Noz Glock

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Re: Noz Glock

Poslaťod GreyWolf » 27 Okt 2011, 18:31

Podla mna Glock urobil vela muziky za malo penazi . osobne vlastnim verziu s pilkou a pomohol aj pri budovani pristresku ,sekani ladu ci rezani klobasky ...maximalna spokojnost
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Kapo » 27 Okt 2011, 19:51

fremen píše:........ a v porovnani s nerez ocelou by mal kratsie drzat ostrie. To su vseobecne rozdiely medzi uhlikovou a nerez ocelou.....


Túto definíciu uhlíkovej ocele si si ale vymyslel, že? :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Noz Glock

Poslaťod fremen » 28 Okt 2011, 16:17

Nie, nevymyslel. Nesuhlasis s tym? Samozrejme- oceli je jak topanok v auparku, takze zalezi od tej ktorej konkretnej a samozrejme na postupe spracovania. Ale v zasade to plati. Mas nejaku inu skusenost?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Rafael Ingvis » 28 Okt 2011, 16:31

fremen píše:Nie, nevymyslel. Nesuhlasis s tym? Samozrejme- oceli je jak topanok v auparku, takze zalezi od tej ktorej konkretnej a samozrejme na postupe spracovania. Ale v zasade to plati. Mas nejaku inu skusenost?


Samozrejme že sa s tým nedá súhlasiť. Výdrž ostria nezávisí na tom či je materiál nerez alebo uhlíkovka, ale na type výbrusu a najmä na tvrdosti zakalenia.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Noz Glock

Poslaťod fremen » 28 Okt 2011, 18:16

No dobre. Takze este raz. VOBEC som neriesil typy vybrusov, od coho zavisi REZIVOST ostria a vobec nie VYDRZ ostria. Odolnost materialu voci opotrebovaniu samozrejme zalezi od vyslednej tvrdosti- ta sa dosahuje procesom kalenia a udava sa v HRC, ako si aj ty spravne myslel tym kalenim. A to, ze kazda ocel ma uplne ine hodnoty kalenia, je zbytocne pisat, urcite o tom vies aj ty. A to, ze jedna ocel bude zakalena na tu istu tvrdot ako druha a budu mat uplne ine vlastnosti, vies urcite tiez- a hlavne to, ze co je pre jednu ocel stale normalna hodnota- cize bude mat dobry pomer pruznost/tvrdost- ina bude sice tvrda, ale absolutne strati pruznost a bude krehka- cize sa lahko zlomi. A urcite samozrejme aj vies, ake su asi hodnoty kalenia pri uhlikovych a pri nerezovych oceliach, vsak? Inak tych oceli je dost vela, takze skusme sa bavit o VACSINE a nie o jednej konkretnej s ktorou mozno robievas ty...

Dobre, pod na prakticky priklad- UTON (klasicka nerez 420) a Glock (klasicky uhlik)- skus si urobit aspon lahke porovnanie-myslim ze prides presne k tomu, co som pisal v uvode.

Ale dobre. Ospravedlnujem sa, co som napisal v uvode. Asi by bolo vhodnejsie nieco typu: tato ocel sa sprava tak, ako je zakalena a ako jej jej zlozenie predurcuju. Porovnat s inymi nozmi sa bohuzial neda, pretoze oceli a spracovani je vela,aj u jedneho vyrobcu. Zovseobecnovat samozrejme nemozeme.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Rafael Ingvis » 28 Okt 2011, 18:57

fremen píše:No dobre. Takze este raz. VOBEC som neriesil typy vybrusov, od coho zavisi REZIVOST ostria a vobec nie VYDRZ ostria.

Ale závisí. Skús dačo rezať dutým výbrusom ako dlho vydrží a skús to konvexom.
fremen píše: Odolnost materialu voci opotrebovaniu samozrejme zalezi od vyslednej tvrdosti- ta sa dosahuje procesom kalenia a udava sa v HRC, ako si aj ty spravne myslel tym kalenim. A to, ze kazda ocel ma uplne ine hodnoty kalenia, je zbytocne pisat, urcite o tom vies aj ty. A to, ze jedna ocel bude zakalena na tu istu tvrdot ako druha a budu mat uplne ine vlastnosti, vies urcite tiez- a hlavne to, ze co je pre jednu ocel stale normalna hodnota- cize bude mat dobry pomer pruznost/tvrdost- ina bude sice tvrda, ale absolutne strati pruznost a bude krehka- cize sa lahko zlomi. A urcite samozrejme aj vies, ake su asi hodnoty kalenia pri uhlikovych a pri nerezovych oceliach, vsak?

Dačo málo keďže som z toho robili skúšky na výške.
fremen píše:Inak tych oceli je dost vela, takze skusme sa bavit o VACSINE a nie o jednej konkretnej s ktorou mozno robievas ty...

Baviť sa o väčšine je zbytočné. Tých ktoré sa používajú na nože nieje zasa tak veľa (keďže sa bavíme o výdrži ostria)
fremen píše:Dobre, pod na prakticky priklad- UTON (klasicka nerez 420) a Glock (klasicky uhlik)- skus si urobit aspon lahke porovnanie-myslim ze prides presne k tomu, co som pisal v uvode.

Praktický príklad nieje práve vhodný (nemám ani jeden zo spomínaných žabikláčov) Ale vlastním dve mory, jedna karbón druhá nerez a žiaden výrazný rozdiel som neobjavil (čo sa týka výdrže ostria)
Naposledy upravil Rafael Ingvis dňa 29 Okt 2011, 00:41, celkovo upravené 1
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Kapo » 28 Okt 2011, 20:04

fremen píše:............ Dana hrubka je zas nevyhodna ked potrebujete nieco najemno nakrajat (rajcina, cibula) ale ruku na srdce- je to noz do prirody, nie kuchynak. Jedina nevyhoda, ktoru som obcas pocitil je to, ze s nozom horsie seka- tazisko ma na zastitu. Nehovorim, ze sa s nim sekat neda, ale kukri to nie je.

Co sa brusenia tyka, myslim, ze naostreny vydrzi pomerne dlho- samozrejme podla typu pouzivania. Urcite ale nepatri k nozom, ktore by sa hned zatupili. Vyhodou je, ze nepotrebujete diamantove brusky, staci obycajna ocielka a noz za chvilu holi............


No, daná hrúbka je na krájanie nevhodná-hrubá, a na sekanie tiež nevhodná-tenká. Takže nožík vhodný tak na pichanie do ľadvín? :mrgreen:

A nože, čo sa ľahko brúsia, sa aj ľahko tupia. Tvrdé ocele-vysoko uhlíkové lepšie držia ostrie, ale zase sú néchylné na vyštrbenie, alebo zlomenie. Mäkké sa zase skôr zohnú. Preto boli kedysi najlepšie damaškové, na ktorých sa inak kalilo ostrie, ako zvyšok čepele.
Dnes sa kvalitné nerezové ocele už vyrovnávajú kvalitným uhlíkovým. Ale uhlíková má stále svoje čaro a kvality. Akurát ti zabíja vitamín Cé.... :wink:

Akože inak sa mi nožík vcelku páči. A do zbierky by sa mi hodil.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Noz Glock

Poslaťod sally » 29 Okt 2011, 00:28

Tak teraz som na vážkach, či tú debatu o uhlík vs. nerez tu nechať alebo presunúť inam. Zatiaľ nechávam, je to čítanie pre niekoho isto poučné a tu je to aj s názorným príkladom - Glock, prípadne Rafove Mory a spol.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Noz Glock

Poslaťod traper » 07 Nov 2011, 16:11

ahoj!
kde by si ho realne odporucil kupit? existuje nieco take ako vojenska a civilna verzia? diky
Obrázok užívateľa
traper
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 17 Apr 2011, 22:37
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noz Glock

Poslaťod fremen » 07 Nov 2011, 18:02

Ahoj! Ja som ho kupoval v kamennej predajni- v armyshope. Neviem, kde na nete ho zozenies, ale urcite sa da zohnat na mnohych shopoch. Ak mam spravne informacie, neexistuje civilna a vojenska verzia (ako napr pri UTONE). Jediny rozdiel je, ze ten original. armadne pouzity ma navyse preberacie znacky BH (bundesheer). Logo v ovalnom kruzku/v hranatom sa vztahuje k dobe, kedy bol vyrobeny- oval je starsi. Iny rozdiel medzi nozmi nie je, cize ziadna lespsia ocel, ine spracovanie a podobne. Takisto sa ale diskutuje o tom, ze starsie serie boli kalene na nizsiu tvrdost- takze tie nove by mali lepsie drzat ostrie. To je asi vsetko.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Blade » 27 Nov 2011, 11:36

Síce to nepatrí k recenzii, ale našiel som nože Glock za super ceny tu:
http://dianahunter.sk/kategoria/244/GLOCK/
pri objednávke nad 60 eur je pošta zadarmo, inak je 3 eurá čo vychádza aj tak lepšie ako inde
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Noz Glock

Poslaťod ivans » 07 Aug 2012, 01:13

fremen píše:Do tej dutinky sa zmesti tak jeden odlicovaci tampon na nudzove pouzitie. Vela stastia!

Bude to preto, ze ta dutinka nie je na tampony :)
ivans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 27 Júl 2012, 10:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Noz Glock

Poslaťod fremen » 07 Aug 2012, 19:09

Viem, ze nie, ale ako nudzovka na zapalenie ohna je to super... a nikdy to nezabudnes, pokial teda mas noz so sebou. :wink:
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Noz Glock

Poslaťod ivans » 02 Sep 2012, 21:30

fremen píše:Viem, ze nie, ale ako nudzovka na zapalenie ohna je to super... a nikdy to nezabudnes, pokial teda mas noz so sebou. :wink:

Ja osobne mam tieto veci umiestnene na jeho puzdre, kedze ho mam vzdy niekde na sebe tak ho zrejme stratim ovela tazsie ako noz, ktory mi moze vypadnut z ruky a to puzdro to v pohode "odnesie", je to rovnaka masina ako noz. A nechcel by som aby vsetko viselo na tom ci otvorim tu zatku sakra :twisted:
ivans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 27 Júl 2012, 10:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Noz Glock

Poslaťod keres » 04 Nov 2012, 19:55

Tak mi nedalo a zadovážil som si GLOK . Za tie peniaze na hrubú prácu može buc :D
Prílohy
IMG_20121008_091951.jpg
čiernenie som dal dolu
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť