Kanady

Re: Kanady

Poslaťod sanjuro » 22 Okt 2011, 20:45

Svoju zvierku kanad som obohatil o BW vz 2005. Skusim sem hodit prve dojmy a porovnanie so vzorom 2000. Po prve: vyzeraju krajsie :) Sitie je podobne, ale su tam rozdiely, hlavne na pate. Mozte si pozriet videa o nich - v tom druhom videu az od polovice.
http://www.youtube.com/watch?v=3uyIP9mSunk
http://www.youtube.com/watch?v=nL2ka6Ev ... ure=relmfu
K tej pate: ohybna cast je posunuta nizsie, co je aspon pre mna osobne lepsie, lepsia pohyblivost. Oko na vypomoc pri navliekani kanad je sirsie, komfortnejsie, nereze. Noha mi v nich vydrzala v pohode aj pri dlhsom noseni,nedrali ma. Co som vsak videl ako rozdiel v neprospech 2005 je, ze pri chodzy po asfalte som viac citil otrasy. Je to kvoli nastrekovanej podrazke. 2000-ky maju podrazku vrstvenu. Dalsia nevyhoda je, ked sa niekde ponahlate, ze kanady maju haciky - obuvanie dlhsie trva. Komfort mi pripada o trochu vacsi v porovnani s 2000-kami. To je zatim vsio.
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 24 Okt 2011, 16:54

Tie kanady vyzerajú solídne... Ak sa smiem spýtať, kde si ich kupoval a koľko tak asi stoja. Pravdupovediac, ja ich vidím prvýkrát v živote... :oops: :mrgreen: Aspoň na Slovensku som ich nikde nevidel.
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod sanjuro » 29 Okt 2011, 20:33

Ja som mal stastie, lebo som si ich kupoval v obchode v Cechach a stali ma 40 euro, to este nevedeli co to vlastne maju (ja som im to ani nehovoril), no ked sa to nejako dozvedeli, tak zodvihli cenu na 2000 Kc. A nasiel som nejaky link na aukro.sk:
http://aukro.cz/nove-bw-kanady-model-20 ... stvo-hobby
len neviem ako je to s dopravou na Slovensko, lebo ten predavajuci ma Cesku vlajku. Cislovanie ma zle napisane od cisla 7 vyssie. Tu chvilu co ich nosim, mozem povedat, ze som spokojny, len ta podrazka je fakt tvrdsia.
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod hnupek » 30 Okt 2011, 19:55

Killian píše:Tak nie sú kanady ako kanady. Klasické slovenské mi tiež drali achylovku, celkovo absolútne nevyhovujúce boli pre mňa.
Používam už veľmi dlho americké Belleville 700, podrážku majú odpruženú pomaly ako bežecké topánky (po betóne môžem chodiť celý deň bez problémov), membránu maju z Gore-Tex Best Defense, vrchná časť je z Cordury, podrážka Vibram. Výborná obuv, ktorá mi vydržala už 4 roky pomaly. A na americkom eBay sa dajú zohnať veľmi lacno, tak okolo 40-60 Euro tipujem nové.
Ak budem kupovať nové, tak určite tieto znova. Nikdy(!) som z nich nemal otlaky a nikdy ma neboleli chodidlá. Perfektná obuv do terénu. Ak neočakávam bahno, ťažký terén, vodu a podobne, tak siahnem po Merell Sawtooth (to opíšem asi osobitne neskôr).

Obrázok


mam Belleville 795V a mozem iba suhlasit.. neskutocne pohodlna a kvalitna obuv
Obrázok užívateľa
hnupek
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Okt 2011, 02:52
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod carlos9780 » 17 Nov 2011, 18:03

Zdravím, chcel by som sa opýtať,či dakto nevie ako sa dá zohnať obuv speciál z bardejova? jediné čo som našiel je ich kamenná predajna v bardejove a trepať sa tam 450km nemienim.Žiaden e-shop ani obchod ktorý by to predaval som nenašiel(strašne zaostalý spôsob distribucie :( ).
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kanady

Poslaťod juraj1974 » 17 Nov 2011, 18:27

Ja som zohnal sympatexi na inzerat od Siah...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kanady

Poslaťod marian160 » 17 Nov 2011, 19:15

carlos9780 píše:Zdravím, chcel by som sa opýtať,či dakto nevie ako sa dá zohnať obuv speciál z bardejova? jediné čo som našiel je ich kamenná predajna v bardejove a trepať sa tam 450km nemienim.Žiaden e-shop ani obchod ktorý by to predaval som nenašiel(strašne zaostalý spôsob distribucie :( ).

Tá distribúcia je ozaj slabá na to aké su tie boty super (som jeden z tých šťastnejších ktorý ich dostal v práci inak by som o nich asi nevedel)
Chvíľku trvá kým rozchodia potom sú ako papučky. (dnes som chodil v takých čo mám cca 2 roky)

možno pomôže úryvok zo stránky hiking.sk

Diskusná téma K článku: Topánky Hanwag Forest
Lubo, na tie » http://www.obuvspecial.sk/produkty.... som sa dotazal na ich odbyte s odpovedou "svoje predajne nemáme, obuv sa dá zakúpiť u nás v sklade, alebo zaslať na dobierku."
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod Martin » 19 Nov 2011, 21:43

Chcem sa vas spytat ci mate niekto skusenosti s obuvou BW Roteny.
Obrázok
Obrázok
Martin
 

Re: Kanady

Poslaťod helbo » 21 Nov 2011, 16:47

Ja mam kanady ako pamiatku, ktore som zdedil. Neviem povedat o aku verziu sa jedna, no su od firmy ARTRA Oslany ... norma. STN EN 347-1. Neviem si ich vynachvalit :) ... mozno ich niekedy odfotim a poviemte mi blizsie, ze co su zac :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Kanady

Poslaťod helbo » 22 Nov 2011, 02:35

Tak to su oni. Zaroven by som chcel poradit, vzdy si do nich beriem hrube ponozky (da sa aj v tenkych) a to koli tomu, ze v pravej topanke, mam dakosi prehnutu tu kozu, ktora chrani vnutorny zadny sev alebo ako by som to nazval. Proste je to z dakej koze (to biele) a je to tvrde ako slak, ako by sa to dalo napravit, teraz som to skusil nakremovat ci to nepovoli, potom ma napada uz len tepla voda ... ale davat ich do teplej vody ? No neviem ved poradte ked tak :) dik
Prílohy
107_7352.jpg
my
107_7353.jpg
pokrceny, vnutrajsok...
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 22 Nov 2011, 11:38

Vyskúšaj problematické miesto napustiť nejakým olejom určeným na obuv. Malo by to trochu povoliť. Ja, keď svoje kanady iba trochu "naolejujem", tak sú ohybné a poddajné ako papuče. Pred napúšťaním ich môžeš aj trochu nahriať, aby sa olej lepšie vpil do kože. Podľa potreby to môžeš opakovať viackrát.
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod helbo » 22 Nov 2011, 22:07

Rolf píše:Vyskúšaj problematické miesto napustiť nejakým olejom určeným na obuv. Malo by to trochu povoliť. Ja, keď svoje kanady iba trochu "naolejujem", tak sú ohybné a poddajné ako papuče. Pred napúšťaním ich môžeš aj trochu nahriať, aby sa olej lepšie vpil do kože. Podľa potreby to môžeš opakovať viackrát.


No to som vyskusal, ten vnutrajsok zmekol o dost, ale ten zhyb sa tam tvori stale ... zislo by sa to dakosi potiahnut hore... alebo neviem ... rozobrat a potiahnut viacej dole a zase natlct podrazku vnutornu, no na to si uz ja netrufam a neviem ci sa mi oplati to dat spravit ...
No este nieco poskusam ... skusim ich nosit tak, ze si to vzdy vyrovnam, aby mi to sedelo na nohe a mozno sa to dako roztlaci, lebo v druhej topanke to je pekne.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Kanady

Poslaťod neeoo » 24 Nov 2011, 22:50

Ahojte, obuvspecial z Bardejova pre ozbrojene zlozky sa volne nepredava. Da sa kupit iba od vojakov ci policajtov. Casto sa najde zopar inzeratov na strankach bazosu ci armybazaru. Kupit sa da aj na armyburza.sk ,ale ceny su vysie ako v beznej inzercii.

Sam vlastnim policajne goratexove kanady. Ta obuv je proste excelentna. Vyborna ergonomia, podrazka a aj prevedenie.
A to mam scim porovnavat nakolko nie len na tury ale aj bezne nosenie pouzivam kvalitne trackingove topanky.
neeoo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Nov 2011, 22:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 25 Nov 2011, 22:18

neeoo píše:Ahojte, obuvspecial z Bardejova pre ozbrojene zlozky sa volne nepredava. Da sa kupit iba od vojakov ci policajtov. Casto sa najde zopar inzeratov na strankach bazosu ci armybazaru. Kupit sa da aj na armyburza.sk ,ale ceny su vysie ako v beznej inzercii.

Sam vlastnim policajne goratexove kanady. Ta obuv je proste excelentna. Vyborna ergonomia, podrazka a aj prevedenie.
A to mam scim porovnavat nakolko nie len na tury ale aj bezne nosenie pouzivam kvalitne trackingove topanky.

musim ta opravit ze nemas pravdu, daju sa kupit, ale iba priamo v Bardejove. A co sa tyka goretexov tak suhlasim je to rozdiel od sympatexov
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod neeoo » 01 Dec 2011, 21:27

To info ohladom nakupu som mal od kamosa, ktory je vojak. Dvolezite je vsak ze tie kanady su naozaj super. Kto premysla nadnakupom tak jednoznacne odporucam.
neeoo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Nov 2011, 22:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron