Predajne s bushcraft sortimentom

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod finn » 17 Nov 2011, 11:24

Ak admini schvalia zalozil by som rad toto vlakno ako info o predajniach kde sa co to da kupit pre nas "zivotny styl" - bushcraft.
Neberte to ako reklamu, ale ako rychly zdroj informacii pre nakupy a moznost osahat nieco co sa da potom kupit lacnejsie :twisted: . Ak ste proti, alebo sa to neujme prosim DEL. Ak tu nieco take existuje prosim o PRESUN temy.

v Trnave v OC MAX otvorili novu predajnu s baterkami, nozmi a prislusenstvom. Znacky Vinox, Mikov, Ka-bar, Fallkniven, Enzo + rozne brusne nastroje, keramika, diamant, vodne kamene, systemy Lansky.

Maju to dvaja chalani, jeden je z Dojca a druhy z Novych Zamkov, mozno su tu medzi nami a povedia nam viac, alebo nam poskytnu nejaku tu zlavicku. :camp:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod juraj1974 » 17 Nov 2011, 12:19

Mozno sa mylim ale ak dobre citam tak ten shop je skôr zamerany na knife a prislusenstvo ako na bushcraft... Aj ked skoro kazdy lesny druh v ludskej kozi ten svoj ma pri sebe....
Mne vlakno vobec osobne nevadi a pripajam sa k myslienke. Bolo by dobre podelit sa o šopy kde sa da kupit to co je vhodne do lesa od vybavy vystroje az po rôzne malickosti ktore sprijemnia pobyt v lese. Ja osobne najviac na nakup pouzivam eBay a slovenske army šopy kde sa da prist k celkom slusnemu obleceniu za prijatelne ceny.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod sally » 17 Nov 2011, 22:18

Po pravde som takúto tému chcel včera založiť, no akosi som na to pozabudol :yees: Podľa mňa skvelá myšlienka.

V Ba mám skúsenosti s nasledovnými predajňami:

Muničák na Vazovovej: nie sú tam predavači, ale podávači. Hlbšia "zasvätená" debata s nimi je prakticky nereálna (výnimka - predavač s čírom).
Hudysport na Miletičovej, vedľa Štatistického úradu: kvalifikovaná obsluha, nie moc veľký sortiment.
Hudysport na Obchodnej: kvalifikovaná, no nie moc priateľská obsluha, mal som pocit akoby mi naznačovali: "čo tu chceš?" Veľký výber, celkom vysoké ceny. Malý výber topánok (pre naše použitie).
Alpinus v Tatracentre na Hodžovom nám.: maličká predajňa, nabitá tovarom. Celkom slušný výber topánok a batohov + doplnky.
Trekland na Vajanského nábr.: Asi jediný obchod, kde sa dajú kúpiť batohy Treksport.
Tatrasport na Kollárovom nám.: Majú spacáky Husky a veľmi dobrý výber topánok (majú jedny fantastické Planiky :-k )
Trekland v Auparku: veľký sortiment oblečenia a topánok
Outdoorer sport fashion: pracujem tam :yees: Pre naše potreby máme topánky od HanWag a Meindl. Oblečenie hlavne TNF a Pinguin. Ak tam pôjdete, dajte mi najprv vedieť cez PM, aby som tam bol (nemám službu každý deň).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod Pája » 18 Nov 2011, 00:57

Upřímně, pro naše potřeby v originálním znění na území bývalé ČSR hádám není žádný obchod. Protože kdo tu potká obchod typu Green Man Bushcraft nebo Ray Mears Shop? Spíš to bude náhodná kolaborace vybavení z outdoor shopů, nožířství a řemeslnických potřeb, armyshopů a krámků typu drakkaria.cz nebo fantasyobchod....

Ale ať nejsu úplně OT, tak já mám dobré zkušenosti s General army z Frýdku-Místku. Mají aj e-shop na adrese http://army-shop.cz. No a nářadí jsem pořizovala třeba u Michala Molína na http://michalmolin.cz.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod kowo » 18 Nov 2011, 14:07

nazdar . neviete mi poradit kamenny obchod kde by som si mohol kupit hodinky znacky wenger? potrebujem ich mat v ruke a az potom kupit. presiel som Zilinu a nikde ani stopa..spasíba
http://www.inhodinky.sk/product_info.ph ... s_id=12343
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod Legil » 18 Nov 2011, 15:10

V Košiciach otvorili AUPARK - ani tam nechodte, ak chcete nieco do lesa ...
Je tam len Bushman, Alpine Pro, Exisport, a aj ine nezname ale ... jednoducho bieda ...
ak chcete nieco kupit ani tam nechodte. Ja som zhanal navleky na nohy - na turistiku.
Obchodak velky ako diva s...a ale nemaju nic ,, pre nás,, :(
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod kowo » 18 Nov 2011, 15:39

v Ziline je predajna s nazvom Dobrodruh.zamerana na army veci, prezitie a vsetko s tym spojene.ale skor to je ten army shop ale ma tamsekery noze pilky, plachty atd atd. chlapik v predajni "majitel" je komunikativny, poradi .len horsie je ze ked nieco nevie tak si vymysli, ako mne nedavno rozpraval, na co je na nozi uton to cislo 007, 006 atd..ale je mily a ochotny a to je hlavne ved zase nemoze vediet vsetko ze?
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod rafoo » 18 Nov 2011, 21:35

hej len v dobrodruhovi maju truchu premrstene ceny
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod Goose » 19 Nov 2011, 20:17

kowo píše:v Ziline je predajna s nazvom Dobrodruh.zamerana na army veci, prezitie a vsetko s tym spojene.ale skor to je ten army shop ale ma tamsekery noze pilky, plachty atd atd. chlapik v predajni "majitel" je komunikativny, poradi .len horsie je ze ked nieco nevie tak si vymysli, ako mne nedavno rozpraval, na co je na nozi uton to cislo 007, 006 atd..ale je mily a ochotny a to je hlavne ved zase nemoze vediet vsetko ze?


Áno, Dobrodruh je v ZA zaujímavá predajňa. Poloha priamo v centre. Predávajúci (asi majiteľ?) je tam stále ten istý - naozaj komunikatívny, rád poradí, práca ho baví. Len naozaj tie ceny sa mi zdajú dosť vysoké, ale záleží čo zháňaš..možno nájdeš aj dobrú cenu. Každopádne - ak budete v ZA, treba pozrieť a urobiť si vlastný názor.
Goose
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 02 Júl 2011, 10:04
Bydlisko: Martin, MT, SVK
Dal Ďakujem: 43 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod mipa » 19 Nov 2011, 20:31

Ano v Dobrodruhovi (Žilina)je predavajuci majitel, je pravda, ze obcas si trosku povymysla, ceny ma dosti premrstene, ale kupil som tam pred nejakymi rokmi bundesweracke kosele za celkom slusne ceny, zda sa mi okolo 250 Sk (rok2002?). Cize niekedy sa tam asi da natrafit na lepsie ceny .... snad
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod Panters » 01 Dec 2011, 23:05

Žilina Predmestká 24 ARMY SHOP PANTERS vedľa je krčmička ARMY PUB .Sortiment obuv Magnum, odevy a vybavenie Helikon, okuliare Wileyx , nože Gerber a veľa iných drobností na survival.
www.panters.sk
Panters
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 25 Júl 2010, 23:12
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod lynx » 02 Dec 2011, 20:39

Kosice - Berg Sport - Hlavna (40 tusim) -> podla mna super (nielen) outdoorovy shop s dost velkym vyberom. Ceny su roznorode, niektore veci maju predrazene, ale najdete aj super ceny. Dokonca som zistil, ze maju aj stranku: http://www.bergsport.sk/
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod kowo » 15 Aug 2013, 19:06

COMMANDO
Staronova vylepsena predajna prestahovana do Obchodneho centra MAX v Ziline. Dobry vyber nozov aj od firmy Mora atd. Skuste si kliknut aj na www.commando.sk
Mne osobne sa celkom pozdava.
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predajne s bushcraft sortimentom

Poslaťod Tito » 16 Aug 2013, 19:24

Comando ma predajnu aj v presovskom Max-e. Velmi dobry vyber veci. Odporucam.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x


Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia