Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod kenaiwolf » 07 Dec 2010, 22:35

Hypoteticka otazka:
Zaujal by vas lesny priestor v ktorom mozete robit prakticky co kolvek v sulade s obnovitelnymi zdrojmi, napr. lov drobnej zvery, zakladanie taborakov, stavba pristreskov, vsetko co vidite vo filmoch o bushcrafte.

Ak by vam nikto taky priestor poskytol, aka by bol pre vas priatelna cena pobytu na den?
Aka by musela byt min plocha ?
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 07 Dec 2010, 22:57

Nie.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod Michal » 07 Dec 2010, 23:23

Lakava myslienka:D Podla mna by sa cena by sa mohla odvijat v zavislosti od toho, co ktory clovek spotrebuje. Ak chce full servis (drobna zver a sekat stromy) nech je to drahsie, ak len prespat + nejake popadane drevo zase lacnejsie :)

O cene nemam predstavu, urcite sa bude odvijat od velkosti plochy, ktora bude vyhradena a zbytocne tu postnut konkretnu ciastku je volovina :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod stormmast3r » 07 Dec 2010, 23:47

Prečo platiť za niečo čo môžeš mať zdarma. Samozrejme tým myslim Linux OS :lol:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod sally » 08 Dec 2010, 01:55

Už to tu bolo spomenuté - taký priestor naráža na problém, že väčšina ľudí radšej podstúpi riziko a niečo si upytliači "na čierno."
Pre mňa je myšlienka takého "areálu" (rozumej, veľký kus lesa) lákavá a dal by som sa na niečo také zlákať. Jeho hlavné využitie, resp. prínos by som videl hlavne v legálnom love malej zveri a rýb - všetko ostatné je u nás v prírode viac/menej legalizované. Realizáciu by som videl najskôr ako povolenka: zaplatím firme nejakú čiastku a dostanem papier, že v tom a tom lese môžem ľubovoľným spôsobom (pasce, oštep, nič na čo treba zbroják - nechcem tam chodiť v nepriestrelnej veste) loviť takú a takú zver a ryby po istú dobu (2-3dni). Tých povoleniek by sa na na jedno časové obdobie (teda na ten istý víkend) vydávalo len obmedzené množstvo, aby sa zabránilo preľudneniu lesa.

Obrovský potenciál vidím najmä vo "vyskúšaní si na živo," lov zveri, jej spracovanie a zjedenie súkromníkmi ale aj firmami, ktoré sa venujú výcviku survivalu.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod Snypo » 08 Dec 2010, 11:58

Pre väčšie akcie,kde sa stretne zopár ludi v rámci SR,tak vidím potenciál tejto myšlienky.Veľmi dobré ak che mať človek pokoj od polovnikov,lesnej straze a podobne. Inak ja osobne takyto priestor nepovažujem za potrebný.V princípe môžeš robiť v bežnom lese všetko okrem lovu zvery a par dalsich cinnosti.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod Skafto » 09 Okt 2011, 18:06

areál plný pascí...myslím,že pri nedisciplinovanosti ľudí,ktorú vidieť denno denne by to skončilo asi takto a nakoniec by človek mal problém prejsť pár metrov po lese a neprísť k úrazu...
Obrázok užívateľa
Skafto
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18 Aug 2011, 10:41
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod creobroter » 05 Dec 2011, 23:22

neda mi nereagovať aj ked je to stara tema

drahy zakladatel temy je velmi smutné, že chceš zarábať na niečom tak prirodzenom ako je bushcraft-zálesáctvo
moje otázky na teba: to, že ti patrí kus lesa neznamená, že ti patrí všetko, čo sa tam hýbe, takže čo by sme v tvojom lese lovili?
: už máš predstavu, koľko by si si odo mňa vypýtal, keby som dostal chuť isť sa vyspať do tvojho lesa?

:roll:
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod mihal » 06 Dec 2011, 00:43

nemám pocit že to myslel takto... žial žijeme v dobe kedy uloviť si v lese/rieke večeru je pytliactvo, taborenie a rozkladanie ohňa ztínanie stromov.... a tam by to všetko šlo. nestotožnujem sa s platením ale myslel to na hypotetickej báze a tým aj začal.
poznám farmu nedaleko galanty, chovajú tam zver, ak si chces zaloviť/zapolovať kúpiš si od nich niekde ju vypustia a ty si ju možes uloviť, lukom puškou, oštepom... je to na tebe nemusíš byť polovník. čo si pamatám ceny tak bažant, kačica 400sk muflón, srnec až 5000sk... ak ti ujde tvoja smola. vstupné by som videl práve koli zveri a udržiavaniu lesa.
ale tým by z toho bola eventova akcia
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod creobroter » 06 Dec 2011, 09:50

ja tomu aj tak celkom nerozumiem,
na jednej strane je tu obširna tema, ako si vážiť prírodu,
potom tu vznikne tema areal pre likvidaciu vopred kupeneho zvierata,
neni jednoduchšie si vziať jedlo so sebou do hory?
nikto z nás nie je odkázany na lov divých zvierat, tak načo to robiť? len aby som si vyskúšal pascu? to je uplne chore chlapci
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod mihal » 07 Dec 2011, 00:44

je, ale je to jediná možnosť ako si to legálne vyskúšať/natrénovať/zažiť- pre bežného smrtelníka. aj do slovenského raja vyberali vstupné a ani si sa tam nevyspal :D
ale aby som odpovedal aj na povodnu otázku, nie mňa by nezaujal.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod juraj1974 » 07 Dec 2011, 10:25

No neda mi. Priklanam sa k zamrznutemu bratovy. Podla mna napisal asi to co by som napisal ja. Ja chodim (chodil som) lovit lukom za poplatok do revirov kde je to povolene hlavne do zahranicia. Moj jeden negativny zazitok co som zazil a doteras ma mata bol ked sme dostali suradnice miesta kde sme mali mat srnca. Ziadne stopovanie ziadna cakana ziadne sledovanie terenu... :roll: Najhorsie na tom bolo ale to ze paralelne s nasim smerom po hrebeni siel gazik ktory tesne pred dohodnutym cielom otvoril zadne dvre a doslova z tade vykopli srnca ktory mal byt ako nas ciel.... Nikdy viac! Otocil som sa a pockal som na dohodnutom mieste na kolegov tak isto znechutenych ako ja.
Prave pre toto sa pozeram na tuto temu tak isto ako bratm.... Ak niekomu patri kus lesa neznamena to ze mu patri vsetko v nom. Lesne cinnosti sa vzdy daju riesit bez toho aby som za to musel platit. Aspon v lokalitach kde sa vyskytujem ja. A ak niekto bude chciet a bude mat chut sa nieco naucit z cinnosti ktore ovladam napr. ja tak mi bude potesenim s nim ist do lesa a stravit tam pohodovy cas. Urcite nikto nieje dokonaly a kazdy ma tomu druhemu co odovzdat. A zadarmo...
Nie kazdy lesny dvojnohy tvor musi po prichode pod stromi hned zakladat ohen x-sposobmi. Vytat pol lesa aby staval zrub alebo pristresok. Ide o uuuuplne nieco ine. Ide o vzajomny sulad medzi nami a prirodou. Neznamena to hned ze musim byt pripraveny na vsetky mozne scenare ktore maju za nasledok kladenie pasci na zver a pletenie sieti na ryby. Ved ak vseci verime za raz pride den D a mali by sme byt pripraveny na vsetko tak si treba uvedomit ze mame len jednu hlavu a vsetko ovladat sa aj tak neda.... Ak viem v lese prespat a viem sa v nom orientovat a nemam deravy ruksak aby mi z neho vypadla slanina z domu a viem si vystat s vodou tak nepotrebujem ja osobne platit za kurz prezitia.... HOWK. :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod creobroter » 08 Dec 2011, 21:51

juraj

kolko stoji taka polovka, ak možeš napisať

a to si tam mohol travit viac dni, alebo len streliť a sť preč?
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod radeton » 03 Mar 2012, 19:46

No myslím si že potreba niektorých jedincov loviť zver vo voľnej prírode aj keď len drobnú je trochu divná predstava.Nebudem predca zabíjať živé tvory lukom, alebo oštepom o kadeakých pascách už ani nehovorím iba preto aby som si niečo vyskúšal.Takýto spôsob lovu naša legislat.chvala bohu podobným adeptom na kurz prežitia neumožňuje.Pochybujem aj o tom že by sa zo 100 jedincov našlo aspoň 5 ktorí by dokázali v lese prežiť iba z toho čo si tam ulovia lukom alebo oštepom a kladením pascí.Toto nie je umožnené ani pri výcviku špecial.jednotiek na uzem. SR vo vojenských lesoch aspoň nie oficiálne.Na to aby si človek dokázal efekt.zadovážiť potravu za pomoci týchto prostriedkov nestačí pár dňový pobyt v nejakom výcvik.tábore a už vôbec nie pobyt v tábore ktorý by organizovala nejaká civilná agentúra.Pri podobných aktivitách pre normálneho civila musí byť dodržaná litera zákona do bodky a do písmena nie je to také jednoduché ako si niekto predstavuje, a tiež si myslím že to ani normálny jedinec nepotrebuje takéto dovednosti.Lepšie bude keď sa takýto záujemcovia o prežitie naučia dokonale poskytovať prvú pomoc ako naháňať bažanty s lukom.Ak už má niekto takéto neprekonateľné nutkanie nech si kúpi ovcu a nech ju v prírode teda podreže a stiahne z kože naporcuje nožom a pripraví na požívanie.Rád by som sa na to pozrel koľko jedincov by to dokázalo.Aj obyčajnú ovcu usmrtiť nožom rýchlo a relatívne bezbolestne vyžaduje určitý grif,ináč by to mohlo byť posudzované ako týranie zvieraťa,a verím že na tomto fóre sa nenachádza ani jeden jedinec ktorý by chcel týrať zvieratá akýmkoľvek spôsobom.Ak si chce niekto silou mocou vyskúšať čo obnáša skutočný kurz prežitia odporúčam zájsť do najbližšieho regrutačného strediska francúskej cudzin.légie tam mu bude všetko umožnené natoľko že mu z toho bude aj blbo.Podobné aktivity nemajú nič spoločné s bushcraftom. Toľko môj pohľad na danú problematiku. :wolf:
Naposledy upravil radeton dňa 16 Apr 2014, 22:07, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sukromny vycvikovy areal pre bushcraft, survival ...

Poslaťod medved » 05 Mar 2012, 15:16

radeton píše:.Ak si chce niekto silou mocou vyskúšať čo obnáša skutočný kurz prežitia odporúčam zájsť do najbližšieho regrutačného strediska francúskej cudzin.légie tam mu bude všetko umožnené natoľko že mu z toho bude aj blbo.Podobné aktivity nemajú nič spoločné s bushcraftom.


- myslim,ze tunajsi romanticky dobrodruhovia by uz pocas prveho tyzdna vyberu rano na nastupe hlasili mama,papa,boyfriend ... go home :roll: nie este to aby presli vyberom a pocas sluzby sa dostali na staz do Guyane ,kde by si nieco podobne vyskusali ... :wink:
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Ďalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť