Impregnácia

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Impregnácia

Poslaťod oraj » 07 Jan 2012, 16:25

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 21:08, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Impregnácia

Poslaťod sally » 07 Jan 2012, 17:02

Marcela: :yees: :prayer: Skvele napísané!

Ešte by som k tej vlne doplnil, že jej "kúsavosť" veľmi závisí aj od druhu vlny (z akej ovce pochádza) a teda aj od hrúbky vlákna. Súčasne platí, že vlnené veci budú menej kúsať, ak sa najprv nosia a až potom perú (ideálne s džínsami) = odlámu sa vytŕčajúce zvyšky vlákien, pozostatky zo spriadania vlny.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Impregnácia

Poslaťod carlos9780 » 10 Jan 2012, 19:43

No pre tých čo zhanali ten kamenec:u nás v drogeriach ho majú už len ako takú 90gramovú kocku čo sa používa na dezinfekciu pokožky ak sa porezete,pri holení napr. Jediný spôsom čo ma napadol ako ho zohnať u nás,bol nájť si v blízkom okolí dajakého laboratorneho chemika.Ten odkaz čo nechal skw na tu drostra.cz sa mi nezdal byť 2 krát rozumný(nič v zlom),vzhľadom na to že je to potrebné objednať to z čiech,čo stojí 10e poštovného( +sk pošta bere dalších 6e za zmenu eura na cz,čím sa pôvodná cena pol kila kamenca 2,2e vyštverá na 18,2e :shock: ).Po zadaní slov "laboratorne chemikalie" mi ujo google vyhodil dosť velký výber firiem ktoré to u nás robia,ja osobne som mal najbližšie tohoto pána:
Kód: Vybrať všetko
http://www.adamik.sk/index.php?node=3
,za ktorým som sa dnes (po tel dohovore)stavil a kilo kamenca ma vyšlo na 7,5e.Ak to teda zhanaťe doporučujem pohladať si firmu vo vašom okolí čo to robí ako to objednávať zo zahraničia,víde to podstatne lacnejšie.Inak ak by dakto záujem dôjsť si preto,pol kila mu kľudne pustím.Ešte som sa chcel opýtať Attiho:prosím ťa,ta sóda je podmienkou pri tom recepte či je to len na zmakčenie vody? A teda či som správne pochopil že je to soda bicarbona?Aby sa nestalo to čo mi povedal svokor ktorý nemá dôveru v moje schopnosti chemika-vyhodís barák do luftu :lol:
Prílohy
SDC145571..jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 10 Jan 2012, 19:57

:D Tá Soda ( kúpiš v drogerii) je na zmäkčenie vody-ak je voda mäkká tak by možno nemusela byť,ale ja mám recept s ňou tak dávam vždy.Nie je to soda bikarbona.Je na sáčku ( bolo ) napísané Soda na zmäkčovanie vody-pravdepodobne pri praní sa to používa.Ja mám balenie kilové. :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod carlos9780 » 10 Jan 2012, 21:01

hm :-k ...tak ten svokor mal asi pravdu :lol: každopádne dik za info,žena mi tu kýve hlavou že take dačo u nás v drogerí majú
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Impregnácia

Poslaťod juraj1974 » 10 Jan 2012, 23:41

Ak by som mohol ja prispiet do vasej chemickej diskusie tak by som poznamenal ze ide o krystalicku sodu a je to v kilovych baleniach. Pouzival som to aj na nove drevene sudy pri navinovani a pouzivaju to (by mali) aj krcmari na preplachovanie trubiek. A moja to od urciteho casu dava do prania aj....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 11 Jan 2012, 10:15

:yees: Juro-presne tak,je to kryštalická soda
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod trout » 20 Jan 2012, 14:51

Ešte k tomu kamencu:
Neprávem zapomenutý kamenec
Kamenec si v žádném případě nezaslouží opomenutí dnešní moderní doby. Není jen na zastavení krve u nešikovných mužů při pokusech o první holení! Dříve šikovné hospodyňky používaly kamenec na lepení porcelánu, skla a na opravy trhlin kachlových kamen.Vynikající a nedostižný jako prostředek při zvýšeném pocení podpaží a chodidel i rukou.
Dobře si vzpomínám na své dětství prožité u dědečka. Jeho pravidelný sobotní rituál – tiché a soustředěné holení. Na stole stálo malé umyvadélko s teplou vodou, skládací krabice se zrcadlem, štětka, kalíšek s mýdlem a břitva na holení. Řemen na obtahování břitvy byl zavěšen na pantu u dveří. A nezbytná průsvitná tyčinka kamence – první pomoc na zastavení krve při pořezání. (Naši předkové jej kdysi nazývali „ledkem po holení".)
Co to vlastně je? Chemicky: krystalický síran hlinitodraselný.
Kamenec má ovšem mnohem širší a univerzálnější použití než je obecně známo. Stačí navhlčit a přiložit na ránu. Dělali to tak už naši prapradědové. Jaké výhody má pro dnešního uspěchaného člověka kamenec?
- má silně stahující účinky na kůži,
- spolehlivě zastavuje drobná krvácení nejen na obličeji a po holení,
- omezuje pocení v podpaží i nohou (mnohonásobně více než dnešní antiperspiranty a deodoranty),
- při popálení pokožky (sluncem i ploténkou vařiče) příjemně chladí,
- nebrání přirozenému výparu potu, tím fyziologickému ochlazování v období letních veder (termoregulace organismu),
- účinek je mnohahodinový; opakovaná aplikace během dne je možná, ale zbytečná,
- při pravidelném používání se postupně zúží vývody potních kanálků v kůži a nadbytečné pocení se normalizuje (období puberty),
- svým antibakteriálním účinkem rozkladu potu bakteriemi, zabrání nepříjemným tělesným pachům,
- neobsahuje alkohol ani dráždivé parfémové složky,
- je čistě přírodní krystalickou látkou bez chemických konzervantů,
- při dlouhodobém používání nehrozí vznik alergií,
- spolehlivě odstraní bolest i otok při bodnutí hmyzem (komárem, včelou i vosou),
trout
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 12 Okt 2011, 17:21
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Impregnácia

Poslaťod trout » 20 Jan 2012, 14:55

Dodatok kamenec:
- zjemní pleť příznivým pH (vhodné pro akné),
- po aplikaci na pokožku nepálí ani neštípe, nedráždí,
- působí jako spolehlivá prevence zánětům pokožky (působí antibakteriálně),
- nezpůsobuje na oděvu nevzhledné skvrny,
- kousek kamence nezabere v kabelce téměř žádné místo (výhodný na cesty, do školy i kanceláře),
- aplikace je velmi jednoduchá (pouze navhčíme vodou),
- životnost 1 kousku kamence při denním použití je mnoholetá,
- nemá žádné negativní vedlejší účinky při dlouholetém používání,
- cenově nejlevnější
Prodává se ve formě kostek a tyčinek, tzv. deokrystal nebo čistý kamenec. Ve vybraných drogeriích nebo lékárnách lze zakoupit mletý zásyp z kamence do obuvi. Výborný prostředek proti nadměrnému pocení a zápachu nohou. Jedná se i o účinnou prevenci plísňových onemocnění kůže chodidel i dlaní rukou.
trout
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 12 Okt 2011, 17:21
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Impregnácia

Poslaťod carlos9780 » 02 Feb 2012, 13:30

Alebo sem stačilo hodiť link na ten blog s ktorého si to stiahol 8)
Kód: Vybrať všetko
http://jaruna7.bloguje.cz/533107-nepravem-zapomenuty-kamenec.php
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Impregnácia

Poslaťod trout » 07 Feb 2012, 22:19

Ahojte.Takže-zohnal som kamenec,z centralchemu-13€ za 1kg,sódu, ocot a vrhol sa na impregnáciu.Vyskúšal som naimpregnovať bundu,ruksak,klobúk.Vyskúšajte sami a uvidíte.Ja to zhodnotím pomerne krátko a myslím,že dostatočne výstižne:ATTI HOMBRE je génius.
trout
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 12 Okt 2011, 17:21
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Impregnácia

Poslaťod wolwe » 16 Feb 2012, 12:16

Zdravim :)
Chcel by som sa spytat, ci impregnacia bundy/parky/smocku (rip-stop dpm) alebo bavlnenych nohavic neublizi dajako dychaniu latky, ci sa v tom v lete nespotim ako divny - napr. smock a nohavice pouzivam aj v lete.
Za radu dakujem :-)
wolwe
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16 Feb 2012, 12:13
Bydlisko: Dolna Streda
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 16 Feb 2012, 18:58

:yees: postreh-určite to dýcha menej ako bez impregnácie-zalepia sa póry...nohavice impregnujem len od kolien dole-kvôli mokrej tráve a tak...ale treba skúsiť-oprať sa to dá furt
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Pája » 01 Máj 2012, 18:09

Ahoj, chtěla bych Attimu poděkovat za jeho úvodní příspěvek s návodem, dnes jsem podle něj impregnovala celtu. Sodu jsem dala jedlou, reakce probíhala stejně, takže to hádám bude fungovat. Mimochodem, soda začne s kamencem reagovat ihned, ještě před zalitím octem. Celta je mírně cítit po octu a mýdle (podle toho, jak se kde co vymylo), na omak má látka "jiný," sametovější povrch. Dohromady z té vůně mám pocit, jako z koupelny u prarodičů, voní to tam stejně. :-)
Prílohy
DSC08523.JPG
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Impregnácia

Poslaťod jura_czech » 01 Máj 2012, 21:45

Pája píše:Ahoj, chtěla bych Attimu poděkovat za jeho úvodní příspěvek s návodem, dnes jsem podle něj impregnovala celtu. Sodu jsem dala jedlou, reakce probíhala stejně, takže to hádám bude fungovat. Mimochodem, soda začne s kamencem reagovat ihned, ještě před zalitím octem. Celta je mírně cítit po octu a mýdle (podle toho, jak se kde co vymylo), na omak má látka "jiný," sametovější povrch. Dohromady z té vůně mám pocit, jako z koupelny u prarodičů, voní to tam stejně. :-)


Není nad to mít nad sebou nepromokavá flecktarnová nebesa :D
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia