Ponožky

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Ponožky

Poslaťod sally » 31 Jan 2011, 22:00

stormmast3r - mohol by si please poskytnúť link? Za tú cenu by ma to zaujímalo. Ako hodnotíš kvalitu spracovania a efektivitu?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ponožky

Poslaťod stormmast3r » 01 Feb 2011, 14:06

sally píše:stormmast3r - mohol by si please poskytnúť link? Za tú cenu by ma to zaujímalo. Ako hodnotíš kvalitu spracovania a efektivitu?

jediny link čo som našiel bolo toto
ponožky sú to pravdepodobne tieto aj keď ich mám v olivovej farbe.
Obrázok
Zloženie:
60% Bavlna
35% Polyester
2% Polypropylen
3% Elastan

Ponožky som mal obute 1x v zimnych farmarkách a nepociťoval som žiaden chlad. Aj na pomerne nizke percento bavlny dobre sali pot, cely deň som mal v škole v tramkach nohy v suchu.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Ponožky

Poslaťod zt0350 » 24 Feb 2011, 16:28

mne dobre sluzia ponozky od znacky voxx uz dobre 3 roky maju zosilnene namahane miesta a oznacenie lavej a pravej ponozky co je u mna velke plus:-) jedna nevyhoda ze na konci to jest kusok pod lytkom su hodne tesne po vyzuti nechavaju vyrazny otlacok.cena bola tusim nejakych 200sk
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Ponožky

Poslaťod matus » 24 Feb 2011, 19:08

to si na bushcraft kupujete ponožky ? :D ja v zime do kanád nosím tenke ponožky a na toštrikovane a v lete na jar a na jesen tenke ponožky obyčajne
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Ponožky

Poslaťod addo77 » 25 Feb 2011, 09:56

Matus kup si aspon jedny kvalitnejsie termo-ponozky a poviem ti zmenis nazor. Je to sakra rozdiel. A tie ponozky ti vydrzia ako 10 obycajnych cize cenovo ta to nezrujnuje.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Ponožky

Poslaťod atti.hombre » 25 Feb 2011, 16:01

V tomto plne súhlasím...nie sú ponožky ako ponožky! tiež som neveril...kúpil som si ...paráda! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ponožky

Poslaťod Tulavy » 25 Feb 2011, 19:57

Dobre ponozky povazujem za takmer rovnako dolezite ako dobre topanky - samozrejme, ako pise Matus, da sa ist aj v "silonkach", mozno chvilu, ale dlhsie pochody, ked sa nechcem trapit pri kazdom kroku, ale vychutnavat si prirodu, kvalitne ponozky dost zlepsia komfort noh, a zaroven aj vydrz.
Ako prve ponozky som mal tieto http://www.x-socks.com/#/en/site/produc ... ver/135395
Celkom kvalitka, doteraz sluzia, aj ked uz nie su take pohodlne ako na zaciatku - ci v zime aj v lete do celych topanok.

Potom som skusil o nieco lacnejsie: http://www.trekland.sk/page1898sk.html?c=69
Aj tie celkom dobre sluzia, ale este raz by som ich nekupil, to skor tie prve radsej, ked uz.

No a mojim poslednym objavom je toto: http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _13324.htm

Vcera som ich kupil, a dnes ich "zabehavam", samozrejme, nedaju sa porovnavat s vyssie uvedenymi, ale za tu cenu su dost dobre, takze mozem doporucit.
Obrázok užívateľa
Tulavy
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 21 Júl 2010, 00:14
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod oneho » 07 Mar 2011, 22:01

Tie bambusové ponožky, posielajú svokrovi a tiež mám od neho 2 pári doma. V podstate sa jedná o klasické tenké ponožky do botasiek do mesta. Určite by som si ich nedal do Kanad. Ale na bežné nosenie sú super, Vždy som si také ponožky, ale bavlnené kupoval. Tieto majú tú výhodu že Vám budú automaticky chodiť domov v intervaloch ako si nastavíte a nemusíte zháňať po obchodoch.

Mne tak chodia žiletky na holenie každé 3 mesiace mi príde 12ks cca za 8€. Pred tým som si kupoval jednorázovky v tescu a to bolo drahšie a tieto sú navyše kvalitnejšie...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod x-SCYTHE » 02 Jún 2011, 14:19

Mne tieto ponozky od courluxu chodia uz asi dva roky (vcera mi prisla dalsia zasielka). Su to vynikajuce ponozky, povedal by som, ze od klasickych bavlnenych sa na pocit lisia. Ked su nove, su na pocit ako keby synteticke, no uz po prvom noseni a oprani su neskutocne prijemne, prijemnejsie ako bavlnene. Su to vsak, ako sa pise o prispevok vyssie, klasicke tenke ponozky na bezne nosenie, do kanad iba v pripade, ze na ne pojde este jedna hrubsia ponozka.
Vyborne saju pot a vetraju, noha v nich tak rychlo nezosmradne.
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Kapo » 02 Jún 2011, 19:41

Bambusi na nohy nech sú aj dobré, je mi to fuk, už ich nechcem.

Ten telefonický systém predaj je fakt otravný. Tiež mi volali, a akosik som mal dobrú náladu, tak som im povedal, že ná nech pošlú nejaké na skúšku. Samozrejme ani som nevedel ako, a podpísal som doživotný kontrakt dodávok ponožiek. Potom to chvílu trvalo, aby som sa ich striasol.

Ak by sa predávali bežne v predajni, tak si aj skočím kúpiť. Ale už by som nekupoval takto kočku v mechu za jasných-nejasných podmienok..... 8)
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Hosť » 04 Jún 2011, 21:02

Domino píše:Počuli ste niekto niečo o Bambusovych ponožkách teraz som sa o nich dozvedel a hľadám niečo o nich mono tu niekto bude mať nejaké skúsenosti

Bambusové ponožky si môžeš objednať na tejto vebovej stránke http://www.bamboobycourlux.com Ja ich objednávam už rok a som s nimi spokojná nohy sa v nich nepotia a hlavne nesmrdia.V ponuke sú aj boxerky,slipy a trenírky.
Hosť
 

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Bobor » 11 Jún 2011, 10:21

Bambusove ponozky som si tiez kupil, neviem, aky je tam obsah bambusu, listok z nich som zahodil.
Ale ked som ich opral a hodil na susiak a zistil som, ze sa susia neskutocna dlho. :(
Takze na sportove aktivity alebo na dlhsiu turistiku? Ani omylom... :twisted:
Obrázok užívateľa
Bobor
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 07 Feb 2011, 08:58
Bydlisko: Tam kde zložím hlavu
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod fybys » 22 Jún 2011, 08:26

Ja na ne nedám dopustiť, ale netreba si kupovať z toho telefonického predaja, ale od iných výrobcov, výrobca v Kováčovej pri Zvolene, môj muž už na nohy iné nechce a kupujem ich celej šírej rodine. Vydržia veľmi dlho, nezoderú sa tak ľahko, sú mäkučké, priedušné, nesmrdia v nich nohy a to fakt, niektorí šialenci v nich vydržia aj týždeň :-), netlačia a určite sú vhodné aj na športovanie, môj muž robí aj skialp a má ich vždy. Majú zosilnenú pätu a špičku, no sú skrátka úžasné a periem ich dosť často a vôbec neschnú nejako extra dlho.
fybys
 

Re: Bambusové ponožky

Poslaťod Legil » 28 Júl 2011, 15:15

Este minuly rok na jar som jedny bambusove ponozky znacky wox kupil v Berg sporte v KE. Vraj noha bude v suchu a nebudu otlaky. Tak take otlaky a taku mokru nohu som este nemal. Mal som vtedy na ture len tieto na nohach a poloninu Boržava som skoro presiel nakoniec na boso. Nebral som si na turu nahradne ked ich v obchode tak vychvalovali. V topankach sa mi na nich po necelom dni urobila diera. Dieru som zasil a pouzivam ich teraz v chladnejsom pocasi do spacaku na noc. Takze ja bambusove ponozky - nie :-(
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Ponožky

Poslaťod carlos9780 » 16 Nov 2011, 14:15

Tiež som bol názoru že ponožky ako ponožky,dovtedy kým mi žena nekúpila v lidli trekove,tuším stáli 3e :) .Po výstupe na bystré sedlo za soliskami som pochopil čo sú to trekové ponožky,žiadne otlaky,daleko suchšia noha celkovo lepší pocit z výletu ked neriesite bolavé nohy.Teraz sa obzerám po nejakých značkových(inak na tie z lidla nemôžem povedať krivého slovka)
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron