Práca s kožou

Rôzne druhy ľudových remesiel, vaše výrobky, postupy, rady.

Re: Práca s kožou

Poslaťod sally » 25 Jan 2012, 15:10

Neviem, kam inam to dať:

od prítulky som dostal kožený klobúk a neviem ako ho ošetrovať. Ide o tento kúsok:
Kód: Vybrať všetko
http://www.barmahhats.com.au/squashy.asp#squashyoiled
Teta v predajni mi odporúčala použiť včelí vosk, vraj ho dostať v Tresku a podobne. No pokiaľ viem, tak po jeho aplikácii sa koža vyhladí a stmavne. Klobúk má drsný povrch, ide o semiš či kieho šľaka. Rád by som zachoval farbu i štruktúru povrchu, no zabezpečil koži starostlivosť. Ako na to? Je mi jasné, že od táborového dymu, potu...sa koža značne naimpregnuje (hlavne ten dym :mrgreen: ), no aké sú komerčné/doma vyrobiteľné prostriedky?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod atti.hombre » 25 Jan 2012, 16:48

Ja som splašil kondicionér na kožu-ošetrujem tým topánky a po ošetrení prestriekam silikon waterguard sprejom

ide konkrétne o tento kondicionér:

http://eshop.asolo.sk/doplnky/kondicioner-150-ml-659

koža mi netmavne... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod Michal » 25 Jan 2012, 16:51

Odkiaľ prítulka kúpila takúto zaujímavú vecičku? Ja myslím, že ani nie čistým včelím voskom, lebo ti pomerne dosť stvrdne, kúp si nejaký prostiedok na kožu na báze včelieho vosku a tým ho čas od času natri. Aspoň púzdra na nožíky mi po napustení včelím voskom za horúca pomerne dosť tvrdnú a pri ohýbaní takto napustenej kože sa na nej robia akoby vrásky...
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod sally » 25 Jan 2012, 17:16

Miso, nasli sme to spolu v obchode na Florianskom namesti (pri Blumentalskom kostole) - vraj ich tam casto mavaju. Cenovo okolo 80euri. A som maximalne happy, lebo len co som si ho tam dal na hlavu, tak mi sedel ako rit na serbli - proste si ma ten klobuk tam sam vyhliadol :) Priatelka odtial odisla s francuzskou baretkou (dostala ako darcek odomna). Maju tam super vyber a s tetuskou sa da dobre pokecat :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Vyroba kozenneho puzdra

Poslaťod matus » 27 Jan 2012, 09:03

kedže rád vyrábam púzdra na púzdra :D tak som sa rozhodol vyrobit jedno pre Bahco 2444 . a namiesto rečí dam radšej fotky .
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod Pája » 04 Feb 2012, 11:18

Nějak mě to chytlo.. a tady je výsledek. Krom měšce vlevo nahoře jsou všechny volné (viz inzerce). :camp:
Prílohy
DSC07951.JPG
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod Michal » 05 Feb 2012, 12:52

Dobrá práca Pája :) ja si tiež nejaký ušijem, lebo ako tam pozerám nič nové zo mňa už dlhšie nevypadlo...
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod macakv » 06 Feb 2012, 20:54

Pája píše:Nějak mě to chytlo.. a tady je výsledek. Krom měšce vlevo nahoře jsou všechny volné (viz inzerce). :camp:
Tak to je parádna práca :yees: aký je zhruba obsah toho mešca?......neviem či sa mi tam zmestia všetky euráče :mrgreen:
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod macakv » 06 Feb 2012, 21:09

Nedávno som dostal takú zaujimavú ponuku....ušiť púzdro,ktoré by vyzeralo ako keby ležalo na povale X rokov...no a tu je výsledok...ako to dopadlo nechám na vaše posúdenie....material dvojitá hovedzia koža s integrovaným putkom a špalíček proti prerezaniu z čerešne..ObrázokObrázokObrázok a ešte jedno puzdro.. dvojitá hovedzia koža s integrovaným putkom ašpalíčkom proti prerezaniu.....možno niekoho napadne že by chcel také..tak cez SS napíšteObrázokObrázokObrázok
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod jano75 » 06 Feb 2012, 22:01

pekna praca....
nestacila koza namiesto dreva, alebo to bola poziadavka? drevo si predpokladam vlepil a potom vrtal cele aj s kozou... ako si docielil tu patinu na kozi, old fasion ?
vdaka a nech sa ti dari
Obrázok užívateľa
jano75
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 29 Jún 2011, 20:23
Bydlisko: od Banska Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod juraj1974 » 06 Feb 2012, 22:11

No uuurcite si to prave teras sil.... Dedo zabudli na povale a teras delas machra!











Ak neod...vas (co je aj fakt) tak je to paradna robota. POKLONA... :wolf:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod macakv » 07 Feb 2012, 00:02

jano75 píše:pekna praca....
nestacila koza namiesto dreva, alebo to bola poziadavka? drevo si predpokladam vlepil a potom vrtal cele aj s kozou... ako si docielil tu patinu na kozi, old fasion ?
vdaka a nech sa ti dari
Koža je síce dobrý material,ale pri viacnásobnom vsúvaní noža ti po čase povolí šitie....jednoducho ho prerežeš...to drievko bola nie požiadavka,ale podmienka....neviem či ešte niekto šije takéto púzdra na slovensku,ale asi nás je málo....inak to drievko slúži aj ako klieština proti vypadávaniu noža s puzdra..to je na tom največšia robota,ktorá ti zaberienajviac času.Mám tu aj návod na výrobuhttp://www.bushcraft-portal.sk/forum/viewtopic.php?f=35&t=304&start=15#p9236ale to je jednoduché,jednovrstvové púzdro....pri dvojvrstvovom je technika šitia a výroba klieštiny iná....ak by si mal zaujem možem ti pomôcť,ale pokial nezvládneš jednovrstvové,tak toto ani neskúšaj...škoda kože :D
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod jano75 » 07 Feb 2012, 11:03

hmm. navod je dobry....jednovrstvove puzdro som nejako spatlal na BK7. prvotina, este neviem zohnat nity resp ocka / dute nity ci ako sa to vola / na prevlecenie paracordu. do dvojvrstvoveho sa zatial nejdem pustat. asi skusim nejake dalsie na BRAVO I.
Obrázok užívateľa
jano75
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 29 Jún 2011, 20:23
Bydlisko: od Banska Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod medved » 07 Feb 2012, 16:50

- neviete ako by som tuto kozu nejak "zrenovoval" ? na tej vrchnej,hladkej strane je ponicena. rozmyslal som ze by som ten povrch zlahka prebehol brusnym papierom 240,400, ... 1200 aby sa povrch trochu zjednotil a potom natriel hnedym moridlom ... na knife.cz mi skor radili kozu ,len zlahka jarovou podou vykefovat a natriet , ma niekdo este ine riesenie?
Prílohy
koza1.jpg
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod atti.hombre » 07 Feb 2012, 17:29

:shock: šmirglom isto nie...použil by som tú Jar,alebo Cif a mierne hubkou vydrhol a riadne opláchnuť...vyutierať.po uschnutí dať balzam na kožu,kondicionér,alebo vtrieť jemný olej a pomaly rozhýbať ( nie na silu-aby sa nepolámala! ).Ja by som volil ten kondicionér v spreji na topánky z kože-pekne zvláčnie.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Remeslá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia