Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 14 Jan 2012, 18:40

S poslednou vetou maximálne súhlasím: Nestesti nechodi po horach, ale po lidech a neexistuje nic takoveho jako spatne (ci extremni) pocasi, jen spatna vybava a nedostatecne vycviceny a zkuseny jedinec .
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Kapo » 14 Jan 2012, 19:19

sally píše:Pacient - dovolím si ti troška oponovať: prečo spať v spacáku oblečený?.............


Tak to ja viem prečo. Lebo ráno na seba v -10 obliekať zmrznuté spodky a tričko nie je moc príjemné. :wolf:

Ja som teraz objednal tento, tak budem čoskoro testovať. http://www.gamisport.sk/spacie-vaky/out ... usky-army/
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 14 Jan 2012, 20:00

Kapo - ty si pri spaní nedávaš oblečenie do spacáku? :camp: Či už k nohám alebo pod hlavu.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Kapo » 14 Jan 2012, 20:56

Nieto placu. Vojde mi horkoťažko len pištoľ. :twisted:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Pája » 15 Jan 2012, 00:25

Odstraněno OT a počátek flamu. Pánové, to, že si nevidíte při diskuzi do očí neznamená, že tu nebude vládnout slušnost. Dále už prosím příspěvky k tématu bez vzájemného napadání. Děkuji za pochopení.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod maros3 » 15 Jan 2012, 16:23

Akurat som vylozil anapurnu po jednej noci, zvonku celkom slusne vlhko, zvnutra v pohode. Znova som skusil spat lahko obleceny, opat sa mi potvrdilo cim menej na sebe tym lepsie. Skoncil som v tricku s kratkym rukavom / craft/ a v trenkach. Pri zaspavani teplota -6, cca to iste pri zobudeni. Sporadicke snezenie, dost silny vietor. Podo mnou obyc. karimatka a cecina, nado mnou drevo. Celkovy dojem spokojnost. pol kila navyse oproti pinguinu sa da uniest.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod pHesant_SK » 16 Jan 2012, 13:02

Takze po dlhsich uvahach som nakoniec objednal Pinguin Spirit z makalu.cz.

Osobne sa mi designovo viac pacila "tazka krava" - Husky Azure :). Nakoniec vsak rozhodli argumenty od "pacienta".


Dakujem vsetkym ktori sa zapojili do diskusie a pomohli mi s vyberom. Po odskusani spacaku dam vediet, ako to snim bolo v praxi.

Pekny den !
pHesant_SK
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13 Jan 2012, 10:48
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod pacient. » 16 Jan 2012, 17:14

Tak to jsem rad, urcite jsi vybral dobre - v ramci Tvych moznosti. Spirit predci Azure jak z hlediska vahy, tak objemu a zivotnosti a i kvalita zpracování je krapet vyssi.

Urcite pak poreferuj, az s nim nekde stravis alespon vikend ci testovaci noc :).

O designu to fakt neni, navic praveze Husky se "snazi" o "libivy" design, coz se mu IMHO nedari, ale proti vkusu.
pacient.
 

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod el Fuego » 23 Jan 2012, 15:05

Caute, nemate niekto skusenosti so znackou Treksport? Pozdava sa mi od nich spacak Adventure: http://www.treksport.eu/sk/produkty.php ... rodukt=530 Za 50 eur s komfortom +4 sa mi zda byt fajn spacakom na cele leto. A vahu 1200 g by som este vedel prezit
Obrázok užívateľa
el Fuego
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 12 Sep 2011, 16:31
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 23 Jan 2012, 15:58

el Fuego- malo by to byť v pohode...neviem kvalitu šitia,ale nebál by som sa moc- letný spacák je spacák aj rozpadnutý ( prikryješ sa s ním ) :wink:

mal som veci od Treksportu a boli-sú v pohode...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 25 Jan 2012, 08:58

Atti - len by som ťa doplnil, že si pri veciach od Treksportu treba overiť, kde boli šité/vyrobené. Série, ktoré šili v Číne, sú totálne naprd. To platí hlavne pre ich batohy (malé batohy šijú v Číne dodnes) a oblečenie. Spacák je dobré si tiež preveriť - hľadať cedulku pôvodu. Zjavne mali v čínskej fabrike dosť zlú výstupnú kontrolu, lebo tie veci bol fakt odpad - teda: neodrádzam od toho spacáku! No treba si ho preveriť "in situ."
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod rayen » 26 Jan 2012, 19:37

ja som treksport nemal nikdy rad a tym ze zacal sit veci v cine klesol u mna viac, ja by som treksportu nesiel, ale ja zaujata osoba, ja mozem odporucit ferrino a carinthia, aj ked je kus drahsia, kedysi davno som mal aj hannah, ale to bolo par rokov dozadu, takze neviem v akej kvalite veci siju teraz
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod el Fuego » 31 Jan 2012, 12:57

Dakujem za vase postrehy:) Medzi casom som urobil maly prieskup na nete a toto je vysledok: http://www.ulozisko.sk/obrazky/483859/Spacaky.jpg
Myslim, ze asi najprv vyberiem zo zoznamu znacky, ktore za nieco stoja a potom sa budem rozhodovat podla ceny :D V tych znackach sa moc nevyznam a urcite som ani nenasiel vsetky spacaky danych parametrov, takze uvytam akykolvek komentar :mrgreen: Mimochodom ExiTrek a Loap... WTF?
Obrázok užívateľa
el Fuego
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 12 Sep 2011, 16:31
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 05 Feb 2012, 17:08

Prima Cyklo 220...alebo Pinguin Micra
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 16 Feb 2012, 12:16

Neviem kde inde sa to spýtať: mám doma origo nový nepoužitý spacák http://www.militaryrange.com/sk/outdoor ... ypis=popis starý armádny záklaďácky. Kto ste v ňom už vonku spali, aké je jeho teplotné určenie? Vraj tá deka v ňom je vlnená - keď som ju chytil do ruky, tak mi to prijde ako umelina, resp. umelá vlna. No teplotné určenie si netrúfam určiť - vonkajší "gumový" obal + deka + bavlnená vložka. Premýšľam využiť ho buď na súčiastky - do "gumového" obalu napchať svoj duťák ako do bivibagu a deku mať samostatne alebo z nej niečo spraviť alebo celý spacák skúsiť používať, no fakt neviem, čo si v ňom môžem dovoliť. Kto s ním máte skúsenosť, predom vďaka :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron