Kanady

Re: Kanady

Poslaťod Netopiers » 27 Jan 2012, 19:31

stormmast3r píše:
Netopiers píše:A este jedna otázka môžem chodiť v zimných kanadach v lete? Nič mi nebude z nohou ? Vopred dik :?:


V sympatexoch mozes aj v lete. Nemal by byt problem.



ok dik :D takže na letné kanady mám čas
Čím viac ľudí poznám, tým radšej mam svojho psa.
Cyra, nemecký ovčiak, 1.august.2004
Obrázok užívateľa
Netopiers
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Jan 2012, 17:40
Bydlisko: Sečovská Polianka
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 29 Jan 2012, 15:00

Máte neaké skúsenosti s tými Slovenskými púštnymi kanadami,ale nie tie goretexi. Neviem vzor.
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 29 Jan 2012, 20:11

ja ich mam, a ake skusenosti od ich ocakavas?
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 29 Jan 2012, 21:29

Tie zimné armádne boty sú celkom v pohode.Dal som v nich zimný hreneň malej fatry . V pohode to ustáli.Ani od bakančí s goretex membránou nečakaj po 12 hodinách pochodu absolútne suchu nohu. Mám kvalitné výškové boty la sportiva ale po dlhom pobyte je v nich noha tiež vlhká nie z prieniku vody z vonku, ale z potenia nohy. Ta membrána nepracuje zasa tak ideálne ako to o nej prezentuje výrobca najmä nie v topánke( pri bunde je to iné) časť potu vždy ostane v bote potom to musíš eliminovať vhodnou ponožkou.Ale tie armádne bakanče v zimnom prevedení sú dobré môžem odporučiť.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kanady

Poslaťod juraj1974 » 29 Jan 2012, 21:55

No ja neviem ja len svoj dojem viem dat. Predchadzajusa akcia v Strazovskych vrchoch a tri dni v sympatexoch.... Bez problenov. A to som ich aj zamrznute obuval. Tak isto ak som neslapal bolo v nich trochu zima. Ak som ich vlhke obuval (ked som s nich vysypal sneh) tak po noseni vyschli. a to som ich daval dole len na noc a zopar krat aj cez noc som v nich bol vonku...
Naposledy upravil juraj1974 dňa 30 Jan 2012, 18:57, celkovo upravené 1
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 30 Jan 2012, 14:55

rayen píše:ja ich mam, a ake skusenosti od ich ocakavas?

či su pohodlne a či sa neodlepuje podrazka. A ako dlho vydržia...Lebo rozmyšlam nad nimi a newem ci sa to oplati.Na Bažoši su za 40 ečok....
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod Peťo » 30 Jan 2012, 21:27

strasne bi ma zaujmalo co nosili vojaci pred kanadamy vz.60 a este pred tym nikde sa to neviem docitat a ani na nete to newem najst :D
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 30 Jan 2012, 21:53

Peťo píše:strasne bi ma zaujmalo co nosili vojaci pred kanadamy vz.60 a este pred tym nikde sa to neviem docitat a ani na nete to newem najst :D




Ja si myslím, že nosili klasické vojenské, kožené čižmy. Aspoň také obrázky som raz našiel na nete o uniformách z 50.- tych rokoch.
Prílohy
leto.jpg
bavlna.jpg
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 30 Jan 2012, 23:10

Ano nosili sa kožené čižmy nie také vysoké ako sovieti ,ale o niečo nišie volalalo sa to pol litráky. Neskoršie keď ich nahradili boty vz. 60. (kanady) sa v zimnom období ku kanadám fasovali bufiny kožené čižmy vnútro zateplené filcom.Aspoň pri bojových útvaroch v čechách.Doposiaľ sú tieto bufiny v arm.shopoch z armad,prebytkov.Dôstojnícke boli hnedé so zipsom na vnútornej strane,a záklaďácke čierne bez zipsu pri vrchu bola možnosť utiahnuť vrch sáry krátkym remienkom v pracke.

army 90 píše:či su pohodlne a či sa neodlepuje podrazka. A ako dlho vydržia...Lebo rozmyšlam nad nimi a newem ci sa to oplati.Na Bažoši su za 40 ečok....

Používam tento vzor 3 rok v zime a ja nachodím slušné km po svojich horami držia v pohode podrážka je kvalitne vulkanizovaná za ten peniaz sa ti to oplatí keď sa budeš o ne starať poslúžia ti pár rokov pokiaĺ v nich nestúpiš na pechotnú minu :) ani ich nezničíš normálnym chodením určite nie za 2-3 roky.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 01 Feb 2012, 21:29

army 90 píše:či su pohodlne a či sa neodlepuje podrazka. A ako dlho vydržia...Lebo rozmyšlam nad nimi a newem ci sa to oplati.Na Bažoši su za 40 ečok....

ja ich nenosim sem tam, ale zatial sa nikto z kolegov a kamosov co ich maju na to nestazoval, zalezi ktore to su, lebo novsie aj starsie, na tych novysich je podobny typ podrazky ako na sympatexoch, pri tych starsich sa mi po 2 rokoch nejak predrala diera do podrazky, takze ich nemozem nosit ked prsi
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod Peťo » 06 Mar 2012, 22:33

mám taký problém kúpil som si nové kanady VZ.90 letné a akosi mi premokajú ale nie že doslova pretečú oni ako keby zvlhli normálne ich natieram krémom na vojenskú obuv ale stále to robia neviete mi nejako poradiť ? počul som že sa natierali ešte rybím tukom alebo takým niečim no neviem ho nikde zohnať
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 07 Mar 2012, 08:50

Iba box nestačí. Časom je potrebné kožu napustiť aj niečim "mastnejším". Napr. včelí vosk, rôzne prípravky, ktoré obsahujú včelí vosk, lanolín, rôzne oleje..., alebo ak nie, tak nejakým lojom... Často sa stretávam s názorom, že najlepší je jelení loj, ale dobre poslúži aj nejaký iný... Skús si prečítať vlákno: "Starostlivosť o obuv", aby sa tu nepísalo dookola stále o tom istom... :wink:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 07 Mar 2012, 15:53

Peťo píše:mám taký problém kúpil som si nové kanady VZ.90 letné a akosi mi premokajú ale nie že doslova pretečú oni ako keby zvlhli normálne ich natieram krémom na vojenskú obuv ale stále to robia neviete mi nejako poradiť ? počul som že sa natierali ešte rybím tukom alebo takým niečim no neviem ho nikde zohnať

A tu su originalne vojenske 90 , alebo napodobenina ? Lebo originálne nemôžu tak lahko premoknuť.
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod Peťo » 08 Mar 2012, 11:55

sú od obuv Bardejov ale oni nepretečú hneť ale tak po hodinke intenzívneho chodenia po snehu cítim chlad na nohách a keď dám do nich ruku tak cítim trošku vlhkosť neviem :? sám tomu nechápem
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod carlos9780 » 09 Mar 2012, 09:27

Peťo 90 tky tak ako ti písal Rolf,potrebujú občas aj inú výživu ako len vojenský box-buď dačo mastné alebo si zožeň ten hydrofóbny na voj obuv,ten obsahuje aj včelí vosk,silikon,kaučuk a pob.Dalej je dôležité ako ich boxuješ-kanady musia byť pred ošetrením očistené a suché,treba vybrať snurky aby si sa dostal všade,na švi a styčnú plochu medzi podražkou a kožou nedávaj len tenkú vrstvu ale poriadne tam to ucpi(ale zas nie tak,že to bude vyzerať ako keby si do toho stúpil :mrgreen: ).Inak 90tky som nosil každý den 8 mesiacou na vojne a este aj dlho po nej a nech som ich mazal čím som chcel po pár hodinách chodenia mokrým prostredím som proste nohy mokré mal,žiadne gumáky to niesú,nezabúdaj že sú to boty bez membrány,ja som si nedávno zaobstaral sympatexi a môžem ti povedať že je to veľký rozdiel.Ak sa pohybuješ v mokrom prostredí skús porozmýšľať o dajakých z membránou.P.s.tá vlhkosť v bote môže pochádzať aj tvojej nohy a to že je v 90 kach zima na nohy nieje nič nové,snáď som pomohol :camp:
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia