Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Flase na vodu

Poslaťod Blade » 07 Nov 2011, 15:54

Neviete niekto o nejakom rozumno púzdre na crusader cooking set, teda na britskú fľašu, najlepšie s MOLLE/ALICE úchytmi? Nekupoval som ho v celku ale po častiach a bohužiaľ púzdro mi prišlo od mil-tecu a stojí za h. Zatiaľ nosím US fľašu, ale crusader set je univerzálnejší, len sa mi nechce kvôli nemu ťahať batoh.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod sally » 07 Nov 2011, 17:12

Choď na britský Ebay, kde to púzdro kúpiš za pár šupov, prípadne ti jedno môžem predať - sú to klasické PLCE sumky. Dajú sa prichytiť na MOLLE väzbu, no chce to troška premýšľania. Prípadne sa kukni po púzdrach od Blackhawk - tí robia sumky na MOLLE, do ktorých sa zmestí klasická Nalgene fľaša alebo NATO štandard (teda aj tá britská). :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Blade » 08 Nov 2011, 10:48

Dík sally, tie blackhawk vyzerajú dobre, len sú drahé a bude ich ťažšie zohnať, crusader cooking set je fajn, len keď tam má človek aj vodu vo fľaši je to nerozložená váha na jednom mieste a zle sa to nosí. Pozerám ale že aj Warrior Assault systems robí také púzdro a stojí polovicu čo Blackhawk, musím ešte zmerať to čo mám či to sedí aj na britskú fľašu. Ako si teda prichytil tie PLCE na MOLLE? Kľudne aj cez PM.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod sally » 08 Nov 2011, 23:57

Ale kľudne aj verejne, však možno to pomôže viacerým :) Na molle sa najlepšie prichytávajú PLCE utility pouche (od water bottle pouch sa líšia tým, že plastové kolíčky majú prekryté 2 oddelenými pásikmi suchého zipu) a klasické sumky na zásobníky. Ak potrebuješ na molle pripnúť sumku na fľašu, tak je najlepšie buď použiť utility pouch, kedy tie plastové kolíčky a suchý zips proste prevlečieš skrze molle pútka - sumka potom visí vďaka kolíčkom a suchý zips ako poistka.
Ak je nutné použiť water bottle pouch, tak je najlepšie odrezať tú chlopňu so sucháčom, čo kryje kolíčky a sumku na molle prichytiť elektrikárskymi sťahovacími páskami.
Asi som to napísal troška komplikovane...sorry. Ak by to fakt nešlo, daj vedieť, nafotím.

- ten "návod" platí, ak to chceš uchytiť napr. na taktickú vestu priamo do molle väzby. Ak to chceš hodiť napr. na nejaký molle/alice opasok, tak je to úplne jednoduché - navlečieš cez širšie uzavreté pútka na opasok, kolíčky zasunieš do molle a sucháčom poistíš.

A aj tak je najlepšie kúpiť si "za babku" PLCE opasok a máš vymaľované :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod onee » 09 Nov 2011, 23:22

Mal som sigg 1l flašku, ale už nemám. Ostal v Rumunských karpatoch. Keď sme po 10 dňoch zostupovali z kopečkou tak som sebou praštil o zem a moja sig teš. Ja som sa dvihol a jej som zabudol pomôcť, tak tam asi leží ešče fčul.
Kúpil som si ju na ten romania trek a testoval som ju asi 10 dni, môžem povedať len že super. Ale keď to teraz zoberiem spätne asi by so ju znova nekúpil, moc penez a ne zas tak moc muziky. Na lezenie na viac dĺžkové cesty to je asi super kvôli odolnosti a praktickému vrchnáku s možnosťou zavesenia, ale na bežné flákanie po lesoch.... Jedine tá odolnosť ta je super, musela by spadnúť na moc ostrý šuter aby sa prerazila.
onee
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 03 Okt 2011, 00:58
Bydlisko: Záhorák
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Blade » 10 Nov 2011, 11:04

sally ja som len nechcel aby si sem dával molle/PLCE do témy fľaše na vodu :) Tie elektrikárske pásiky sú to čo som potreboval vedieť, len tie sú viac-menej natrvalo a aj to potrebujem dať aj sem-tam dole. Každopádne dík :wink:

Nemáš zač :) Sem som to dal preto, lebo to môže pomôcť aj niekomu inému a s fľašami to úzko súvisí - ako si fľašu pripnúť na nekompatibilný opasok. Sally
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Nadoby na vodu

Poslaťod Marcela » 05 Dec 2011, 17:43

Na vodu je to myslím si vynikající a hlavně skladný...
No já vlastním něco poněkud staršího, a dalo by se říct že stylovějšího :wink: :
Prílohy
1.jpg
2.jpg
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Nadoby na vodu

Poslaťod Legil » 05 Dec 2011, 21:31

... dnes som to videl v berg-sporte ... normalne som si to chcel kúpiť ... telepatia s Marcelou - ona na webe ja v obchode ...
Ale v lete chcem začať znova chodiť vonku s tornou, tak si to k nej za tych 9 € kúpim :-)
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod trout » 22 Feb 2012, 01:09

Ahojte.zháňam hrnček,ktorý pasuje na 1l nalgenku a ten tatonka mug je momentálne nedostupný,viete poradiť nejaký iný v nejakom eshope na Slovensku?Ďakujem.
trout
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 12 Okt 2011, 17:21
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod juraj1974 » 22 Feb 2012, 07:25

Aky priemer ma nalgenka? Ja mam obycajny nerezovy asi z hypernovy a do neho vojde 1L PET-ka.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod finn » 22 Feb 2012, 08:30

Taky ostrielany harcovnika a neprcita cele vlakno :mrgreen: kde sa to uz spominalo, chlapi pisu ze Nalgenka má cc 9,2 cm a som dnes s posuvnym meradlom nameral 924 mm.

:camp:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod juraj1974 » 22 Feb 2012, 08:50

No ono to nemalo byt otazka pre mna aby som to vedel ale pre cloveka co zohana pohar do ktoreho vlozi flasu aby to skusil porovnat... Mna to nezaujima. Keby ano tak si vlakno precitam. Bolo to mienene ako tip na vyskusanie lacnej alternativy pretoze taky nerezovy pohar stoji v markete nieco cez 1€....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod rafoo » 24 Feb 2012, 21:22

Ako sa zbavujete ,,pachute'' gumičky(tesniaca hovadina) v termoske? Pájin návod so sódou fungoval výborne ale iba na plasty a kovy silikón smrdí stále. Máte nejaký osvedčený recept?
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod juraj1974 » 24 Feb 2012, 22:02

No ja celkom som si neni isty tym ze silikon smrdi... Silikon je ako jeden z mala hmôt ktory nema na sebe schopnost viazat pachy. Prave ze by som ti poradil ze aby si si vymenil tesniace gumicky prave za silikonove..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod macmatej » 25 Feb 2012, 00:11

Moju oblubenu US flasku som upgradol na Nalgene Oasis
Obrázok

K flaske neni pitko, ale zostalo mi zo starej flasky toto:
Obrázok

Ta flaska sa da do hrnceka zasunut iba do polovice, nejako to nesedi. Mozno to chce original US pitko. Nejake skusenosti alebo napady?
Obrázok



 
 
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia