turistické nohavice

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: turistické nohavice

Poslaťod juraj1974 » 14 Feb 2012, 10:59

Ja osobne mam tie od Pinguina. Mal som ich aj na poslednom zraze. Ja som s nimi spokojny. Je to celkom odolny matros prijemny na nosenie. Sam som proti nejakym umelinam ale tento matros je velmi prijemny. Zatial som ho skusal len na termopradlo teras v zime ale aj na hole telo sa dobre nosi. Nemam ich dlho a preto moju uvahu ber tak z rezervou. Myslim si ze ani v lete nebude problem s potenim a ani s nejakym zmoknutim nakolko nohavice maju teflonovy povrch a odpudzuju vodu a sneh. Zosilnenie v oblasti kolien a na zadku neni nijako obmedzujuce. Podla mna som si ja osobne dobre vybral.... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod maros3 » 14 Feb 2012, 11:31

Ja mam milo nito, su uplne v pohode na dlhsie pochody /viacdnovky/, kamos ich mal aj teraz v snehu v kombinacii s tenkym termom a navlevkmi na holene, nestazoval sa. Mam ale ku nim jednu vyhradu, ja osobne som si ich pri ohni alebo pri praci s drevom radsej prezliekol, su dost tenke ,teda nachylne na prepalenie, roztrhnutie a pod. ale perfektne sedia, neobmedzuju v pohybe, dobre odvetravaju, rychlo schnu.... Som s nimi spokojny, nelutujem kupu.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod pistek » 14 Feb 2012, 12:07

2Maros : Prave toho sa bojim ze s Milom zavadim o nejaky trn a roztrhnem ich, popripade ich prepalim, takze asi pojdem do pinguina.
2juraj: Ako su na tom tie pinguini so schnutim, je to pomerne rychle na rozdiel od bavlny ?
pistek
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18 Dec 2011, 13:10
Bydlisko: Košice-Krásna
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod maros3 » 14 Feb 2012, 12:33

ziadne nohavice ti bez poskodenia nevydrzia, iba ak v skrini.... ked viem ze budem slapat dlhsie a idem na viac dni, beriem aj nahradne nohavice, pripadne roztrhutie dramaticky neriesim, ihla to vyriesi, horsie je to z prepalenim. Prajem dobru volbu.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod juraj1974 » 14 Feb 2012, 14:34

2juraj: Ako su na tom tie pinguini so schnutim, je to pomerne rychle na rozdiel od bavlny ?[/quote]


Ono schnutie je dobre nakolko gate nanaberaju vlhkost. S tym prepalenim suhlasim. Je to problem. Ono vseobecne plati ze pri ohen ist s umelinou je hazard. Bavlna ohen znesie ale tam je to zase horsie zo schnutim..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 14 Feb 2012, 21:52

pistek píše:Prizivim sa na teme. Rozdohodl som sa kupit turisticke nohavice, no ked som si poriadne prezrel ponuku tak teraz neviem ktore kupit. Rozhodujem sa medzi tymiti troma :
pinguin ranch : http://www.gamisport.sk/odevy/spotrove- ... uin-ranch/
milo nito : http://www.adamsport.eu/milo-nito-p-1829.html
milo sierra : http://www.adamsport.eu/milo-sierra-p-2256.html

Obe od Mila su zo strecu, pinguin je z nylon wicking materialu ktory mi nic nehovori, aky je medzi nimi rozdiel ?
Nohavice chcem nosit na viacdnove tury po SK, ziadne horolezectvo. No ide mi aj o mechanicku odolnost nech ich neprederiem za rok.
Dakujem za odpoved


Ja som vlastníkom pinguin ranch a som s nimi spokojný. Čo sa týka nylon wicking tak na dotyk sa tento materiál zdá a vypadá ako bavlna. Tieto nahovice majú dokonca aj nejakú teflonovú úpravu čo zabezpečuje čiastočnú nepremokavosť ( keď som sa oblielal čajom tak sa na povrchu vytvorili kvapôčky, ktoré som oprášil a nohavice boli suché ). Ja ich dokonca periem len v pracom prostriedku na gore tex a pod. Keď by som sa mal druhý krát rozhodnúť tak beriem znovu tieto isté.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod adamec » 14 Feb 2012, 22:35

Ahoj. Ja mam velmi dobre skusenosti s ceskymi znackami. Konkretne mam nohavice od High-Point. Staly tusim 40 Eur. Mam ich uz rok. Nosim ich prakticky stale, ked nepotrebujem byt v civile :) Su neskutocne pohodlne, perfektny strih, dobre vyzeraju a maju super vlastnosti. Nosim ich bez spodkov aj ked je nieco malo pod nulou a nosim ich aj v lete, ked je pomerne dost teplo - vzdy bez problemov. Jedina znamka opotrebovania je v podobe takych malych chumacikov(ako sa casom objavuje na svetroch) v miestach, kde mavam na sebe ferratovsky set. Ale je to skoro neviditelne, to si vsimne len taky pedant ako ja :) Ten model uz nevyrabaju, no urcite maju v ponuke nejaku (este lepsiu) obdobu. Kazdopadne, za tu cenu neskutocna kvalita.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 13 Dec 2012, 11:39

Ahojte,

Zháňam žene pod stromček dámske zateplené softshellové nohavice na turistiku, bežky a prechádzky v zimnej prírody a v meste. Cena max. do 50 €. Dajte nejaké typy prosím. Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod traper » 24 Jan 2013, 20:37

caute! chcem sa Vas spytat, ci nemate nahodou niekto skusenosti s tymito nohavicami http://www.top-armyshop.cz/army-nepromo ... liv?gid=65 ? dakujem
Obrázok užívateľa
traper
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 17 Apr 2011, 22:37
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Fiodor » 31 Jan 2013, 20:55

Ahoj rád by som sa spýtal či má niekto skúsenosti s diftinovími nohavicami predávajú sa ako poľovnícke alebo v benesporte .
Fiodor
Fiodor
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 10 Jan 2013, 19:50
Bydlisko: Košice-Šaca
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod romanpb » 31 Jan 2013, 23:16

traper píše:caute! chcem sa Vas spytat, ci nemate nahodou niekto skusenosti s tymito nohavicami http://www.top-armyshop.cz/army-nepromo ... liv?gid=65 ? dakujem


Ahoj osobne si myslím že sa budeš v nich dobre potiť,radšej by som zvoli kombináciu 40 % bavlna 60% polyester v prevedení rip-stop ,bud vzdušné odolné a nebudú podliehať zrážaniu.
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Kelko » 21 Feb 2013, 21:48

Fiodor píše:Ahoj rád by som sa spýtal či má niekto skúsenosti s diftinovími nohavicami predávajú sa ako poľovnícke alebo v benesporte .

z diftínu mam kostým na šermovanie.... čo sa týka pevnostne je to kvalitná látka... ale ako sa ľudovo povie v lete sa ti gule riadne spotia :mrgreen:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Pája » 21 Feb 2013, 22:20

Fiodor píše:Ahoj rád by som sa spýtal či má niekto skúsenosti s diftinovími nohavicami predávajú sa ako poľovnícke alebo v benesporte .


Mám ten pocit, že dyftýn je dost nasákavý... tedy náchylný na vlhko. Na kalhotech vlastnost nic moc.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Vilo » 28 Nov 2013, 23:18

Čaute,
Chcel by som sa spytat či su tie nohavice Pinguin ranch vhodne aj na zimu, ked nie tak ake by ste mi odporučili aby sa dali nosit aj cez zimu aj v lete ? Cenovo do 50 eur. Ďakujem :-)
Vilo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 02:16
Bydlisko: Modra
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 29 Nov 2013, 09:27

Vilo píše:Čaute,
Chcel by som sa spytat či su tie nohavice Pinguin ranch vhodne aj na zimu, ked nie tak ake by ste mi odporučili aby sa dali nosit aj cez zimu aj v lete ? Cenovo do 50 eur. Ďakujem :-)


Ahoj no ja som majiteľom týchto nohavíc a do zimy by som si ich určite neobliekol. Pokiaľ hľadáš turistické nohavice tak by som išiel do softshellu a pokiaľ chceš niečo na zimu a nemusí to byť vyslovene turistické tak skús toto http://www.armyoriginal.sk/2855/112796/ ... al-bw.html . Tieto nohavice vlastným a využívam ich aj v zime.

Čo sa týka tých pinquinov tak tie sú super, ale len od teplej jari do babieho leta, respektíve aj dlhšie spolu so spodkami, ale určite nie do snehu.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť