Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod jura_czech » 18 Apr 2012, 21:45

Taky si myslím, že to nebude normální kus. Mám dva roky Pinguin Topas, a zatím mi v něm v normálních podmínkách kosa nebyla. Ikdyž udanému komfortu -7° nevěřím ani náhodou, mám pocit, že "pravdivej" komfort bude někde kolem 0°C.
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 30 Máj 2012, 22:41

Tak s lutostou oznamujem ze sa mi po 30 dnoch vratili spacaky z reklamacie s vyjadrenim ze je vsetko ok a ze som debil ja.
Ze spacaky maju svoju hnotnost a ze tepelne testy su ok, aj ked mi bolo kosa dnu v dome pri +9°C a komfort -12°C je vraj orientacny...kua krasny interval...tak kupujte dalej prelezane zasoby...ja som prave vyhodil 165e za dva spacaky...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod SKW » 31 Máj 2012, 00:14

Zaujímavá skúsenosť Archanjel (a tiež drahá), až sa mi to nechce veriť a aj tej neserióznej reakcii pinguinu, podľa mňa ti mali poslať nové spacáky už len z princípu. Ináč mne nedávno pri prezeraní ich spacákov nejaksi udrela do oka tá šindľová konštrukcia izolačnej náplne pri spiritoch, neviem, nejako sa mi nepozdáva ale to sú len moje špekulácie. Používajú ju už len pri jednom modeli - topas, ktorý však ako pozerám jura_czech chváli. :roll: Toto je prvýkrát čo vidím takéto negatívne skúsenosti s pinguinom.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Chris » 31 Máj 2012, 10:52

Archanjel, keby si sa obrátil priamo na firmu Pinguin ? Ja mám Pinguin Mistral, nemám s ním problém, udávaný komfort má -5°C, spal som v ňom v 5°C na betóne a úplná pohoda. Dosť ma tvoja skúsenosť zarazila.
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod quaxo » 31 Máj 2012, 10:53

Archanjel píše:Tak s lutostou oznamujem ze sa mi po 30 dnoch vratili spacaky z reklamacie s vyjadrenim ze je vsetko ok a ze som debil ja.
Ze spacaky maju svoju hnotnost a ze tepelne testy su ok, aj ked mi bolo kosa dnu v dome pri +9°C a komfort -12°C je vraj orientacny...kua krasny interval...tak kupujte dalej prelezane zasoby...ja som prave vyhodil 165e za dva spacaky...


Chapem, ze oznacenie komfortu je orientacny udaj, kdeze zavisi od mnozstva roznych aspektov, ale ak si myslis ze su naozaj zle, tak sa skus obratit na SOI. Vidim ze jeden spacak si pouzil, a ten druhy? Ak nie, mal by si mat narok ho vratit. Ale nechcem trepat..kazdopadne nejake moznosti este su
Obrázok užívateľa
quaxo
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 12 Mar 2012, 17:06
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 99 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 01 Jún 2012, 01:07

Mne takto odpovedala firma Pinguin !!!
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Chris » 01 Jún 2012, 17:38

Tak potom ďakujem pekne za taký prístup k zákazníkovi... v budúcnosti si od nich určite nič nekúpim :-k
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod creobroter » 08 Jún 2012, 07:13

Chlapi riešite tu komforty spacaku, ale dolezite je aj to na akej podlozke spite, ak pouzijes napr. 1 cm penovu karimatku bude ti zima aj v poriadnom peraku,
ono dnes treba pri dobrom spacaku investovat aj do dobrej karimatky, ide to akosi ruka v ruke
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod 72janik » 08 Jún 2012, 07:37

Presne tak. Ak je dobrá izolácia od zeme tak stačí aj deka na prikrytie. Ale samozrejme nie pri mrazoch. :-D ja osobne keďže som rozmaznaný civilizáciou tak si beriem so sebou samonafukovaciu karimatku a spacak mám z kauflandu za 8 eur. K tomu dobre postavený prístrešok v prípade nepriazne počasia a spánok super. Ja osobne som studený odchov takže spím radšej v chlade. Keď mi je moc teplo tak vstávam dolámaný.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod rayen » 08 Jún 2012, 10:31

kopec vyrobcov sa casto krat vyhovara aj na izolaciu ze ak je nizsia s akou ratali oni tak sa neda presne riadit teplotami uvedenymi na spacaku, a to mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti, kedysi mi stacila obycajna karimatka, ale teraz pouzivam samonafukovaci matrac thermarest, cize urcite dobry spacak a dobra izolacia zvladne nizsie teploty lepsie, ale pomoct si da aj prirodnymi materialmi
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 10 Jún 2012, 23:00

NO ked spis v nevykurovanom dome, na podlozke s nazvom postel :) a je tam +9°C a je ti zima v spacaku do KOMFORT -12°C tak asi niekde je problem, ci?

btw, v lese mam vzdy karimatku Ajungilak, samonafukovaciu, teda k***a sa este nikdy sama nenafukla, furt musim ja duchat, hehe, ale je dobra, mam ju uz 7 rokov a ani raz diera! hrubka 3,8cm, cize zlaty stred
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod SKW » 12 Jún 2012, 22:46

Dobre. Pošli teda ten tvoj spiritový nepodarok niekomu z nás tu na fóre aby ho otestoval. Som ozaj zvedavý či podobné skúsenosti s ním bude hlásiť aj niekto iný, chyba je buď u teba, alebo tučniaci zabudli do vlákien narobiť dutinky ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 12 Jún 2012, 23:02

kde to chces otestovat teraz v lete? :)
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod SKW » 12 Jún 2012, 23:58

Keď píšeš že ti v ňom je zima v miestnosti pri +9, tak na overenie tohto nepotrebuješ čakať na január. Ak by sa našiel niekto, kto má nejakú dobre odizolovanú chladnú miestnosť, tak by sa to dalo overiť. Prípadne počkaj do zimy a pošli to niekomu potom na nejaký test. Ak sa na to dovtedy nezabudne...
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod creobroter » 21 Jún 2012, 11:56

Archanjel, s reklamaciou nemas sancu, stale si myslim, že "chyba" je v tebe, neviem, kde pinguáči mohli spraviť chybu, žeby na tvoj spacak dali polovične množstvo vlakien?
čo ma napada, ale je to malo pravdepodobne, vybuchaj spacak pracharom trochu, ak su vlakna v komorach nahrnutena jednu stranu to mu pomoze, robi sa to teda hlavne pri perakoch, ale jeden nikdy nevie :)

ked tak pinguáča sa zbav a zaobstaraj si spacak z hodne vyssim komfortom
:ice:
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť