Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod amather » 28 Júl 2011, 01:58

Caute, poslednych 6 sezon sme pouzivali 135 g plachty 4ks 2x3 plahiet z ktorych sa pomocou nasitych suchych zipsou da posladat velky pristresok pre 5 osob (strecha, chrbat boky) - slucky z gum. lana v rohoch... nestalo sa ani po 3 dnoch na 1 mieste za staleho dazda ze by sklamal... po case (rokoch) vsak zacne prekvapkavat (ale fakt jemne), preto odporucam vacsiu gramaz. Idealnejsiu "spolocensku" variantu zlozenu za 3 minuty .. sme zatial neobjavili.. piatok 5 augusta o 5 na 2x5 noci .. krivoklat, kycerska pahorkatina, makyta, velky javornik .. mozno sa stretneme.. niekde mimo znacky.. :lol:
Prílohy
P8180158.JPG
Obrázok užívateľa
amather
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Júl 2011, 00:49
Bydlisko: ba city
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod kowo » 28 Júl 2011, 13:05

ako ste nasili ten suchy zips? tie sviky nepretecu? predsa len pri siti sa to musi poskodit nie?
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod amather » 28 Júl 2011, 16:34

normalne sijaci stroj - siroky suchy zips na celu dlzku a dve spojis - nie je sanca ked to dobre spojis aby sa tam objavila kvapka, a to nie som krajcir :-). Vdaka tomu vlastne kazdy nosi jednu malu 2x3, a vieme ich spojit na 4x6 co je pohodne pre 5 ludi s plnou polnou..
Obrázok užívateľa
amather
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Júl 2011, 00:49
Bydlisko: ba city
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Gofi » 18 Nov 2011, 00:34

Ja používam plachtu od českej firmy Condor. Rozmer 2,5m krát 2,9m absolútna spokojnosť. Ľahká, dá sa zbaliť do vrecka maskáčov. Nosil som kedysi maskáčový kosoštvorec a potom PVC plachtu od Finsa s maskáčovou potlačou. Ten Condor nemá chybu, po daždi stačí plachtu vytriasť a je skoro suchá. :)
Obrázok užívateľa
Gofi
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 17 Nov 2011, 13:39
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod boomer » 26 Feb 2012, 21:45

Viete mi niekto poradiť kde kúpim pončo aby sa z neho dal spraviť prístrešok? nie miltec alebo podobné. Pýtam sa preto, či máte skúsenosti s nejakým konkrétnym výrobkom.
When life gives you hands, make handmade!
Pozri sa hlbšie do prírody a všetko lepšie pochopíš...
boomer
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Jún 2011, 14:27
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 27 Feb 2012, 01:42

boomer - skús obehať armyshopy a pohľadaj staré ihličákové pončo/celtu. Je to ťažká opacha, no zahreje, nepremokne a vydrží včetko, vrátane uhlíka. Mal som, požičal kamarátovi a nevrátilo sa mi #-o

Mám pončo holandskej armády - spratné, ľahké, nepremokavé, veľa úchytov. Pre jedného je to relatívne OK (skôr nie ako áno), pre dvoch totálna núdzovka (stále lepšie ako byť len tak pod stromom)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod fremen » 27 Feb 2012, 08:34

Ja chodim v poncu od swiss army- neni idealne, ale drzi mi uz zo 10 rokov. Na druhej strane pristresok z neho velmi nepostavis, pretoze na to nema vhodny tvar. Kamarat ma ponco nemeckeho bundesswehru- klisicke olivove, je to vlastne stvorec s kapucou, na koncoch su oka na prevlecenie snury- cize so stavbou pristreska zrejme aj priamo pocitali. Pristresok sme z neho aj stavali- bez akychkolvek problemov- je to skor mensi pristresok, tak pre jedneho (ale to asi v zasade staci). Nebyt toho, ze som kupil bashu, tak do tohto ponca by som tiez isiel- mozem ti ho vrelo odporucit- pripadne som pokukoval aj na ponco bundesheeru (rakusania)- tiez olivove, mal by to byt podobny system... (mam dako slabost pre rakusanov.. :D ) vsetky tri zmienene ponca su tu: http://www.usarmy.sk/svk/products/5/01E ... mplety-pvc
skusim vyhrabat fotky toho pristresku z nemeckeho ponca...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod boomer » 27 Feb 2012, 13:19

A taka basha sa da za kolko zohnat? Lebo na nasich strankach som ju nenasiel este.No tie ponca vyzeraju fajn a aj ta cena je relativne dobra.
When life gives you hands, make handmade!
Pozri sa hlbšie do prírody a všetko lepšie pochopíš...
boomer
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Jún 2011, 14:27
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod fremen » 27 Feb 2012, 14:15

Bashu ti asi lepsie poradi sally- ten je cez britske veci... :D Ja som tu moju kupoval cez ebay.co.uk- vysla na nejakych 25 euro, ak si pamatam(aj s postou, ale cez kamaratku v GB)- ale mam pustne DPM, tie su lacnejsie ako zelene. Daju sa tusim zohnat aj cez CZ armyshopy, ale su tam dost drahe. Ale z bashe si nespravis ponco...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 27 Feb 2012, 14:52

boomer - ako ti vraví fremen, basha je v podstate celta alebo núdzové nosítka na odsun zraneného vojcla. Dá sa pod tým pohodlne vyspať jednej osobe, v prípade potreby aj 2 osoby vojdú a nebudú sa moc tlačiť. Len ak spíš v hamake, tak to bude dĺžkovo ltt (len-tak-tak). :wink: Kúpiš ju cez ebay (daj si do anglického ebay vyhľadať army basha), cenovo sa pohybujeme rádovo od 30eur vyššie.

Rozmysli si, na čo tú konkrétnu vec potrebuješ, resp. čo s ňou budeš robiť. Basha je jednoúčelová vec (pre naše potreby): celta na prístrešok. Pončo je multifunkčné, no v ničom nevyniká, skôr je tak trocha "vo všetkom na figu:" prístrešok z neho je pre jedného ltt, proti dažďu ochráni spoľahlivo, no spotíš sa pod ním jak prasa (absolútne nepriedyšný matroš).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Richo » 27 Feb 2012, 17:50

Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod boomer » 27 Feb 2012, 23:13

No mne ide hlavne o ten prístrešok. Pončo ako také mám ale nedá sa z neho spraviť prístrešok. Preto sa rozhodujem medzi nim a bashou. Ale ide aj o mi aj o cenu lebo som premýšlaľ nad klasickou PVC plachtou 2x3 m ale to je moc šušťavý materiál :D tak sa pýtam vás tu viac skúsených :yees:
When life gives you hands, make handmade!
Pozri sa hlbšie do prírody a všetko lepšie pochopíš...
boomer
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Jún 2011, 14:27
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 28 Feb 2012, 08:48

Po tom co sem dal Richo ten link ani nema vyznam rozmyslat nad niecim inym ako je basha. Je to najlepsia cena a odskusany material. Nie je to pri ohen ale ako prostresok s velkou variabilitou bohovske. Je to sice maskac ale to niekomu nevadi. Ked vychytas muchy a prides na vsetky finty tak postavis plnohodnotny pristresok do kazdeho pocasia.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 28 Feb 2012, 10:31

Boomer (vraví ti niečo seriál Battlestar Galaktika?), ako vraví Juraj, za tú cenu z usarmy nie je čo riešiť! Ja tú britskú celtu mám a je super. Šušťavý materiál bude všetko okrem bavlny, no tá zas bude ukrutne ťažká (v porovnaní s nylonom). Ohňa sa s tým báť nemusíš - uhlík to samozrejme, tak ako žiadna umelina, nevydrží, no kto by si hádzal žeravé uhlie na strechu, že... :mrgreen: Ja som pod ňou neraz spal pri ohni a v pohodičke. Doteraz som ju vždy mal ako klasické áčko, tak skúsim poexperimentovať s diagonálnym uchytením (do tvaru ako diamant) - vtedy bude nad hamakou dlhšia, čo je fajn. Celta je to pomerne ľahká a za tú cenu fakt nie je o čom. :yees:

Ja sa teraz skôr zamýšľam čím nahradiť svoje holandské pončo - niečo priedyšné, z čoho sa dá taktiež spraviť núdzový prístrešok. Veľký dôraz kladiem na priedyšnosť. Napadá mi akurát vlnená deka (ktorú som so sebou začal najnovšie ťahať vždy keď idem do lesa a je fakt k nezaplateniu na všetko možné) alebo režné plátno. No tie zbalené rozmery a váha :-k Čo poradíte?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod boomer » 28 Feb 2012, 23:49

No to máš pravdu z usarmy sa to oplatí a to že je maskovacia mi až tak neprekáža. A zas takýto materiál nebude moc šušťať :) A pri stavaní prístrešku sa to netrhá v miestach kde je to najviac napnuté napr. pri okách kde je to uviazané? No dúfam že čím skor zoženiem peniaze a spravím si radosť :mrgreen:
When life gives you hands, make handmade!
Pozri sa hlbšie do prírody a všetko lepšie pochopíš...
boomer
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Jún 2011, 14:27
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 32 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron