Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 06 Okt 2011, 12:34

OK. Koniec debaty. Myslim si ale ze sa zhodneme pri tom ze pes je obrazom svojho pana.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kapo » 06 Okt 2011, 14:14

juraj1974 píše:... Myslim si ale ze sa zhodneme pri tom ze pes je obrazom svojho pana.


Som to tiež kedysi vravel. Ale teraz by si ma tým urazil. Čo som ja krpatý, chlpatý, nedôverčivý, uštekaný, neurotik?? :wolf: :mrgreen: :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 06 Okt 2011, 14:21

[-o< no a terasky neviem neviem.... Rad by som poznal tvojeho cokla co ti chodi pri prdeli.... :mrgreen: Verim ze podoba by bola len cisto nahodna... :lol:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kapo » 06 Okt 2011, 14:44

Teraz sa starám o dcérinho psíka.

Moja sučka bola táto fešanda. Inak najposlušnejšie ČVčko na slovensku..... :wink:

Súbor je príliš veľký, maximálna povolená veľkosť je 256 KiB

Edit: táto teda...

Obrázok
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 06 Okt 2011, 14:56

Je naaadherna. Zavidim ti. Pozdravuj ju odo mna... a ked ju budes bozkavat na cumak umy si zuby... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod medved » 06 Okt 2011, 15:00

Nemám chuť pokračovať vo flame s tvojou osobou. Nemáš právo prikazovať, čo smiem a čo nesmiem písať (to môže tak adno :mrgreen: ), takže byť tebou, zamyslím sa nad spôsobom vyjadrovania sa. Chápem, že si plný hnevu a adrenalínu - choď si to vyventilovať niekam do lesa. Debatu s tebou na tému poľovníci vs. kocikto považujem z mojej strany za uzavretú. Sally[/quote]

-ked nemas chut pokracovat,tak do buducna neber boží nick(pre teba)nadormo do ust ... :bear:
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kapo » 06 Okt 2011, 15:11

Už vlčicu nemám. :evil:
Išiel som robiť do sveta, tak šla z domu. Vtedy som sa zaprisahal, že už si ČVčko nikdy nekúpim. Teda jedine že by som bol mrzák-invalid, alebo by som býval sám v divočine.
Ale tak dáko sa mi za týmto druhom polovlka cnie, a dokonca sa mi už aj splnila jedna z mojich podmienok..... :wolf:

Tak normálne uvažujem, že budúci rok ku koníkom pribudne snáď aj nový vlčik.

Ozaj, chlapci, jedovaté slinky na seba prskajte cez súkromné správy, prosím..... :|
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 06 Okt 2011, 22:22

Neviem, či je to priamo bushcraft so psom, no priateľka sa celkom angažuje do nevidiacich psov a mali sme jedného adepta na nevidiaci výcvik (teda pes ešte pred tým výcvikom, no z výcvikovej školy) na pár dní doma. Boli sme s ním na chalupe, kde sa bláznil na záhrade a potom na poli za dedinou. Bolo skvelé mu hádzať jeho žuvaciu loptu a sledovať, ako mu vlajú uši (labradorský retriever), keď ju cvalom aportuje. Zamiloval som sa doň. (dúfam, že si toto nebude čítať moja priateľka :lol: )
Tí, čo máte psa a chodíte s ním von - bývate v rodinnom dome, alebo v byte?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod addo77 » 07 Okt 2011, 07:47

Mam uz druheho psa a byvam v byte ... je to sice male plemeno (krizenec jazvecika) pokial s nim dostatocne casto a dlho chodis von, tak nie je problem mat aj vacsie plemeno. Ja zo svojim chodim 5 az 6 krat denne + vylety do prirody atd. Podla mna je vzdy horsie ak ma pes byt zavrety v koterci alebo uviazany na retazi, pripadne ma len minimalny vybeh. Inak Kapo budem mat na Teba par otazok ohladne CS vlčiaka, planujem si ho zaobstarat akonahle prerobim domek. Potom do sukromnej spravy ak mozem.Vdaka.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Okt 2011, 08:32

Ak by som mohol k CV-cku. Je to nadherne plemeno vyslachtene panom Hartlom v roku 1955 az 1957. Uznanie v medzinarodnej kynologickej federaci dostal az v roku 1999 ako narodne plemeno. Bolo robene krizenim karpatskeho vlka a nemeckeho ovciarskeho psa. Povodne sa planovalo ze sa slachtenim dosiahne taky stav ze pes bude mat vsetky kladne vlastnosti oboch plemien a to nenarocnost a vytrvalost vlka a ovladatelnost vlciaka. Opak sa stal ale skutocnostou..... Pes ma sice vytrvalost vlka ale aj jeho plachost. Toto plemeno je neuveritelne vo svojej jedinecnej povahe urcenej naozaj pre ludi ktory uz maju nejake skusenosti zo psami. Tento pes potrebuje naozaj tak ako vela pohybu tak aj obrovsku davku trpezlivosti pri jeho vychove. Je to povaha naozaj taka s akou som sa medzi psami este nestretol. Vie byt neuveritelne verny a pritulny pre svojho pana akceptujuci jeho svorku (rodinu). Moja skusenost s tymto psom je taka ze ked chalanisko co ma toto plemeno neprebehne denne min 10 km tak ten pes sa trochen trapi a nie je vo svojej kozi. Tieto krížence si zachovávajú prednosti vlka, vďaka ktorým dokáže vytrvalo bežať, prispôsobiť sa klimatickým podmienkam. Na druhej strane je československý vlčiak ťažšie vychovateľný. Je to preto lebo ako vlk nerobi nic navyse... Je vyslovene nepripusne vychovavat ho ako vlciaka. Tento pes nikdy ako sa hovori nestupi dva krat do tej istej rieky. To znamena ze ak ma s niecim negativnu skusenost uz to nezopakuje a vyhne sa tomu.
Ako som uz napisal tento pes nie je vobec vhodny pre zacinajuceho kynologa.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod addo77 » 07 Okt 2011, 08:54

Juraj neviem ci si ma chcel odradit alebo odstrasit :). No ja som pevne rozhodnuty uz niekolko rokov a ziskavam informacie (knihy, chovatelia,vystavy) dost dlho a som si vedomi vsetkych povinnosti a nastrah ktore su spojene s tymto plemenom - nejdem sa bezhlavo do toho pustit s tym ze sa mi jednoducho paci. Jeho vlastnosti a potreby mi plne vyhovuju - ja som rozhodnuty. :wolf:
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Okt 2011, 08:59

V ziadnom pripade som nemal dovod nejako ta odradit. To naozaj nie. Ja som len podotkol ze toto nie je obycajny pes ale ze to je paaaan pes. Potrebuje to co ine psy ani nevedia ze existuje. Ak si sa rozhodol tak ti budem len drzat palce. Prajem ti pevne ruky a zlate nervy. Tento pes sa ti odvdaci samim sebov.... Drz sa... :wolf:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod surino » 07 Okt 2011, 10:00

juraj1974 píše:Tato rasa je u mna uz na plane.... :yees:



myslis ceskolovenskeho alebo parsona?
Chcel som neakeho krizenca ceskoslovenskeho s vlciakom este, vlciaka som mal ale ma v skoro vzdy problemy s klbami a po 8- 10 rokoch mi kazdy hned odchadza...teraz mam tiez a musim ho bohuzial utratit.. uz nechodi na zadne nohy len sa mota ako stary dedulo a uz ani poriadne nepocuje a to nepisem o zakladnych potrebach.....sakra..co uz..
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Okt 2011, 10:03

myslel som Parsona...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod surino » 07 Okt 2011, 10:07

juraj1974 píše:myslel som Parsona...



Mozem poslat foto ak mas zaujem...
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia