Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozofii..

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: "Dušičky"

Poslaťod lynx » 09 Nov 2011, 22:12

Skade vies co Kristus hlasal ? (To je skutocna otazka, ziadna recnicka apod. :D )
Moja zaslepenost ? A cim som prosim ta zaslepeny? Trosku som nepochopil toto tvoje vyjadrenie. Uz som pisal ze cirkev urobila vela chyb, nepokusam sa to obhajovat, proste zlyhala niekolko krat. Taktiez som pisal, ze respektujem ine ... viery :wink: a vidim, ze v podstate vacsina vyjadruje to same len v roznych obmenach. A ked kazdy zije podla svojej viery, tak je to pre jeho dobro. Prosim skus mi blizsie popisat co myslis pod tou "mojou zaslepenostou" ... :?:
A ver ze v Boha verim a hlavne Bohu verim... Bez viery si uz teraz svet neviem celkom zivo predstavit... :wink:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod atti.hombre » 10 Nov 2011, 09:09

:twisted: dalšie bezodné vlákno ako poľovníci a psi!...kašlite na vášne...pôvodná myšlienka témy bola " chodíte páliť sviečky? " :!:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod venco » 10 Nov 2011, 09:12

Chalani trochu tolerantnosti prosím, nech sa to tu nezvrháva ako na iných fórach. Už názov tejto témy bol trošku nešťastne zvolený. Ja by som ho nazval spomienka na zosnulých či tak nejak podobne. Akonáhle sa začne vo fórach miešať náboženstvo viera a pod. sú z toho zvady. Sám som neveriaci /veriaci v prírodu/, ale nemusíme sa tu hneď napádať či? My si napríklad spomíname na kamaráta, ktorého ožratý a netolerantný vodič zabil pred 13 rokmi každoročným pochodom na Veľkú Javorinu. Aj veriaci aj neveriaci.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod addo77 » 10 Nov 2011, 10:25

Venco presne tak!
PS: Mimochodom vieru v Boha nikto nikomu neberie, Juraj sa zrejme snazi poukazat, ze jemu (aj mne) je divne ked niekto uznava cirkev (akukolvek) ako taku. Mozem verit v Boha predsa aj bez toho aby som nasledoval nejaku organizaciu, ktora sa bez tak len prizivuje na ludoch. A svoju chamtivost v minulosti pretavovala do vojenskych vyprav a ine co spominal Juraj. Vsetci co trochu ovladaju dejepis vedia ze prave nabozenske vojny boli tie najkrvavejsie.
howgh
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod juraj1974 » 10 Nov 2011, 11:22

Dakujem addo... to bolo mojim cielom.
Ospravedlnujem sa ak som sa niekoho dotkol.
Salam alejkum
Pokoj s Vami
Wai
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod lynx » 10 Nov 2011, 20:36

Mate pravdu :) tato diskusia nikam nevedie... Kazdy ma koniec koncov v niecom pravdu... :camp:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod sally » 11 Nov 2011, 01:02

addo - dovolím si s tebou nesúhlasiť. Najkrvavejšie a najväčšie konflikty na svete (WWI, WWII...) vyvolala honba za mocou. A aj čo sa týka vojen inšpirovaných náboženstvom (križiacke výpravy, boje medzi sunitmi a siitmi...), tak prakticky všetky boli a sú a žiaľ aj budú, motivované taktiež LEN a LEN honbou pár mocichtivých debilov za ešte väčšou mocou, peniazmi a vplyvom (či už skrze ropu, korenie, územie, technológie...). Takže na náboženstvá (akékoľvek) by som vojny nezhadzoval [-X

Lynx - učenie Ježiša (teda to pôvodné), je v skutočnosti docela zložité nájsť. V Biblii sú z neho isté časti, tak isto aj v iných "apokryfných" a "ezoterických" knihách ako napr. apokryfné evanjeliá, Pistis Sofia, Kniha o Svetle a podobne. Keď si to človek dá tak nejak dohromady, tak mu z toho ale prekvapivo vyjde to, čo hlása Ján v 3. kapitole, 16. verši - proste pointa Jeho učenia bola Láska. Láska k Bohu, k blížnym, k prírode, k sebe samému... láska. Bez nej sa na svete žiť nedá - viď súčasný svet. IMHO

A plne súhlasím s tým, že ľudia si nemajú brať svoju vieru, niekomu ju vnucovať alebo hanieť. Ak je niekto zastánca nejakej cirkvi - prečo nie? Pokiaľ niekto chodí miesto do kostola do lesa, prečo nie? Pokiaľ niekto neverí v nič - prečo nie? Každý si je za svoj život zodpovedný - ak nie pred Bohom/Stvoriteľom....tak minimálne pred sebou samým. Máme žiť a veriť tak, aby sme sa ráno nemuseli hanbiť pozrieť do zrkadla. Nie? :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod whitedeath » 11 Nov 2011, 01:24

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:03, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod Kapo » 11 Nov 2011, 08:59

whitedeath píše:.....
Na zaver nieco na zamyslenie: "I think of a little child in east Africa with a worm burrowing through his eyeball. The worm cannot live in any other way, except by burrowing through eyeballs. I find that hard to reconcile with the notion of a divine and benevolent creator." Sir David Frederick Attenborough


Tak som sa po ránu teda zamyslel.....že neviem vôbec po francúzky. :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod sally » 11 Nov 2011, 09:13

Kapo: to je potom ťažké, pretože si zjavne pozeral do zlého slovníka :yees:

Preklad pre ľudí nevládnucich tým jazykom: "Myslím na malé dieťa vo východnej Afrike, ktorému sa červ prevŕta cez oko. Ten červ nemôže žiť inak, než sa vŕtať v oku. Príde mi to ťažko dať do spojitosti s nadprirodzeným a benevolentným stvoriteľom."

Popravde, radšej sa zamyslím nad prírodou okolo, než nad výrokom človeka, ktorého nepoznám, jeho meno mi nič nevraví a jeho samotný výrok je čisto jeho subjektívny dojem - nič nevraví o tom, ako by to malo v skutočnosti byť, len podáva svoj názor. Len tak, mimochodom: "Všetky citáty si treba overiť na wikipedii." Abraham Lincoln :mrgreen:

Biela smrť: nabudúce by si to mohol napísať menej ofenzívne a s väčšou mierou tolerancie voči názoru druhých ľudí, oki? Uznávam, že si to tak možno nemienil, viď "Kazdy si zoberie z toho co som napisal co chce. Nevnucujem nikomu nic, pravdepodobne si niekto aj pomysli, ze "aky namysleny pseudointeligent" ," no samotné telo príspevku si napísal značne, aj voči mne ako kresťanovi, urážlivým spôsobom. Nie je predsa problém vyjadriť svoj názor ako slušný dospelý človek, nie? :yees:

:camp:

edit: zmenený názov témy
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: "Dušičky"

Poslaťod addo77 » 11 Nov 2011, 09:19

Zakazme topic-y s rasovymi, nabozenskymi a narodnostnymi temami a podme sa venovat tomu comu naozaj rozumieme - Bushcraftu a zivotu v prirode. :yees:
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod sally » 11 Nov 2011, 09:22

addo77: prečo??? Tu je to OT debata, kde môžu byť vlákna o čom koľvek a pokiaľ sa to nezvrhne na hádku, urážky alebo rasové/národnostné/... osočovanie, nech to tu ostane. :wolf:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod addo77 » 11 Nov 2011, 09:29

Lebo nevidim v tom nic rozumne ani off-topic-rozumne a teraz lutujem ze som sa do tejto nezmyselnej debaty zapojil.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod Kapo » 11 Nov 2011, 09:38

Našťastie tu je dosť tém o kokotlíkoch, aušusoch, bútorách a krivákoch. Dokonca aj vela vláken na frky, rôznej kvality. Tak sa nemusí nikto tlačiť tu. :twisted:

Ja si myslím, že hlavný problém je len v človekoch, a v ich biednej kozervácii. Bez človeka by tu bolo celkom fajn. Boha musí riadne štvať, že sa tehdá hral s hlinou... :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod whitedeath » 11 Nov 2011, 11:32

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:03, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron