Poradte prosim: bunda/vetrovka

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod sally » 07 Okt 2011, 13:28

fremen - plne s tebou súhlasím
Ešte by som pre úplnosť podotkol, že na veľké túry so záťažou (Tatry v zime...) bude do nečasu ideálny hardshell a pod neho izolant - no aby táto kombinácia poriadne fungovala, človek sa nevojde pod cca 250e (ani pod 100e ako bol pôvodný cenový strop) - poriadna hardshellka s vetrákmi za rádovo 180e a viac + poriadny fleece za cca 80e (fleece 200vka a podobne) a k tomu ešte nejaké termotriko na spodok (od 50e vyššie). Pretože niečo musí pot od tela transportovať preč (termotriko).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod Kapo » 07 Okt 2011, 13:31

Kurňa, pol života za mnou, a nemám softshellku a ani hardshell. A dokonca ani neviem, čo to je. :roll:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod Marcela » 07 Okt 2011, 15:30

No jo no - pokrok nezastavíš :D Ale abych Tě uklidnila, taky jsem mimo mísu :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod whitedeath » 07 Okt 2011, 16:17

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:05, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod sally » 07 Okt 2011, 20:55

Pre upresnenie - whitedeath si kúpil Pinguin Radical - softshellka s podlepenými švami, membrána gelanots (20 000/20 000) priamo nalaminovaná do vrstiev softshellu, zdnuka príjemný mikrofleece (niečo medzi tým, ktorý je na DA Glider a Shivling), odopínacia kapuca, vetráky, vychytané vrecká a dobrý strih. http://www.pinguincz.cz/obleceni-detail.php?ID=68
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod Kapo » 07 Okt 2011, 21:33

Si ju predstavujem takto nejak... 8)

:lool: Však si kukni ten link, nie? Či to si tak predstavuješ Whitedeath-a v tej bunde? :yees: Sally
Prílohy
images.jpg
images.jpg (11 KiB) Zobrazené 6992 krát
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod whitedeath » 10 Okt 2011, 14:38

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:05, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod Kapo » 10 Okt 2011, 14:45

whitedeath píše:....myslite si, ze to ma zmysel, alebo sa s tym ma radsej psychicky vyrovnat? ...


Keď si sa už psychicky vyrovnal z hentou zálesáckou módnou kolekciou, tak s dlhými rukávmi sa vyrovnáš cobydup. :twisted:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod spartan » 12 Okt 2011, 19:54

whitedeath píše::D :D :D nevyzeram tak, lebo je cierna :D

vetrovka otestovana a je SUPER :) ale nie uplne super, asi si dam trosku skratit rukavy, lebo velkostou je na mna (pas/hrud) ale ja mam asi kratke ruky aleboco... :D myslite si, ze to ma zmysel, alebo sa s tym ma radsej psychicky vyrovnat? pozeral som si tabulku velkosti u pinguina a vhodnejsia pre moje parametre nie je... lebo mozem pouzit suchy zips na konci rukavov, ale ja som perfekcionista a vzdy mi vsetko vadi...


tak s tym sa asi zial musis len zmierit. Ja som tiez taky "nekonfekcny model" siroke ramena a kratke ruky :) Predpokladam, ze problem je v tom, ze tieto bundy su site na outdoor aktivity typu skalolezenie a pod, kedy sa dlhsie rukavy zidu (predstav si ze mas vacsinu dna ruky zdvihnute hore a lezies). Sam mam SS DirectAlpine Glider a od dnes Gorac Millet Cloud Peak a jediny problemom je dlzka rukavov. O cislo mensiu bundu som nevedel obliect cez ramena a o cislo vacsia uz bola takmer po kolena spolu s rukavmi, takze som len mavol rukou a zobral "idealnu" velkost. Ja som tiez velky puntickar, ale viac ako dlhe rukavy by ma trapilo to, ze mi je bunda mala, pripadne dlha... Tes sa z novej perfektnej bundy a nekaz si radost pre rukavy :D
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod whitedeath » 12 Okt 2011, 22:09

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:05, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod stormmast3r » 24 Okt 2011, 22:45

Hm 180€ by som asi za vetrovku nevysolil :roll: Osobne nosim takúto kopiu US bombery. Má nenormálne vychytavky ako vyberatelnú termo vložku a odpinacie rukávy :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod carlos9780 » 03 Nov 2011, 19:26

Presne tak 150e a viac za bundu-smiesne,kvalitnu bundu zoženieš aj za 60e len treba trochu pohladať(hlavne akcie,výpredaje a pod).Netreba sa s tým ponáhlať a dosť ušetríš,posledne som kupoval v akci ss bundu 30e,termotricko 17e,atď.Nezabúdajte na to že pri týchto značkových hi-tech vecickách platíš polku(ak nie viac)ceny za značku,a za pol roka to isté zbadáš voľakde v akcií za tretinu ceny.Toto oblečenie je veľmi dobré ale neskutočne predražené(lebo je to relatívne nové),o pár rokov to bude stáť tak isto ako bavlnené handri :wink:
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod sally » 04 Nov 2011, 00:13

Carlos - dovolím si ti oponovať. Mal som v ruke softshellku z Exisportu, z pracovných odevov a z Lidla - veci od 30e do cca 100e. Hnus velebnosti. Ten matroš nedýcha, o fungujúcej membráne to ani nechyrovalo a kvalita šitia + strih, no "úžas." :mrgreen:
Nevravím, občas má napr. Direct Alpine brutálny výpredaj - zľavy aj 50%, no to sa behom pár hodín rozchytá a zväčša sa jedná o dlho skladované kúsky, naviac v nekonfekčných veľkostiach.

A dovolím si prudko nesúhlasiť s tvrdením, že polka a viac ceny sa platí za značku. To by sedelo tak na veci od Mammuta :twisted: Nech je nákupná cena kvalitnej softshellovej bundy pre obchodníka od výrobcu cca 90e. Z tých 90e musí výrobca zaplatiť ušitie odevu, materiál, mať zisk, vyplatiť zamestnancov, vyplatiť sklad... a predajca musí dať vysokú maržu kvôli dnešným brutálnym nájmom (o tom by sa dalo fakt dlho písať). O platoch zamestnancov nehovorím - je to na smiech cez slzy, no aspoň máme možnosť nákupu za nižšie ceny + môžme dať slušnú zľavu našim kamarátom a tak...(whitedeath-ov prípad)

Teda - ceny outdoorových výrobkov nie sú zbytočne vysoké - za kvalitu sa platí. Tie veci sú funkčné, kvalitné a ja osobne nie som tak bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci. :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod atti.hombre » 04 Nov 2011, 07:38

sally-súhlasím ,ale fakt v niektorých prípadoch obchodníci to mierne s cenou preženú!...a aj ja si radšej prišporím na kvalitnejšie a osvedčené ,ked niečo chcem,lebo sa mi neosvedčilo kupovať lacné veci! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradte prosim: bunda/vetrovka

Poslaťod spartan » 04 Nov 2011, 19:50

stormmast3r píše:Hm 180€ by som asi za vetrovku nevysolil :roll: Osobne nosim takúto kopiu US bombery. Má nenormálne vychytavky ako vyberatelnú termo vložku a odpinacie rukávy :D


Chlape porovnavat bomberu so softshellom alebo GTX je ako porovnavat tank s porsche. Kazde ma svoju funkciu a uplne odlisny ucel. Suhlasim so Sallym. Za kvalitu sa proste oplati priplatit. Aj ked ja som sa uz tiez v pripade ss od direct alpine pekne popalil. Po dvoch rokoch civilneho nosenia je bunda na bokoch predrata a niektore casti su znicene. Su ale znacky na ktore sa da 100 spolahnut. Samozrejme maju svoju cenu...

Edit: tiez si treba davat pozor na fejky. Davnejsie som lupil za lacny peniaz v pofidernom obchode super hyper vyhodne the morth face s hyvent membranou. Po pol roku sa bunda doslova rozpadla!
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť