Noze Fallkniven

Témy o nožoch

Noze Fallkniven

Poslaťod Fallkniven_S1 » 08 Sep 2010, 22:36

Co poviete na tieto noze? Ja som si po dvoch rokoch vyberania a skumania kupil fallkniven S1 a som uplne nadseny. Noz som dostal s kozenym puzdrom ktore perfektne sedi. Noz bez zaistenia v nom drzi tak ze aj pri otoceni o 180 stupnov nevypadne aj pri prudkom trhnuti. Cepel je s ocele VG10 je laminovana a je krasne vydno na vybruse ako tvrde jadro obopina huzevnate telo noza. Noz hned po kupe holi chlpy na ruke a reze papier ako noznice. Na fore knife cz chlapik rozpraval ako rozsekol 12-tku klinec a na nozi to zanechalo len smuhu ktora po pretiahnuti na brusnom kameni okamzite zmizla. Prikladam video s youtube kde chlapik robi test tohoto noza konkretne sa jedna o A1 ale je to presne ta ista ocel len vecsie vyhotovenie. http://www.youtube.com/watch?v=VleFUGJNAYE . Pripominam ze je to test destrukcny takze nakoniec povolit musi kazdy, jedna sa len o to ako dlho vydrzi. Mna osobne zaujalo to ako sa chlapik poztavil na noz zakliesneny v dreve pohupoval sa na nom a noz drzal. Myslim ze tieto noze aj ked su vo vyssej cenovej kategorii radov 150 az 200 eur stoja za to a su jedny s najlepsich na bushcraft alebo survival activity a podobne zalezitosti. Cakam na vase vyjadrenia :-)
Fallkniven_S1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 04 Sep 2010, 20:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod stonewall » 08 Sep 2010, 22:54

S1 mám aj ja a je to fajn nôž aj ked ho už velmi nepoužívam ale s tou odolnosťou je to asi nie také isté s tým klincom som to čítal aj ja ale tiež tam niekto písal že A2 vyštrbil pri porcovaní ryby a ten istý človek písal že sa fallkniven stavia negatívne k reklamáciám ,ale ako hovorím S1 mám celkom rád a mám snou len dobré skúsenosti
Obrázok užívateľa
stonewall
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:52
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod sally » 08 Sep 2010, 22:56

Súhlasím s chválou na Fallkniveny. No nie sú to najlepšie nože na bushcraft a zálesáctvo - neexistuje najlepší a dokonalý nôž :wink: No jeden F1 máme v rodine (brat) a vrámci partie majú chalani A1 a všetci sú plne spokojní. Jediná chybička krásy sú kydexové púzdra - nôž v nich nie je pevný a "žblnkoce" v puzdre.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod joche » 08 Sep 2010, 23:18

Mam A1 a som velmi spokojny, podla mna je to velmi dobry noz do nepohody. Este si planujem kupit F1 na jemnejsiu pracu. Fallkniveny odporucam!
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Fallkniven_S1 » 09 Sep 2010, 02:01

sally píše:Súhlasím s chválou na Fallkniveny. No nie sú to najlepšie nože na bushcraft a zálesáctvo - neexistuje najlepší a dokonalý nôž :wink: No jeden F1 máme v rodine (brat) a vrámci partie majú chalani A1 a všetci sú plne spokojní. Jediná chybička krásy sú kydexové púzdra - nôž v nich nie je pevný a "žblnkoce" v puzdre.

No preto som povedal jedny s najlepsich urcite na spici je skupina dobrych nozov. K tomu puzdru nezazil som ine nez kozene ale s kozenym som spokojny. Inak myslim ze nerobia kydexove puzdra ale zytelove ale velmi sa mi nepacia koza je predsa koza. Na druhej strane plast nepodlieha aj pri tych najhorsich podmienkach skoro vobec rozkladu takze je to na povazenie ale ja som ochotny za ten luxux koze s casu na cas vymenit kozene puzdro za nove :)
Fallkniven_S1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 04 Sep 2010, 20:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod sally » 09 Sep 2010, 11:28

fallkniven_S1: je možné, že sú zytelové, vždy mi zytel a kydex splývali ako ten istý materiál - "také to čierne umelohmotné puzdro" :lol: (teraz ma počuť môj profesor organickej chémie...) Plne súhlasím, že koženému puzdru sa nič nevyrovná. Na S1 máš puzdro s klipom alebo v ňom nôž drží len samosvornosťou puzdra?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Trenkinen » 09 Sep 2010, 13:36

Vlastnim F1 s plastovym puzdrom. S nozom aj s puzdrom som zatial velmi spokojny (napriek vlastnosti Fallknivenov - nielen F1 ? - vylamovanie mikrozubov na ostri a skrabance na cepeli pri beznom pouzivani)
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod bertold8 » 12 Sep 2010, 20:56

Pridavam se k vlastnikum F1. Nuz je to festovni, dobry material cepele. Mne moc nevyhovuje rucka, mam radeji buclatejsi tvary. Na nektere ukony bych ocenil o 1-2cm delsi cepel. Celkove ale spokojenost a na rozdelani ohne a nejake to rezeni je to vicenez dostacujici
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod zt0350 » 18 Sep 2010, 23:20

tiez som sa stal spokojnym majitelom F1tky sice nie fungel novej ale aj tak som spokojny aspon sa nebojim jej dat zabrat :P ked bude cas urobim a hodim sem nejake foto
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod ZLOjasna » 26 Sep 2010, 21:04

ja mám tiež F1 v koži, ale chcel by som kydex ala RAT cutlery, neviete poradiť kto to vyrába???
radšej pomaly za cieľom, ako rýchlo za ostatnými
Obrázok užívateľa
ZLOjasna
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Júl 2010, 13:29
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod spartan » 26 Sep 2010, 21:40

ZLOjasna píše:ja mám tiež F1 v koži, ale chcel by som kydex ala RAT cutlery, neviete poradiť kto to vyrába???


Ja uz som ich zopar "upiekol" okrem F1 mam aj na ENZO a Izulu. Pozriem ci mam nejaky kydex a mozme sa dohodnut. Na ukazku pripajam nizsie foto mojho puzdra.
Tek-lok bohuzial k dispozicii nemam, ale da sa spravit aj klasicka spona z kydexu, ktora sa priskrutkuje k puzdru a plni rovnaku funkciu, len sa neda rozoberat, ale to sa neda ani kozene puzdro. Pri kydexovych puzdrach vsak treba ratat s tym ze sa sem tam dostane necistota dnu a 420 ocel sa lahko poskriabe. Ale to uz si asi zistil pri umyvani obycajnou kuchynskou hubkou :D
Ked tak ma kontaktuj cez SS.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Mamarcel » 14 Feb 2011, 20:00

Dnes mi prisla F1 s kozenym puzdrom. Na prvy dojem posobi skutocne masivne na taku malu kudlu, je vidiet ze vela vydrzi, ma super rezivost uz sa neviem dockat kedy ju vyskusam v terene naplno. Zatial som velmi milo prekvapeny :D . Viac o tom potom :lol: a iba za 90 eur :wink:
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod joche » 14 Feb 2011, 21:37

Mamarcel píše:Dnes mi prisla F1 s kozenym puzdrom. Na prvy dojem posobi skutocne masivne na taku malu kudlu, je vidiet ze vela vydrzi, ma super rezivost uz sa neviem dockat kedy ju vyskusam v terene naplno. Zatial som velmi milo prekvapeny :D . Viac o tom potom :lol: a iba za 90 eur :wink:


Skade si kupoval?
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Mamarcel » 14 Feb 2011, 21:48

:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod joche » 14 Feb 2011, 21:53

90 eur s postou? To je potom celkom dobre :D. Ja som kupoval z druhej ruky ale tiez som spokojny.
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Ďalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia