Ako správne vybrať nož

Témy o nožoch

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod ZLOjasna » 12 Júl 2011, 21:26

Hunter88 píše:Moj vysnivany je http://www.youtube.com/watch?v=zApUSw0xsRY&feature=player_embedded Ale možno by som sa dal prehovorit aj na iny od Victorinox. Ale skor ho chcem len tak na okrasu sem tam do vaku . . bolo by skoda ho stratit . . .
Kolega z prace ho kupil synovi aj s puzdrom


inšpiratívne video :) ale keďže ja využívam hlavne ten otvárák na nápoje kúpil som si a som spokojný: :D
Prílohy
Brewzer 1.JPG
radšej pomaly za cieľom, ako rýchlo za ostatnými
Obrázok užívateľa
ZLOjasna
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Júl 2010, 13:29
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod me2dik » 12 Júl 2011, 23:23

odkial si kupil ten pocket tool ?
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod ZLOjasna » 13 Júl 2011, 12:54

radšej pomaly za cieľom, ako rýchlo za ostatnými
Obrázok užívateľa
ZLOjasna
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Júl 2010, 13:29
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod me2dik » 13 Júl 2011, 15:34

danke schon :mrgreen:
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod matějka » 13 Júl 2011, 18:05

Rocker píše:Zdravím, chlapi mal by som záujem kúpiť nejaký nôž Mora len neviem aký? zatial mám objednaný SCHF9 nôž sa mi pozdával čo som pozeral nejaké videá, recenzie aj keď krajina pôvodu je čína a suma nebola najnižšia, ale o niečo lacnejšie ma vyšiel u susedov čechov tak som objednal a uvidím čo to bude zač, ale chcel by som k nemu niečo skôr menšie lebo je to strašné hovado ako som si neskôr všimol :D čo by ste mi doporučili za Moru ? lebo čo som čítal kvalita/cena veľmi dobrá tak chcem sa aj ja stať hrdým majiteľom Mory :) už len sa naučiť potom ho nabrúsiť (to učenie budem realizovať na nejakom starom noži jasne že :twisted: ) a už by to mohlo byť ako tak v poriadku ...Ďakujem za odpovede :)
Nože Mora jsou téměř všechny výborné, problém ale je, že se ne všechny dají jak v ČR, tak v SR sehnat.Já by jsem Ti třeba doporučil Craftsman nebo onu Moru 510, ale už se prakticky nedají sehnat... Podívej se na nějaké stránky dostupných prodejců a vyber si, co se Tě líbí a kolik jseš ochoten investovat.Záleží také, zda chceš raději nerez nebo uhlíkovku, či Triflex nebo laminovaný sendvič...Ale mohu Ti zaručit, že se žádnou Morou neuděláš chybu :yees:
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod Rocker » 14 Júl 2011, 18:38

Dík za radu momentálne rozmýšlam nad nožom aj pilkou lebo som kúpil len reťazovú pilku a na niečo menšie to je strašné hovado kamoš kúpil na makyta-dolmar.sk nôž aj s tou pilkou no strašný šmak a za pár koruniek :) len dneska som to asi trochu povrzal ako som si doma len tak chystal drevo na balkóne a som asi 2x nechtac sekol do obkladačky a čepel sa trochu ohla :( takže asi budem musieť skôr kúpiť nejakú DC4 alebo kúpim ten nôž a potom dokôpim dc4 uvidím :) ale aj tak som strašne rád že také nože ako Mora sa dajú zohnať a ešte aj za takú výbornú sumu :) :yees:
Rocker
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 12 Júl 2011, 12:21
Bydlisko: Považská Bystrica,Rozkvet
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod bertold8 » 14 Júl 2011, 21:33

A nuz zaviraci nebo pevny? Pevne s pilkou na hrbete byvaji vetsinou jako pila nepouzitelne. Ze zaviracich muzu doporucit velke Wengery, jejich pilka uz je docela dobre pouzitelna.
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod matějka » 14 Júl 2011, 22:36

On má Rocker asi na mysli koupit nůž + pilku, jako nabízí Makyta - Mora Clipper a pilka Bahco, že? :D
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod kowo » 15 Júl 2011, 22:13

do konca roka si asi objednam noz UTON AZ 07 . ale do konca roka je daleko ktohovie aky noz nakoniec budem pouzivat .a k tomu este nejakyy latherman a som za vodou:-)
Prílohy
uton_az_07.jpg
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod Rocker » 15 Júl 2011, 23:02

presne tak matejka máš pravdu ten som mal na mysli kamoš ho má a strašný šmak :camp: to ja na také menšie konáre neni treba vyťahovať tú ruskú reťazovú pilku :D na niečo menšie takže tak :) je to tak :)
Rocker
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 12 Júl 2011, 12:21
Bydlisko: Považská Bystrica,Rozkvet
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod lynx » 06 Feb 2012, 00:18

Ked sa uz bavime o tych uhloch, vysvetlite mi vy znali v tejto vede, ake su rozdiely medzi uhlami vybrusu. V com je dobry väcsi uhol, v com mensi, apod...


Hledej tady: viewtopic.php?f=42&t=74&start=15 Pája ;-)
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod mihal » 06 Feb 2012, 00:33

čím menší uhol tým ostrie lepšie vniká do materíalu (britva) ale lahšie sa níčí, a naopak. preto treba vždy nejaký vhodný kompromis pre daný nožík,sekáč, sekeru..
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod stormmast3r » 06 Feb 2012, 00:44

Ostrejši uhol=lepšie vnikanie do materialu=nižšia odolnosť ostria
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod Rafael Ingvis » 06 Feb 2012, 00:50

mihal píše:čím menší uhol tým ostrie lepšie vniká do materíalu (britva) ale lahšie sa níčí, a naopak. preto treba vždy nejaký vhodný kompromis pre daný nožík,sekáč, sekeru..


Nechcem ti do toho nejako extra kecať aber britva sa "ničí" kôli tomu že má dutý/hollow výbrus a nie kôli jeho výške.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Ako správne vybrať nož

Poslaťod lynx » 06 Feb 2012, 13:22

Diky, a pri rovnakom uhle, ale roznej hrubke cepele, sa to ako meni ?
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia