky

Poslaťod Domino » 06 Júl 2010, 11:54

Počuli ste niekto niečo o Bambusovych ponožkách teraz som sa o nich dozvedel a hľadám niečo o nich mono tu niekto bude mať nejaké skúsenosti
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod atti.hombre » 06 Júl 2010, 16:59

:D ...to som fakt nepočul a som zvedavý,lebo si vôbec neviem predstaviť,ako by som si v nich zohol nohu... :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Adno » 06 Júl 2010, 17:15

No asi to najskor nebude doslova cely bambus :lol: ale asi nejake vlakno z bambusu, to som aspon vygoogloval - ale zaujimavejsia informacia, vraj ich nejaki podvodnici nukaju cez telefon - http://staznosti.sme.sk/cpld/3596/Courl ... mluvu.html
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Domino » 06 Júl 2010, 21:36

Adno presne tak som sa o nich dozvedel dnes ráno ma zobudili ako píšeš hovorila o bambusových vláknach a ja som niečo googloval ale nedával som to tu hneď.
A stránku ktorú som si ráno vypital lebo som jej povedal že takto to nebudem riešiť že chcem si prvé nniečo o tom prečitať na internete tu som ani nezapisoval kedže som nevnímal ale tak dal som jej šancu nech mi povie svoje začo ju platia tiež si zhánam brigadu.
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod sally » 07 Júl 2010, 12:07

Domino - máme doma vankúš plnený bambusovým vláknom a je super - dobre odvádza pot. No na ponožky by radšej volil osvedčenú klasiku ako Moira Trek, niečo od Lorpenu a podobne. Mám pocit, že dnes je obrovský trend a kruto IN, mať na sebe čo najviac "prírodných materiálov" a "prírodných vecí" - silná masáž outdoorovými výrobcami, viď veľký hit vlna merino, rôzne "recenzie" -texov v outdoorových katalógoch, kde prirovnávajú rozličný gore-tex k tigrej koži, šupinám rýb, kôre rastlín... :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod atti.hombre » 15 Júl 2010, 14:53

Ha!...tu vyššie som si bambus na nohách predstaviť nevedel a teraz mi pár takých skarpet na stole leží...sú z kolekcie "steven natural" od firmy Steven - www.steven.pl
na slovensku to distribuje Marika,Slnečná 6 Kováčová pri Zvolene...

Na omak fajn,farba hnedá s nápisom bamboo...uvidíme ako sa budú nosiť,ale teraz je fakt na ponožky horúco! :-)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ponožky

Poslaťod Adno » 16 Jan 2011, 18:19

Presunute prispevky z inej temy

K veci: Idem kupit Bridgedale Trekker, pokusim sa to objednat z UK (cakam na odpoved), ak nie, aj na Slovensku som ich v par shopoch videl, i ked mi pride dat 20€ za ponozky dost, snad budem spokojny. Ma niekto s nimi skusenosti? Sally ty si tu pisal o jednych Bridgedale, ako sa im zatial dari? :) A ako si pozeram temu, ktoru som zalozil o vybere novej obuvi, tak atti.hombre tam pisal prave o modeli Trekker, takze by ma potesili nejake prakticke skusenosti :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Ponožky

Poslaťod atti.hombre » 16 Jan 2011, 19:15

:D ...už som ich kúpil aj manželke...VEĽMO spokojná! ( lebo nevie cenu...:-) ) Sú hrubé,majú zosílenie na namáhaných miestach,zóny proti otlakom na päte a prstoch.Teraz v zime mi stačia len jedny Bridgedaley do topánok a nemrznem.Ked budú prachy,tak isto ich ešte pár vezmem-objednávam tuto: http://www.outdoor.sk
ale našiel som aj dakde v Britskom shope za polovičnú cenu...akurát neviem anglicky.Adno-vrelo odporúčam a ver,že budeš spokojný! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ponožky

Poslaťod sally » 16 Jan 2011, 19:42

mne sa tie trail veľmo osvedčili. Na fest zimu nie sú, ale na bežné nosenie, max. do nuly sú v pohode. V mínuse nosím aj tak dvojo ponožiek, tak ako vnútorná vrstva bez problémov. Zatiaľ žiadne páranie, predratie a podobne a to mám značne "divný" palec na nohách :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ponožky

Poslaťod Adno » 17 Jan 2011, 21:02

atti.hombre píše::D ...už som ich kúpil aj manželke...VEĽMO spokojná! ( lebo nevie cenu...:-) ) Sú hrubé,majú zosílenie na namáhaných miestach,zóny proti otlakom na päte a prstoch.Teraz v zime mi stačia len jedny Bridgedaley do topánok a nemrznem.Ked budú prachy,tak isto ich ešte pár vezmem-objednávam tuto: http://www.outdoor.sk
ale našiel som aj dakde v Britskom shope za polovičnú cenu...akurát neviem anglicky.Adno-vrelo odporúčam a ver,že budeš spokojný! :wink:


Nakoniec ich idem objednat z toho obchodu ako ty, takze diky za tip :) . V UK vyjdu cca 15€ + postovne, takze az tak super vyhodne to nie je :| , akurat na ebayi som videl, ze jeden ich predaval po 5-6 libier s kozmetickymi vadami od vyroby, ale ma uz len vo velkosti S :? . Potom sa ozvem ked dojdu a vyskusam ich, zatial dik za rady.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Ponožky

Poslaťod Adno » 24 Jan 2011, 00:25

Zabudol som sa pochvalit, ponozky mam uz doma nejaky ten den, i ked neviem co zatial o nich mozem povedat - prijemny material na nohu, vyzeraju ako...ponozky (kto by to cakal, ze? :D ). Co sa tyka praktickych skusenosti z lesa, tak to sa ozvem neskor.

Nakoniec som ich objednal odtial http://www.vsetkonahory.sk/ponoky/698-b ... rance.html ak by mal niekto zaujem
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Ponožky

Poslaťod stormmast3r » 31 Jan 2011, 17:58

Celkom dobre termo ponožky vyrába slovenska firma Valter. Stali ma nehoraznych 2,2€(drahši teplejši model), menej teple za 1,5€ nemali moje čislo...
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť