Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 29 Okt 2011, 00:23

kanalrajder: vďaka :) Ono reflexné prvky ako rôzne odrazky a podobne sú cez deň dosť nanič, to súhlasím. No ja som mal na mysli (a predpokladám, že aj SKW, Juro...) niečo na spôsob cestárskych a vodičských oranžových viest. Tie koniec koncov používajú aj lovci v USA a fakt to funguje - používa sa to napr. aj v airsofte a tú oranžovú je v lese naozaj že doooooosť vidno. A stále pri tom ale platí: na čo poriadne nevidím a s čím si nie som úplne istý, na to NESTRIEĽAM.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kanalrajder » 29 Okt 2011, 00:34

juraj: este som ti zabudla doplnit, ze na vsetky tvoje otazky "kto je zodpovedny?" existuje jedina odpoved: clovek.
ten je zodpovedny za svoje zviera. je zodpovedny za stav, o ktorom sa teraz debatuje (druh: nezodpovedny). keby ludia prestali brat zvierata ako "predmety", ktore vyhodia na ulicu, ked im prestanu vyhovovat, nepobehovalo by tolko tulavych zvierat po ulici, ci po lese. psi a macky obcas utecu, tomu sa neda zabranit. ale da sa zabranit nechcenemu "pareniu sa", ci nezodpovednemu jednaniu. to by vsak clovek musel zacat to, co mnohi uz zabudli. mysliet. aj na dosledky svojho konania.

sally: nebranim sa nicomu, co je rozumne a prospeje tomu, aby sa nedaval priestor na zbytocne vrazdenie.
Kanalrajder
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 06 Aug 2011, 13:08
Bydlisko: Smogtown/Snobtown
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kanalrajder » 30 Okt 2011, 11:32

Kanalrajder píše:juraj: este som ti zabudla doplnit, ze na vsetky tvoje otazky "kto je zodpovedny?" existuje jedina odpoved: clovek.
ten je zodpovedny za svoje zviera. je zodpovedny za stav, o ktorom sa teraz debatuje (druh: nezodpovedny). keby ludia prestali brat zvierata ako "predmety", ktore vyhodia na ulicu, ked im prestanu vyhovovat, nepobehovalo by tolko tulavych zvierat po ulici, ci po lese. psi a macky obcas utecu, tomu sa neda zabranit. ale da sa zabranit nechcenemu "pareniu sa", ci nezodpovednemu jednaniu. to by vsak clovek musel zacat to, co mnohi uz zabudli. mysliet. aj na dosledky svojho konania.

sally: nebranim sa nicomu, co je rozumne a prospeje tomu, aby sa nedaval priestor na zbytocne vrazdenie.


tak napr.: http://www.pluska.sk/slovensko/spolocno ... kusiu.html

a to je len jeden z mnoha pripadov, nedavno takto polovnik zastrelil vodiaceho/slepeckeho psa pod lesom. ale kto chce zabijat, toho ziadny argument neodradi/nepresvedci. dakujem za priestor.
Kanalrajder
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 06 Aug 2011, 13:08
Bydlisko: Smogtown/Snobtown
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 30 Okt 2011, 23:01

To kamalovy jazdec: Ja nijako nespochybnujem tvoje nazory a ani nechcem nejako rozprudit nejake vysne ale... My v podstate piseme o tom istom a kazdy si myslim ze pustil aj nejaky ten argument. Tak ako ty tak aj ja sa zhodneme na tom ze vzdy je to clovek ktory je zodpovedny. Ale mne nejak nejde do tej mojej palice ze o co vlesne tebe ide? Argument resp. pripomienka o domestifikacii psa sa mi zda tak nejak trochcen vystrel od pasa.... Co tym chcel basnik napisat? Ze z toho dovodu ze pes je potomok diveho zvierata moze prehladat les bez dohladu pana? Nepadlo tu dost vecnych argumentov o tom co moze pes vsetko napachat ked nie je ovladatelny? Ja sa nijak nechcem dotknut nikoho a ruku na srdce je podla teba spravne ak pes beha volne po lese bez dozoru? Len tato jedne odpoved mi staci....
Samozrejme co sa straty na zivote v tvojom okoli tyka tak nakolko neviem o co sa jedna tak ani neviem zaujat postoj a mozeme niekedy o tom ak budes chciet aj podebatovat... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kanalrajder » 31 Okt 2011, 12:03

juraj: odpoviem ti. Nemyslim si, ze je to problem. Problem z toho robi clovek, ktory chce vsetko "ovladat". Kazdemu, kto si mysli, ze je/clovek/ vrcholom potravinoveho retazca, by som odporucala prejst sa len tak "naholo ako ho priroda stvorila - bez zbrani" medzi svorkov hladnych levov. Ak to prezije, som ochotna jeho slovam uverit. Les, ci volna priroda je prapovodne prirodzene prostredie psa, resp. jeho predka. Hadam si kazdy vie domysliet, kto/co tym predkom je. Preco vlka chranime a psa chceme zabijat?! Myslim, ze rozdiel medzi nami je, ze ja povazujem psa za svojho partnera, nechcem ho za kazdu cenu ovladat, ci vidiet ho ako svoj majetok. Respektujem jeho povahu, muchy tak ako on respektuje moje. To, ze mu dovolim robit prenho to najprirodzenejsie, tj. pobehnut, nuchat, hladat, sledovat je moj prejav ucty k jeho potrebam a zivotu. Ono vo velmi extremnom pripade by som ti psa mohla prirovnat k dietatu. Aj dieta pobehuje, vykrikuje, vsetko chyta, skuma, rozobera.. znamena to, ze ak sa od teba vzdiali na vacsiu vzdialenost ako je pripustna, treba ho hned zabit?! alebo ho budes nosit tiez na voditku?! kazdy kto ma, ci pozna deti vie, ze je to nezmysel.

Na svojich potulkach lesom sme nasli nejedneho psa, ci macku. Medzi nimi bol nejedenkrat aj zabehnuty polovnicky pes. Mala som ho hned zabit/zastrelit?! Ja nie som krvilacny sup, takze som urobila to najlepsie, co som mohla. Nasla som majitela a vratila ho. Nevidim dovod, preco by takto nemohol jednat kazdy. Vratane polovnikov. Nestretli sme este zviera, s ktorym sme neboli schopni "vyjednavat", cize sme sa nikdy necitili ohrozeni. Takisto nam zalezi na tom, aby sme nikoho v lese neohrozili my. A aby som bola korektna, suhlasim so Sallym v tom, ze sa ma konat az ked to zviera predstavuje realnu hrozbu a nie inak (cokolvek sa hybe, to odbachnem).

Nie, nechcem. A vdaka mojim skusenostiam, ci prezitym veciam si mozem povedat: mam v p...(zadnici). V tomto pripade sa tiez snazim urobit to najlepsie, co mozem, takze som sally-ho pripomienky poslala mojmu kolegovi - studentovi prava (s tvojim dodatocnym dovolenim Sally), ci by to nemohli v ramci nejakeho "skolskeho projektu" spracovat (ak profaka z temy nechyti mrtvica). Dalej uz sa uvidi, viac urobit neviem. A kto si co mysli je mi uprimne jedno. Snazim sa len chranit to, co sa proti nam same branit nevie. Takze vdaka za ponuku, ale toto je moja posledna navsteva a tym padom aj prispevok na tomto fore. Radsej venujem tento cas a energiu "zachranovanim" zatulancov. Na zaver si dovolim podotknut, ze priroda je schopna prezit bez cloveka, no clovek bez prirody nie. V tomto zmysle by sme sa k nej teda mali chovat a cenit si vsetko, co nam dava. Nikdy totiz nevieme, kedy nam to zachrani zivot. Prajem vsetko dobre.
Kanalrajder
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 06 Aug 2011, 13:08
Bydlisko: Smogtown/Snobtown
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod BushrangerCZ » 31 Okt 2011, 18:32

Kanalrajder, ty nejsi myslivec, nemůžeš tedy střílet ani zaběhnuté psy v honitbě. Nejsem žádný kdovíjaký fanda myslivců, je mezi nimi bohužel spousta neuvěřitelných hovad, kterým zbraň do rukou nepatří (čest těm ostatním), ale ty jsi také slušně mimo. Argumentuješ naprosto nesmyslně. Člověk, nahý, mezi lvy? To jsi nepochopila, že člověk je na vrcholu potravní pyramidy ne kvůli síle svalů a zubů, ale díky vyšší nervové činnosti? Jen kritizuješ, ale žádný lepší a funkčnější systém (nejen pro tebe, ale pro všechny) jsi neuvedla.Přijdeš mi trošku ztracená ve světě iluzí a idejí, a mimo realitu. Nechci se hádat, takže tímto jsem skončil, měj se. :wolf:
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 31 Okt 2011, 20:45

Kanalovy jazdec: Prajem ti vsetko dobre a nech ti vydrzia vsetky tvoje idealy. Lesu vzdar....


PS: Aky by si sa niekedy rozhodla ist naha medzi tie levy daj vediet.... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 31 Okt 2011, 22:37

Kanálový jazdec: máš moje svolenie tých 6 bodov medzi svojimi známymi a kamarátmi atď. šíriť. A ak by z toho čisto náhodou vznikla aj nejaká novela zákona, ktorá napomôže vyriešiť problémy, o ktorých sa bavíme, budem len a len rád. :yees:


A ak pôjdeš medzi tie levy nahá - určite sa Jurovi neukazuj :mrgreen:

p.s. prečo by si mala odchádzať z tohto fóra? Je tu kopa iných tém na pretras - budeme radi, ak sa zapojíš :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kanalrajder » 13 Nov 2011, 13:13

Bushranger: tak, ako tebe moje nazory pridu scestne, mne tak pridu tvoje. ja ti ich vsak brat nebudem, mas na ne pravo. mimochodom, ako si prisiel na to, ze nie som polovnik?! pretoze sa ich nezastavam?! alebo preto, ze som zena?! alebo len preto, ze som sa o tom nikde nezmienila?!

mas na mysli taku vyssiu mozgovu cinnost, kde vlastna matka je schopna udusit/zabit svoje dieta?! alebo chlap je schopny zabit svoju manzelku kvoli zarlivosti, ci nebodaj obycajnej hadke?! prip. clovek zabije na ulici uplne cudzieho cloveka pre par drobnych, ci v opitosti v krcme?! chlap znasilni zenu len preto, ze ma zrovna chut?! mne z tvojich slov (ako ich pises/prezentujes) vychadza, ze matka ma pravo zabit svoje dieta. a chlap/manzel ma pravo zabit svoju manzelku. => clovek ma pravo zabit vsetko co sa mu paci/nepaci. za stav (tulave zvierata), o ktorom diskutujeme je z prevaznej vacsiny zodpovedny clovek, toto je len nasledok JEHO konania. takze problemom je clovek a jeho nezodpovednost/nerozum. to treba riesit.

ak je teda clovek viac ako zviera, nemal by sa dla toho aj chovat?! pretoze vyssie uvedene pociny, bohuzial, nie su od tych zvieracich o nic insie/lepsie. (zvieracia matka zabije svoje mlada v pripade, ze nie je dost zivotaschopne. v teritorialnych stretoch sa stava, ze jeden konkurent zabije druheho.. atd.) ci sa ti to paci, alebo nie, z biologickeho hladiska je clovek je LEN zivocisny druh, nic viac. pre niektorych predator, pre inych korist. as simple as that.

nehnevaj sa, mam dojem, ze vidime rovnake veci rozne. takze nase debaty inak ako hadkou neskoncia. preto je najrozumnejsie, ak ja nebudem reagovat na teba a ty na mna. podla teba su to idealy, ok. podla mna sa chovam tak, ako by sa clovek s vyssou inteligenciou chovat mal. a od toho ma nikto, ani nic neodradi. urobila som v tejto veci vsetko, co som v ramci mojich moznosti mohla-poslala par nametov na spracovanie kompetentnejsim... neviem, co si ocakaval, ale tvoje ocakavania su cisto tvoj problem - bez urazky. nikto nie je povinny ich plnit.

sally: vdaka. svet nespasim, to nie je v mojich silach. snazim sa urobit maximum, co mozem. nie vzdy to vyjde, taky je zivot. ale ak nieco urobit mozem, tak to urobim... ak sa to nejakym smerom pohne (co dufam), dam ti vediet. ale uz nie verejne, radsej. s dalsimi informaciami naloz potom dla vlastneho uvazenia. :)
Kanalrajder
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 06 Aug 2011, 13:08
Bydlisko: Smogtown/Snobtown
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod BushrangerCZ » 13 Nov 2011, 19:35

v pohodě kanálová jezdkyně, měj se :wink:
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod medved » 14 Nov 2011, 11:18

Kanalrajder 28 Okt 2011, 17:21 - tak to nemas rada cely svet,kedze rozne skupiny ludi maju na svedomi nejake umrtia cloveka napr soferi, ... tu nejde len oto,ze si nevidela,este ziadneho psa usmrtit zver v reviri.uz len tym,ze pes tu zver stresuje nahananim vznikaju skody.tam,kde sa to castejsie opakuje zver je stresovana,stiahnuta cez den v mladinach,kde sposobuje skody na les.kulturach ohryzom, ... cez zimu sa zase znizuje kondicia zveri co moze mat za nasledok zly zdrav.stav - smrt.zveri nikto vecer,ked dojde domov nenasype davku granul.priroda to su aj male stavovce,ktore nema problem macka,pes ulovit cim sa zvysuje neprirodzene predacny tlak.pokial nemas podmienky aby si psovi poskytla co potrebuje bez toho aby si porusovala zakony a ohrozovala okolie,tak si ho nezaobstaravaj.

sally »29 Okt 2011, 00:07 - snaha sa ceni a plati,ze papier znesie vela,len si tu rozpravku neviem predstavit v praxi.ako chces dokazovat,ze bola naplnena skutkova podstata respektive nebola ? od koho chces vymahat pokutu,ked nebude majtela?

Kanalrajder 31 Okt 2011, 12:03 les je prirodzene prostredie psa ? :lol: :yees: je ti jasne keby nieje cloveka nieje pes v dnesnych podobach a poctoch.to je uplne proti zdravemu rozumu.to,ze mu dovolis v lese robit to co je pre neho najprirodzenejsie tj. pobehnut, hladat, sledovat nieje prejav ucty,ale arogancie voci okoliu,zakonom!polovnicky pes je pracovny pes a to,ze sa strati je riziko jeho vyuzitia.policajny pes pri zadrzani pachatela by mal byt tiez usmrteny(nutna obrana) podla tvojho myslenia aj ,ked pochybujem,ze myslis pri tom co pises.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 14 Nov 2011, 13:21

Medved - načrtni schodné riešenie súčasného stavu, v ktorom zohľadníš priania poľovníkov i psíčkarov i ostatných ľudí :yees: Opakujem, nie som právnik, len som napísal svoj pohľad na vec a budem len rád, ak sa veci pohnú trocha ďalej. Takže - skús aj ty napísať pár bodov, akýsi pseudozákon, aby si vyriešil súčasný stav a zohľadnil priania poľovníkov, ľudí chovajúcich psov i obyčajných turistov a ľudí v mestách.

Čo keby si namiesto kritiky kanaljardera jej radšej konštruktívne oponoval - napr. návrhom, ako pozmeniť jej argumenty, aby ste boli obaja spokojní?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod medved » 14 Nov 2011, 13:52

sally uz som to niekde spominal,ale v poriadku.mala by to byt stredna cesta,kde sa zachova podstata zakona (ochrana prirody) a zaroven sa zabrani neopravnenemu zneuzivaniu zakona. napr.
§29ods.1)pism.f)
pol.straz respektive drzitel pol.listka je opravneny v polovnom reviri vo vzdialenosti vac ako 200m od najblizsie trvale obyvaneho domu usmrtit tulaveho psa,alebo psa pytliaciaceho a duriaceho zver ,nevztahuje sa na psa polovnickeho /
a) za tulaveho psa sa nepovazuje,pes s ochrannymi prvkami a pod vplyvom vodcu – osoba podľa osobitného predpisu (19) /§ 4 zákona č. 282/2002 Z
b)pod vplyvom vodcu sa rozumie pes pohybujuci sa len na lesnej ceste ,turistickom chodniku a ich tesnej blizskosti,vzdialeny na vizualny a zvukovy kontakt vodcu /
c)ochrannymi prvkami sa rozumie reflexna vesta,nahubok,zvuk.sign.prvok,...

- myslim,ze na to co napisala kanaljarderka sa uz konstruktivnejsie oponovat neda,lebo jej argumenty smeruju k nastoleniu urcitej formy anarchie vo vztahu pes -priroda.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 14 Nov 2011, 14:34

Ja osobne sa priznam ze tak isto nejak nechapem o co ,,kanalovej cice,, vlastne ide? Zatial som postrehol len nejaky zvlastny styl vo vyjadrovani sa k teme formou jej zazitkov a konkretnych postrehov co by malo a ako byt podla nej.... Jej argumenty ktore kazdy rozumny a normalne mysliaci clovek lesny nechape. Co je v lese vlastne podla tejto zienky divozienky dolezite? Ja osobne som nepostrehol ziaden ani len rozumny navrh co sa tyka tulania sa psov lesom. Je podla nej lepsie aby sa psy tulali po lese? Ja naozaj nechapem a to som uz toho si myslim odzil dost..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Kanalrajder » 15 Nov 2011, 13:48

medved: :) ano, pes nahana a stresuje zver. ale ked zver nahana vlk, prip. ju vyrusi strelbou clovek, ta ju to nestresuje, tak je to okej. zaujimava logika. ale nie je na mne to posudzovat.

prepacte, tato debata pre mna uz nema vyznam.

juraj: ak to "neveriaci tomas" nevidi, tak kanalovej cice ide len o to, aby istym skupinam nebola dana do ruk prilis velka moc, pretoze sa okamzite najde ten, kto ju zneuzije-vid sallyho srnojebi. a to nehovorim len o polovnictve. takisto som skor za to, aby sa hladali "humannejsie" riesenia ako primarny odstrel. co takto napr. odchyt a docasne umiestnenie v utulku, aby sa mu dala aspon jedna sanca na umiestnenie, ci dalsi zivot (jaj, aha.. to je financne narocne... radsej si budeme kupovat blbosti, ktore vlastne ani nepotrebujeme). ak o tom este nahodou neviete, pes-macka, resp. jeho zmysly su velmi efektivne vyuzivane v odhalovani rakovinovych nadorov. ich uspesnost je vysoka najma preto, lebo su schopne odhalit to, co pristroje nedokazu ( vsetko potrebuje energiu - potravu. a vsetko co potrebuje potravu, musi aj vylucovat .. pes/macka svojim cuchom citi "splodiny" nadorovych buniek-vysvetlujem velmi jednoducho, aby porozumeli aj ti, co sa v medicine nevyznaju ). jaj, ale to by obratilo cely priemysel naruby, to nie je ziaduce. nebudte naivni, v utulku pes staroby nedozije. ti, co su stari, alebo nemaju sancu na umiestnenie sa posielaju "do plynu" (nie vsade, ale nie je to nic neobvykle).. lenze toto je nieco, o com sa velmi nehovori, a popravde, nikto o tom ani velmi nechce vediet. a ak mojmu stylu vyjadrovania sa nerozumies ty, neznamena to, ze mu nerozumie nikto.

az tomu porozumies, a dojde ti, ze "ta cica" vlastne netlacha az take nezmysly, prosim ta, nechaj si to pre seba. mne je to jedno. hrajte sa tu kludne dalej na "panov tvorstva - moje slovo zakon", vasa vec. primarne som myslela, ze na tomto portali najdem ludi, ktori si vazia a ctia zvierata, ci zivot a dokazu potlacit svoje prehnane ego, ak ide o to, tieto hodnoty "pestovat" a nie nicit. bohuzial, nie je to prvykrat, co som sa zmylila. mimochodom, ja som z tych, ktori aj zranenemu konovi daju este sancu (obycajne sa hned zastreli).. este stale ten kon moze sluzit ako vyukovy konik pre deti, ci pre ucely hipoterapie - tj. liecenie zdravotne a mentalne postihnutych deti/ludi pomocou kontaktu s konom. nie som BOH, ani vsemohuci, aby som rozhodovala nad cudzim zivotom. a je jedno, ci je psi, alebo ludsky. ani v nemocnici si nezabijem/ci neosetrim pacienta len preto, lebo je stary/nerentabilny ( a poistovna je mi ukradnuta). prisahala som, ze budem zivot chranit a ctit.
Kanalrajder
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 06 Aug 2011, 13:08
Bydlisko: Smogtown/Snobtown
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia