Nápady na vylepšenie?

Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Killian » 12 Jún 2010, 18:43

Ak máte nejaké nápady ako vylepšiť fórum, napíšte ich prosím - budeme sa snažiť ich uskutočniť.
Vyhovuje Vám napríklad štrukúra jednotlivých diskusných fór? Čo by ste zmenili?
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 13 Jún 2010, 17:53

Prave som trochu pomenil strukturu fora. Tymto by som sa chcel podakovat Sallymu, kedze v znacnej miere ma inspirovali jeho rady. Par veci som spravil inac, ale ak by bol zaujem, nie je problem pomenit ako si to budu ludia zelat.

Tu je povodna Sallyho rada co spravit, hrubo som vyznacil casti, ktore som takto nespravil, kedze osobne mam namietky, ale ako vravim, ked budu argumenty viacerych ludi, zmenim to. Osobne sa kusok bojim, ze ci nevytvorime az prilis vela kategorii/sub-kategorii a nezacne to byt nepriehladne.
Čo mi tam chýba: sekcia Zdroje z prírody s podsekciami: voda, jedlo, oheň, prístrešie... - diskutované témy ako napr. filtrácia vody, vhodné drevo na oheň..., sekcia Skúsenosti s podsekciami: rady začiatočníkom, survival, tipy a triky, zážitky z ciest... - diskutované témy ako napr. ktorá vec nesmie chýbať v batohu, firebow, egyptian firebow, firedrill, charcloth, kde nájsť na slovensku pazúrik, kto kde bol na akom výlete vrátane fotiek...

do sekcie výbava by som určite zaradil aj podsekciu recenzie, pridal by som aj podsekciu spánok (diskutované témy ako napr. hamaka, celty, bivakovacie vrecia...), batohy a spol. (diskutované témy ako napr. výber batoha pre začiatočníka, moderný batoh alebo USárna...) a samotnú podsekciu Ostatné by som nechal skôr pre veci ktoré sú raritné (diskutované témy ako napr. kto nosí do lesa strelnú zbraň na sebaobranu, výroba digging stick...). Podsekciu Elektronika by som určite premenoval na Hi-tech hračky s diskutovanými témami ako GPS, moderné filtre na vodu...

+ sekcia administrácia s podsekciami predstavenie nováčikov, návrhy na zlepšenie fóra a kôš


Vase rady? Ste s terajsou zmenou spokojni? :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 13 Jún 2010, 18:49

Privítal by som možnosť v podsekciach označiť všetky príspevky ako prečítané. Zlepšuje to prehľadnosť fóra. To súčasné delenie predbežne vyhovuje, nie som za príliš podrobné triedenie a súhlasím, že tie hrubo vyznačené návrhy neuplatniť. Prvé príspevky skúsených nastavili úroveň veľmi vysoko, niektoré sa mi však vidia príliš podrobné, nepokladám za vhodné venovať príspevok jednému batohu alebo jednému nožíku. Prípadne potom treba uviesť , že ide o reklamu. Pomenovať elektroniku ako hitech je nevhodné. Neviem ako majú admini ošetrený spam, dúfam že admini mažú. Napokon by bola dobrá možnosť editovať, prípadne zmazať vlastný príspevok.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 13 Jún 2010, 19:03

možnosť editácie alebo zmazania vlastného príspevku tu už predsa je, nie? :idea:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 13 Jún 2010, 20:23

v.v.l.a.a.d.o.o píše:Privítal by som možnosť v podsekciach označiť všetky príspevky ako prečítané. Zlepšuje to prehľadnosť fóra. To súčasné delenie predbežne vyhovuje, nie som za príliš podrobné triedenie a súhlasím, že tie hrubo vyznačené návrhy neuplatniť. Prvé príspevky skúsených nastavili úroveň veľmi vysoko, niektoré sa mi však vidia príliš podrobné, nepokladám za vhodné venovať príspevok jednému batohu alebo jednému nožíku. Prípadne potom treba uviesť , že ide o reklamu. Pomenovať elektroniku ako hitech je nevhodné. Neviem ako majú admini ošetrený spam, dúfam že admini mažú. Napokon by bola dobrá možnosť editovať, prípadne zmazať vlastný príspevok.

Co sa tyka oznacovania vsetkych tem ako precitanych - taka funkcia tu je :) . Na hlavnej stranke nad prvou kategoriu vpravo je "Oznacit vsetky fora ako precitane" . Ked chces oznacit ako precitane len jednu celu kategoriu, musis kliknut na jej nadpis a nasledne na tom istom mieste zas "Oznacit vsetky fora ako precitane" . Ked chces oznacit ako precitane len temy v jednotlivom subfore, tak si ho musis otvorit a opät na tom istom mieste tam je mierne odlisne "Oznacit temy ako precitane".

Editovat a zmazat vlastny prispevok mozes, tlacidla k tomu mas vzdy hore vo svojom prispevku.

Spam pokial myslis botov, tak proti nim tu je CAPTCHA pri registracii ked musis opisat nejake pismena/cisla, hostia pisat nemozu. Pokial by to nestacilo a aj tak by sa tu dostavali boti, su aj tvrdsie opatrenia. Ale ak myslis spam od ludi, resp. off-topic, tak to samozrejme budeme riesit. Uplne nevhodne mazat, ked sa tema prilis odkloni od svojho povodneho prispevku, tak sa to da rozdelit a spravit druha tema. Casom tu spravime aj nejakych moderatorov, forum ma teraz len par dni a je tu zatial par registrovanych ludi, takze to zvlada aj 1 clovek.

Prilis podrobne prispevky o nejakej vybave by bolo potom vhodne davat do temy recenzie, aby bolo vopred jasne, o co ide.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 27 Jún 2010, 00:05

Zvysil som mnozstvo sukromnych sprav v jednej zlozke z 50 na 200, ak by to niekomu nestacilo, dajte vediet, aby ste si nemuseli zbytocne mazat stare spravy kvoli nedostatku kapacity.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 27 Jún 2010, 09:00

No podla mňa je aj 50 dosť-z času na čas treba urobiť poriadok so správami ,aby sa v tom človek nestratil... :D
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod emo_hunter » 14 Nov 2010, 13:12

Pridal by som do "VÝSTROJ" tému: Ruksaky ... - myslím si, že je to rovnako dôležité ako oblečenie.
Ďalej by som v sekcii Nástroje označil ako dôležité témy:
- Veľké nože (dýky...)
- Malé nože (vreckové, švajčiarske ...)
- Sekery a mačety

Neviem ako vám, ale mňa sa do zdá dosť neprehľadné, a ešte ak sa sem pripojí viac užívateľov... (ćo by bolo fajn).
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 29 Nov 2010, 18:58

tak mi padla taká vec: keď z hlavného menu kliknem na nejakú sekciu pravý tlačítkom - otvoriť odkaz v novom paneli, pokukám tam nejaké témy a potom pôvodnú stránku s hlavným menu znova načítam, tak mi tú sekciu, na ktorú som klikol pravým, neoznačí ako prečítané. Internetové fóra dosť často čítam spôsobom, že z hlavnej stránky si takto naraz pootváram viacero sekcií, prípadne rovno tém a potom mám bordel v tom, že mi ich systém neoznačí ako prečítané - lebo som na ne klikol pravým a otvoriť v novom paneli. Snáď ma chápete :oops:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod addo77 » 30 Nov 2010, 11:46

robím to isté .. musíš proste aktualizovať hlavnú stránku, to sa zrejme nedá vyriešiť inak. alebo?? .. :?:
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 30 Nov 2010, 13:25

addo - nechápeš ma. Ja z hlavnej stránky pravým myšítkom kliknem - otvoriť na novej karte, tam si niečo prečítam a keď dám aktualizovať hlavnú stránku, neukáže mi to, na čo som klikol pravým myšítkom ako prečítané.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod addo77 » 30 Nov 2010, 14:05

chapem, robim presne to iste, no asi je chyba v tvojom prehliadaci, mne to ide v poriadku, po aktualizovani ukaze ako precitane
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 30 Nov 2010, 19:43

Hmm, no tak to ti neviem, tiez otvaram temy tymto sposobom a funguje mi to spravne, oznaci mi ich ako precitane po obnoveni domovskej stranky. Neskusal si iny prehliadac/PC? Podla mna skor bude problem s nejakym nastavenim u teba.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 30 Nov 2010, 21:01

hmm...takže na priateľkinom notebooku to ide. Na svojom mám rovnaký prehliadač (firefox) a blbne to. Tak to netuším prečo.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod kenaiwolf » 08 Dec 2010, 19:25

Co tak pridat nieco ako goodwill , alebo rating ku prispevkom. Stacilo by pridat buton helpful. Pri sprave by sa zobrazovalo, kolko hlasov sprava ziskala. Tak by si uzivatel vedel precitat iba najdolezitejsie prispevky a nemusel by citat celu temu. Vyrazne by sa obmedzil OT. Dalsia pridana hodnota by bola prestiz pre clena fora ktory, by ziskal najviac takychto hlasov. Tiez by sa mohlo zobrazovat vedla niku tak, ako pocet prispevkov.
Ak by to nebol velky technicky problem, mohlo by to byt velmi fajn do buducna.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Ďalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia