pomoc s otváračom

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

pomoc s otváračom

Poslaťod onebadboy » 16 Jún 2011, 18:21

kúpil som si príborovú sadu aj s otváračom a priznám sa, že ten otvárač vôbec neviem efektívne použiť, preto vás prosím o radu. Prikladám aj foto konkrétneho otvárača, verím že ho určite mnohí majú vo svojej výbave a veselo ho používajú. Netuším ako využiť ten malý hrot na konci otvárača, ale určite tam nebude len tak :roll: Vopred ďakujem za odpovede... :yees:
http://imageshack.us/photo/my-images/197/imag0411a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/534/imag0410a.jpg/
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod Hunter88 » 16 Jún 2011, 20:49

Tyy moj boh :D To vidim prvý krat . . . Keby sa to vyrovna. . . . mozno to mala byt vytlicka :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod Joda » 16 Jún 2011, 21:04

Nevím jak poradit aby ti to nezkazilo radost z nové věci nebo abych nebyl moc krutý.... prostě to vem a hned to zahoď :mrgreen: pořiď si starou hlníkovou lžíci - víc nepotřebuješ
jinak podle obrázku bych soudil.. že tu kravinu co si zakružkoval zahákneš za venkovní okraj konzervy.. a to delší do ní vrazíš.. no a tak postupuješ... ale možná to říkám blbě protože to nemám v ruce a nemohu si to osahat :)
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod onebadboy » 16 Jún 2011, 22:26

yodaaaaaa :mrgreen: presne tak som to aj skúšal, ale mne osobne sa to tak nepáčilo, poškodzovalo to vonkajší okraj konzervy, ale možno som len perfekcionista :lol: inak ďakujem a ak by mal niekto know how, sem s ním... :yees:
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod Kapo » 19 Jún 2011, 19:19

Ono samota, hlad, jediná konzerva a onen otvarák, a zvládneš to hravo. /podobne sme kedysi začali loviť mamuty..... :mrgreen: /
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod marian160 » 22 Júl 2011, 13:26

Ten otvárač vyzerá podobne ako otvárač na starých britských armádnych nožíkoch
alebo aj súčasných jachtárskych nožíkoch ale nikde som nenašiel nejaké video alebo fotky použitia.
Prílohy
yacht.jpg
army knife.jpg
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod onebadboy » 26 Júl 2011, 17:30

hmm, myslím že sme bližšie k odpovedi, tak snáď sa niekto nájde, kto to nám (mne) ozrejmí... :yees:
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod carlos9780 » 27 Nov 2011, 14:51

Postup otvárania je presne taký ako ti to opísal Joda,myslím že som tu somarinu už v ruke mal-alebo niečo obdobné,a rýchlo som som ju z nej aj pustil,dôvod bol jednoduchý-konzerva po zásahu tohto zázračného prístroja vypadala ako plechovka od piva ponechaná na dialnici :mrgreen: ale možno som bol len ja gramblavý :roll: ....alebo že by tá plechovka :-k
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod sanjuro » 29 Nov 2011, 18:28

Tu sadu co si si kupil je bud origo nemeckeho Bundeswehru alebo je inspirovana ich priborovou sadou. Otvarat tym otvaracom je skutocne tazke a teraz to ber skor ako humor aj sami Nemci radsej presli na stravu v terene, kde nemusia ten otvarac pouzit :D - 4:20 minuta
http://www.youtube.com/watch?v=RumKYM4h ... re=related
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod onebadboy » 22 Dec 2011, 13:45

sanjuro :D o.k. ten zázrak teda využívať nebudem, nevadí mi to, len som sa chcel obohatiť o nové zručnosti... thanx for all :yees:
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod radeton » 28 Jan 2012, 18:09

Jeden typ ako otvoriť konzervu v prírode keď nemáš nič vo vrecku iba tú konzervu. Nájdi si niekde kus plochej rovnej horniny (skaly) a proste uchop pevne konzervu do ruky a šúchaj po povrchu skaly tou časťou konzer.kde je vlastne zafalcované víčko.(niektoré konzer.majú spodok oblý).Po čase sa to pekne po celom obvode predere a vrch pekne odpadne ako po zásahu otvaráča :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod sally » 28 Jan 2012, 20:19

Ten otvárak z britského noža je robený na OKRÚHLE konzervy only. Otvárajú sa zvonka pod viečkom - ten bodec za zapichne dnu a postupne sa "odreže" horná časť konzervy. :camp: Na jednom trampe sme to skúšali s origo britským nožíkom a fungovalo skvele, žiadne deformácie plechovky. A borec bol ten, kto s tým dokázal otvoriť oválnu konzervu rybičiek :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod macakv » 28 Jan 2012, 20:33

Ako návod to nieje špatné,ale taká malá poznámka.....videl si už bushcraftera bez noža?......ja nie
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod sally » 28 Jan 2012, 21:51

macakv - to si myslel pre mňa lebo radetona? Lebo jeho spôsob núdzového otvárania konzervy sa mi páči - niekedy vyskúšam :yees:

Radeton - máš na mysli šúchať po kameni tým "zlisom" alebo čím? Hornou hranou konzervy?

Na druhej strane - ak má niekto vo vrecku akýkoľvek nôž, tak otvoriť konzervu nemôže byť problém :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: pomoc s otváračom

Poslaťod Legil » 28 Jan 2012, 22:10

radeton píše:Jeden typ ako otvoriť konzervu v prírode keď nemáš nič vo vrecku iba tú konzervu. Nájdi si niekde kus plochej rovnej horniny (skaly) a proste uchop pevne konzervu do ruky a šúchaj po povrchu skaly tou časťou konzer.kde je vlastne zafalcované víčko.(niektoré konzer.majú spodok oblý).Po čase sa to pekne po celom obvode predere a vrch pekne odpadne ako po zásahu otvaráča :wolf:


Raz som takto otváral konzervu aj ja.
Stratil som nôž a napadlo ma, že v Bulharsku sme takto robili z mušlí prívesky ...
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Ďalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť