Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozofii..

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod sally » 23 Nov 2011, 10:17

whitedeath:

konanie v protiklade k pudom i logike = žena sa zaľúbi a vydá za človeka, ktorý je chrapúň, chronicky nezamestnaný, bije ju... Alebo aj taká materinská láska, veď je to prudko nelogická vec! :mrgreen: Matka dieťa odrodí, dá mu základnú výbavu do života (výchova...) a pápá. (to vraví logika - žiadne sebaobetovanie ako je bežné v tomto prípade logika nepripúšťa)

Duša - OK, tak keďže podľa teba nemáme dušu, čím sa líšime od zvierat? Líšime sa od nich vôbec? :mrgreen:

Prečo by mal byť človek od narodenia zlý? Odkážem ťa na prax: najviac šikany si človek zažije na základnej škole. Z praxe (vedúci na táboroch) ti môžem povedať, že najviac kruté sú malé deti (počnúc upaľovaním mravcov lupou cez rozbíjanie vajec vtákom až po topenie mačiek, šikana...). Čím sú staršie a "vychovanejšie," tým sú u nich tieto negatívne prejavy slabšie.

Prečo ľudská spoločnosť smeruje k úpadku? Som tu na svete len 23 rokov (skoro 24) a už za tú dobu keď porovnám svet okolo seba, správanie sa ľudí k sebe navzájom vo všeobecnosti a správanie sa štátov ako takých, tak mi to z toho vyplýva. Ako dieťa som vybehol s kamošom na celý deň preč, túlali sme sa lesmi, cez dediny...a nikomu to nevadilo. Dnes to rodičia deťom nedovolia, lebo sa o ne boja (zrazí ich auto, znásilní úchyl, tetanus, žltačka, ufóni...). Ako malí sme po sebe strieľali guličkovkami pred prezidentským palácom v Ba, skús to spraviť dnes :twisted: Ako menší si pamätám na pekné a POUČNÉ rozprávky v TV a rádiu, dnes deťom vymývajú mozog totálnymi <i>...

To mi tak teraz ráno napadlo. Čo si o tom myslíš?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod juraj1974 » 23 Nov 2011, 10:44

Ja som uz napisal ze ohladom hlbokych myslienok uz reagovat nebudem ale toto sa tyka upadku. Kto chce nech si to precita a kto nie tak ten tiez. Padneme pekne na hubu. A ked sa to vsetko stane tak my ,,vyvoleny " vieme kde sa mame stretnut... :wink: :camp:

Kód: Vybrať všetko
http://www.ulozisko.sk/460580/UPADOK.pdf
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod Bacil » 23 Nov 2011, 10:48

Deti sú myslím "kruté", lebo nevedia, že kruté sú - nevedia, čo činia - pálenie a podobné veci sú zväčša experimenty, pokusy a zábava...až keď ich život naučí, že sú aj nezvratné záležitosti - keď stratia niečo/niekoho blízkeho - tak sa naučia úcte k životu...
...napríklad som absolútne nevnímal hrôzy vojny keď nás o nich učili v škole - teraz, keď dobrovoľne sa venujem histórii, mám rodinu... si uvedomujem, ako málo stačí k tomu, aby som o ne prišiel - veľakrát len úplným sprostým rozhodnutím dákeho blázna - a tragédia je, keď to dostaneš sám príkazom, lebo...! (tie tri bodky sú napr: strana rozhodla, verejný záujem, lebo boh prikázal...atď)
Howgh
...chlapi, poďme radšej opekať slaninu a jablká... :wink:
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod whitedeath » 24 Nov 2011, 01:21

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:02, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod dodo » 24 Nov 2011, 05:20

Chalani-cely problem je v tom,že ste mladi,a stale potrebujete niečo riešit,bojovat za svoje nazory(keby len svoje!),a vnucovat svoju "pravdu" inym aj za cenu vlastneho zhovadenia na verejnom fore...
Najsmutnejšie na tom je,že ste ludia,ktori maju radi prirodu,a pobytom v prirode by ste mali mat vyčistenu a otvorenu dušu,srdce,alebo kto čo mate...
Bol by som rad,keby sa nikto konkretny necitil dotknuty mojim tvrdenim,ale prečitajte si svoje reakcie,a s odstupom času si ich vyhodnotte.
Učte sa tolerancii,pokore,ale nenechajte sa zotročit nikym a ničim-les nam k tomu pomahaj!
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod juraj1974 » 24 Nov 2011, 10:36

[quote="dodo"]Chalani-cely problem je v tom,že ste mladi,a stale potrebujete niečo riešit,

Kamo a za toto ti dakujem. :yees: Neviem co pijes ale ak pojdes okolo šenku tak si pusti na nase zdravie NA ZDRAVIE NAS MLADYCH...... Obrázok
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod lynx » 24 Nov 2011, 15:34

dodo: Preco vnucovat svoju pravdu ? su tu argumeny a protiargumenty a furt dookolaa, nikam to nevedie to je svata pravda, ale to neznamena, ze teraz budem napr. Juraja alebo whitedeatha ignorovat, apod. Ano, uz poznam ich nazory co sa tyka viery a filozofie,... a to je vsetko, moj pohlad na nich sa nezmenil. Koniec koncov to nema nic s bushcraftom, o ktorom toto forum je...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod rkw » 09 Mar 2012, 19:52

kamos kamil ma podla mna pravdu a mislimsi to aj ja nic stoho neni niecim podlozene takze podla mna dovi dopo ale mam vela kamosov krestanov tak si nemislite ze som radikalista
:)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod jura_czech » 21 Máj 2012, 23:09

Hoši a dámo, dnes jsem se dostal až na tohle téma a hned si vzpomněl na debaty ve školních letech u piva v hospodě.... Začlo se školou, přešlo se na ženský a skončilo debatou o Bohu a životní filozofii. O sobě řeknu jen to, že jsem křesťan, který se neztotožňuje s bláboly o neomylnosti papeže apod. Jsem křesťan-kreacionista, takže moje pozorování přírody je o poznávání a obdivu božské tvůrčí geniality. Ježíše Krista nepovažuju jen za učence, jak zde někteří uvádí, ale já ho považuju za osobního spasitele každého, kdo o to stojí. Víc si doufám budeme mít možnost říct někde večer v lese u ohně na nějakým srazu.
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod rafoo » 22 Máj 2012, 14:47

A čo myslíš pod neomylnosťou pápeža?
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod juraj1974 » 22 Máj 2012, 20:28

Asi si podla mna nepochopil jeho slova. Jura chcel tym povedat ze tak ako krestania veria ze papez ma vo vsetkom pravdu aj ked vsetci vedia ze ju v niektorych pripadoch nema tak sa prave k tejto klauzule on vyjadril podla svojeho vedomia a svedomia tym ze ma boha vo svojom srdci a nie na papezskom stolci ktory je podla krestanov jeho predlzena ruka....
Alebo inak. Jedna vec je viera ktoru kazdy ma a kazdy ju ma v nieco svoje a druha je nabozenstvo co uz je o niecom inom....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod whitedeath » 22 Máj 2012, 21:14

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:01, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod jura_czech » 22 Máj 2012, 21:14

Rafoo:
Ocituju wikipedii:
"Papežská neomylnost je v katolické teologii dogmatem, které tvrdí, že papeži coby římskému biskupovi přísluší neomylnost, „když s konečnou platností vyhlašuje nauku o víře a mravech jako nejvyšší pastýř a učitel všech věřících křesťanů, který své bratry povzbuzuje ve víře“ (Druhý vatikánský koncil, Lumen gentium 25)."
Prostě pro mě je papež jen člověk, který je jako každý jiný omylný a nespravedlivý - viz. Bible, která říká např. že: "Nikdo není spravedlivý, není ani jeden." Já jako křesťan odmítám poslušnost papežské autoritě, pro mě je jedinou autoritou Bůh - Otec, Ježíš Kristus a Duch svatý. Odmítám k tomu přidávat cokoliv navíc, než obsahuje Bible.

EDIT:

@Juraj1974, Ještě jsem chtěl říct, že křesťan není automaticky katolík - jsou spousty těch, co uznávají jen učení dle Bible a ne interpretovaný a překrucovaný výklad nějakou "neomylnou autoritou"
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod sally » 22 Máj 2012, 23:03

Dovolím si podporiť jura-czech: ja som evanjelik (protestant), hlásim sa ku kresťanstvu (evanjelici sú kresťania) a v našom učení nič o pápežskej neomylnosti nemáme, lebo my nemáme ani pápeža :) :mrgreen: V tomto sa mi veľmi páči to, čo nás učili na kurze Pathfindera: hľadanie Boha a jeho komunikácie s nami v prírode. Zaliezť aspoň na hoďku, dve, do lesa a skúmať, čo nám v ňom vraví. :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sviatok "dušičky" a debata o viere, náboženstve, filozof

Poslaťod stormmast3r » 22 Máj 2012, 23:19

Ja ako katolik naopak verim v neomylnosť pápežského úradu (nie pápeža ako človeka). "Neomylnosťou" chápem to "posledné slovo" potvrdzujúce definitívnu platnosť vyhlaseni Cirkvy vo vážnych veciach náuky alebo mravov, napríklad pri potratoch, antikoncepcie atď.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron