Vyroba kozenneho puzdra

Chcete začať s bushcraftom? Vaše otázky smerujte sem

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod Kapo » 06 Okt 2011, 11:40

Fajný značkovač sa robí aj z ozubených kolečiek, napr, starých hodín. :D


A aj môj oblúbený nožiar, ktorý robí asi najkrajšie púzdra dal nazrieť do svojej kuchyne... :wink:

Kód: Vybrať všetko
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=3116&p=15
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod záálesak » 09 Okt 2011, 20:12

Akú niť používate pri šití puzdier? Poprípade čím ju navoskujete?
Mna čaká prvá výroba púzdra a mam ľanovú niť na šitie rifľoviny, takže by mala byť dostatočne pevná a na navoskovanie samozrejmé Včelí vosk.
Ešte by pomohla rada ohľadom povrchovej úpravy, to je morenie a olejovanie.
Zatiaľ vdaka.
Obrázok užívateľa
záálesak
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 14 Jún 2011, 18:21
Bydlisko: Orava, Zákamenné
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod macakv » 09 Okt 2011, 23:44

Sice som tu nit nevidel,ale ked vraviš,že na šitie rifloviny,tak to bude asi tenke.Skus to dat dupla.Ja voskujem včelim voskom a použivam hrubku 1 mm a hrubšie.Ked si ešte nešil pozri si v teme pre začiatočnikov navod na šitie puzdra.Prajem vela zdaru.Dufam,že sem svoju prvotinu zavesiš.:-)
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod oneho » 20 Okt 2011, 21:30

Pomaly dokončujem svoje prvé púzdro pre moru clippera. Po dávnych skúsenostiach s nosením môjho prvého noža som si na tomto púzdre vymyslel pár vychytávok, aby som mohol púzdro nosiť horizontálne aj vertikálne no aby na púzdre neboli rôzne moderné plastové klipy ani zbytočné kožené pásky.


Chcem sa však spýtať či máte skúsenosti s morením kože liehovým moridlom a následne tvarovaním mokrého púzdra. Nerozpijú sa mi namorené časti???
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod Pája » 20 Okt 2011, 21:37

Pokud stačí moje chabé teoretické vědomosti, tak se moří až hotový natvarovaný výrobek. Ovšem nevýhoda lihových mořídel tkví ve značném vysušováním kůže. Slyšela jsem i názory, že poškozuje její vnitřní strukturu. Takže kdyžtak mořit až hotové pouzdro a pak namastit snosealem. Nějaké návody jsou na knife.cz.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod Kapo » 21 Okt 2011, 09:50

Jasné. Najprv namoč, vytvaruj a po vyschnutí namor. Liehové moridlo by uškodilo, len ak by to bola koška z dákej paničky. Bravčovine neuškodia aj oveľa agresívnejšie chémie, ako len nejaký alkohol.... :yees:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod carlos9780 » 23 Okt 2011, 20:06

Mám tu pre vás dačo ak sa vám nechce zhánať kožu,napúštať ju,ohýbať,moriť a pod. stačí to urobiť takto-za prve-skociť do sekača a vyhliadnuť si nejaké pekné vysoké dámske cižmi :D(lepšia koža ako z kabeliek,tie sú vačšinou dost tenké,tie čo som kúpil ja,stály 1 euro pár,takže mi ešte jedna ostala:D).Koža z topánok vačšinou už nejaký ten ohyb má a je v podstate pripravená na prácu,stačí ju stiahnuť z topánky,vymerať na nôž,urobiť pár dierok,nejaký ten suchý zips prípadne dajaká spona(každý podľa chuti),plus úchyt na opasok a vznikne vám síce jednoduché,ale funkčné puzdro v postate skoro zadarmo s vynaložením minina námahy a pri troche fantázie to aj bude trochu vyzerať,ja som sa skôr sústredil na čas prace ako na výzor(taká moja prvotina k najdenému nožu :wink: ).
Prílohy
SDC140341.jpg
SDC140331.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod macakv » 24 Okt 2011, 11:48

Ako napad je to dobre....a tvoja prvotina je tiež v pohode....ja som takto začinal,pokial som sa dopracoval k tomu aby moje puzdra nejako vyzerali.Ešte ti dam jednu radu...skus tu kožu dať dvojmo...puzdro bude masivnejšie a bude v nom nož lepšie držať.Prajem vela zdaru pri dalšej tvorbe...
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod addo77 » 25 Okt 2011, 09:34

Ake lepidlo odporucate na lepenie dielov koze? Bol tu spomenuty chemopren, ale tomu sa vacsinou snazim vyhnut... epoxidove mi pride zas zbytocne.
Vdaka za radu.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod macakv » 25 Okt 2011, 10:17

Ja osobne používam aj chemopren, duvilax a sekundové.Treba samozrejme dávať pozor aby si nenatrel čo nemaš.Potom je problem pri farbení a napuštaní kože. Zostanu ti tam flaky.Pokial potrebuješ iba zafixovať,tak sekundove.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod whitedeath » 02 Nov 2011, 19:01

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:04, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod macakv » 02 Nov 2011, 20:50

Pozerám,že tvoj nožík už má aj kabát:-)Na prvotinu to je paráda.Neviem či je to s tej kože čo som ti poslal,ale s obrazkov to vyzerá tak,že je asi na takéto puzdro trošku hrubá.Aj si to impregnoval alebo niečim napušťal?
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod whitedeath » 02 Nov 2011, 21:11

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:03, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod SKW » 04 Nov 2011, 12:45

Bolo načase vyrobiť si púzdro pre moju hultaforsku :). Je to moja kožiarska prvotina, takže má svoje muchy, ktoré sa budem v budúcnosti snažiť odstrániť. Zatiaľ nemám farbu na kožu (čo napravím), takže púzdro má svoju prirodzenú farbu. Moridlá naň dávať nejdem, pravdepodobne ho len ošetrím priesvitným balzamom na kožu. Puzdro má samozrejme v mieste šitia tretí plátok kože proti prerezaniu. Hrany som neorezával, len som spoj prebrúsil šmirgľom. Šil som ľanovou niťou navoskovanou včelím voskom.

Zatiaľ neošetrené púzdro:








“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod oneho » 04 Nov 2011, 14:13

Tak konštruktívnu kritiku nieje na čo písať...

Ja som ako impregnáciu na moje púzdro (snáď dnes sem dám už foto)použil krém SNO-SEAL je to krém z včelieho vosku s nejakou USA receptúrou ktorý nevysuší kožu a zároveň ostáva priedušná aj pre membránové materiáli perfektne odoláva vode, môžem to len odporučiť na eBAY sa to dá kúpiť za pár dolarov. Mne dali na to typ ľudia na knife.cz. Farbu som použil FIEBING`S vraj sú to najlepšie farby na kožu na svete (tiež eBAY za pár dolarov), perfektne sa s ňou pracuje, dobre kryje a hrany po preleštení handričkou sú krásne lesklé viď:

http://www.youtube.com/watch?v=AZoW1JoM-qY
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pre začiatočnikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron